NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

 

KL: Ar tinka vyrui nešioti auksinę ar sidabrinę grandinėlę ant kaklo?

 

ATS: Jei jaučiate, kad reikia, tada tinka. Auksinių grandinėlių mada atkeliavo iš tų laikų, kai žmonės keliavo po pasaulį be plastikinių kortelių ir demonstravo vienas kitam savo užgyventus turtus. Kol kas grandinėlės ant kaklo dar nėra paneigtos ar kitaip pasmerktos. Kadaise ir aš nešiojau auksinę Lenino galvą ant krūtinės, bet kai marksizmas buvo pasmerktas, lioviausi.

 

KL: Kaip atrodo akiniai nuo Saulės žiemą?

 

ATS: Atrodo praktiškai ir stilingai. Niekas taip neakina, kaip spinduliai, atsispindintys nuo sniego.

 

KL: Esu profesionalus dviratininkas ir turiu labai specifinę problemą – vestuvinis žiedas spaudžia pirštą. Ar padoru nešioti vestuvinį žiedą pervertą grandinėle ir pakabintą ant kaklo? Ar tai „košer“?

 

ATS: Tik atliekant specifinę veiklą, Jūsų atveju, tik minant dviračio pedalus. Jei nešiosite vestuvinį žiedą ant kaklo nuolat, spėju, žmonai iškils bereikalingų klausimų.

 

KL: Nešioju kaklaraiščio segtuką, bet jis nuolat pakrypsta arba smunka žemyn. Kodėl ir kaip to išvengti?

 

ATS: Gal tiesiog užteks jį paspausti juvelyrinėmis replėmis? O gal nešiojate per plonus kaklaraiščius? O gal atėjo laikas įsigyti naują ir gerą?

 

KL: Esu prasidūręs abi ausis. Ar abu auskarai turi būti vienodi?

 

ATS: Visada sakiau, kad auskarus verčiau nešioja moterys nei vyrai, ir, jei jau tenka juos segėti, tai vienas yra geriau nei du. Viena vyriškų auskarų teorija teigė, kad auskarai gerino snaiperio regėjimą. Kita tvirtino, kad auksinius auskarus segėjo jūreiviai, idant jiems paskendus ir kūnus išplovus į krantą, auskaras būtų atlygiu už jų palaidojimą. Bet kuriuo atveju, auskarų pagalba atrodyti „cool“ yra sudėtinga. Verčiau nešiokite blizgančius rankogalius. Mačiau nuotraukoje „Rolling Stones“ gitaristą Keith Richards nešiojantį ryklio danties formos auskarą, bet aš tokį nešiočiau tik tuo atveju, jei tas dantis būtų ištrauktas iš mano kojos.

 

KL: Buvo laikas, kai visi mano bendradarbiai buvo pasimaišę dėl nosinaičių krūtininėje švarko kišenėje. O neseniai vienas jų atėjo į tą kišenę įsikišęs pirštinę. Nauja mada?

 

ATS: Netgi patys madingiausi aksesuarai taip atsibosta, jog reikalauja naujo ir šviežio sprendimo – galų gale, ant tokio požiūrio ir pastatyta visa mados industrija. Deja, vyro aprangoje erdvės manevrui nėra daug. Vienintelis būdas išsiskirti iš ofisinio planktono – tai veikti nestandartiškai. Įsikišti pirštinę arba sulankstytą kaklaraištį – vienas iš tokių būdų.

 

KL: Visada laikiau žiedus moterišku papuošalu. Tačiau artėja ir mano vestuvės, ir nustebau išvydęs, kad tradiciniai vestuviniai žiedai yra banaliai nuobodūs, o tie „įmantrieji“ dažnai atrodo pernelyg pretenzingai ar ne visai vietoje. Kokį pasirinkti?

 

ATS: Atminkite, kad su tuo daiktu praleisite gal ir ne visą gyvenimą, tačiau vis tiek nemažą jo dalį. Tie žiedai, kuriuos nešiojo mūsų tėvai ir seneliai išties neįkvepia. Tačiau įvertinkite internete „Cartier Trinity“ žiedų seriją. Tai klasika, sukurta dar 1924 metais, gyva lig šiol. Aukso atspalvį pasirinksite pats, svarbiausia, kad jis derintųsi prie laikrodžio.

 

KL: Kaip nešioti papuošalus neprarandant vyriškumo? Matau du kraštutinumus. Kažkas puola į vaikystę, kažkas jaučiasi „alfa-patinu“. Kuo papildyti savo įvaizdį, šiuo metu sudarytą iš griežtų linijų kelnių ir švarko?

 

ATS: Vyriškai papuošalai turi vieną svarbią taisyklę, kuo jų mažiau, tuo geriau. Ypač prie „griežtų“ kelnių ir švarko. Prie tokių tinka tik laikrodis ant rankos ir vestuvinis žiedas.

 

KL: Mokykloje nešioju kostiumą ir, beje, mergaitėms tai patinka. Bet jos reikalauja, kad persidurčiau ausis ir nešiočiau auskarą? Ką manote?

 

ATS: Išminčiai sako: „nelįsk į skylę, kurios nenori“. Tegu tos mergaitės Tau padeda išsirinkti gražų kaklaraiščio segtuką.