NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

 

KL: Man patinka, kaip Algimantas Čekuolis ryši skarelę ant kaklo. Norėčiau ir aš, bet man tik 25 metai, ir jaučiuosi, kad tai gali atrodyti pernelyg pretenzingai. Ir išvis, kam ji yra skirta – jauniems ar pagyvenusiems žmonėms?

 

ATS: Kadaise skarelė buvo neatsiejamas kaubojų aprangos detalė ir dar prieš šimtą metų ji buvo dirbančio žmogaus aksesuaras – prakaitui sugerti ar nuo veido nusišluostyti. Tačiau skarelę ant kaklo diskreditavo sovietmečio menininkai, todėl šiandien ji atrodo išties pretenzingai. Didelio skirtumo nėra, jaunas jos nešiotojas, ar senas, svarbiausia ryšint skarelę – labai tiesi laikysena.

 

KL: Kiekvieną žiemą pametu mažiausiai dvi poras brangių pirštinių. Ką daryti – kokiais nors būdais jas bandyti išsaugoti ar mūvėti nebrangias, kurių negaila būtų pamesti?

 

ATS: Liaudiškas posakis „šykštus moka du kartus“ praranda prasmę kalbant apie tokius aksesuarus kaip pirštinės, skėčiai ar akiniai nuo Saulės. Jei viską pametate praėjus kelioms minutėms po įsigijimo, drąsiai pirkite pigesnius daiktus. Išsaugoti brangias pirštines yra tik du būdai – vienas, jų išvis nemūvėti. Antras, sujungti jas gumyte kaip vaikystėje.

 

KL: Ar vyriška nešiotis brangų telefoną medžiaginiame ar odiniame dėkle?

 

ATS: Asmeniškai aš prieš – tiesiog tai primena polietileninį maišelį, į kurį būdavo įdėtas nuotolinio valdymo pultelis okupacijos laikais ir po kontrevoliucijos. Suprantama, kodėl taip buvo daroma tada – po dešimtmečius trukusio deficito žmonėms norėjosi apsaugoti savo pirmuosius trofėjus. Tačiau šiandien būtina suvokti, kad daiktas turi gyventi. Kai kurie vakariečiai nešioja apskurusius drabužius ar aptriušusius laikrodžius, nes juos nešiojo dar jų seneliai.

 

KL: Ar verta nešioti auskarą?

 

ATS: Jei tai tinka pagal darbo specifiką ar gyvenimo būdą, tada taip. T.y., jei Jūs esate sportininkas, menininkas, aktorius ar fokusininkas. Tik tokių profesijų žmonės parduoda save kaip prekę. Rimtas žmogus rimtoje aplinkoje teikia „paslaugas“, todėl jam svarbiau, kad aplinka atkreiptų dėmesį būtent į „paslaugas“, o ne jo ausis.

 

KL: Ar galima nešioti tamsius akinius naktiniame klube?

 

ATS: Su tamsiais akiniais naktį atrodysi a) aklas, b) apsirūkęs, c) slepiantis mėlynę paaky, d) a,b ir c kartu. Tamsūs akiniai tinkami tik lipant ant scenos – tamsioje aplinkoje prožektorių šviesa gali būti išties akinanti.

 

KL: Kaip išlaikyti tinkamą nosinaitės krūtininėje švarko kišenėlėje formą?

 

ATS: Pradžiai, atkreipk dėmesį į jos medžiagą. Nosinaitės iš medvilnės ar lino yra kietos ir gerai išlaiko bet kokią formą, it kokie origami. Kitaip nei šilkas, kuris yra lengvas ir slidus, todėl ir kišamas į kišenėlę jis nerūpestingai. Be to, medvilnė ir linas geriau tinka prie storesnių švarkų, šilkas – prie lengvesnių. Jei nosinaitė vis tiek slenka, prismeik ją smeigtuku, tai paprasta.

 

KL: Ar padoru nešioti kaklaraiščio smeigtuką?

 

ATS: Šiuolaikinis narcizas taip parodo, kad turi stiliaus jausmą. Ir iš esmės kaklaraiščio smeigtukas yra tvarkinga ir gražu – ne veltui jie yra privalomas kariškių, lakūnų ir policininkų uniformų atributas. Tačiau jei esi individualistas ir nori kaklaraištį ryšėti taip kaip niekas kitas, nesek smeigtuko – taip lengviau reguliuosi norima ilgį ir kaklaraiščio formą.

 

KL: Ar galima telefoną kišti į marškinių kišenėlę?

 

ATS: Į marškinių kišenėlę NEGALIMA dėti nieko, nes ji elementariai nukars, suardydama visą marškinių siluetą. Telefoną verčiau kišk į kelnių kišenę – juk jau nešiojate kelnes, ar ne?

 

KL: Ar petnešos su kostiumu vis dar madingos?

 

ATS: Madinga yra tik gera išvaizda. Vienas senas siuvėjas kadaise sakė, kad kelnės prasideda nuo pečių. Skamba mįslingai, bet su metais ateina suvokimas, kad kostiumas atrodo idealiausiai tik tada, kai švarkas tinka per pečius, o kelnės – per juosmenį. Tokiu atveju, kelnėms nereikia jokio prilaikymo – nei petnešų, nei diržo. Tačiau jei turi pilvuką, kaip ir kiekvienas save gerbiantis Lietuvos vyras, tada atsiranda kita taisyklė – kelnės neturi būti nukarusios, o pilvas – išvirtęs virš juosmens. Tokiu atveju petnešos, deja, visada pabrėš Jūsų pilvą. Slėpti didelį pilvą gali tik aukšto juosmens – „Karlsono kelnės“, bet tai – kita tema.