NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

 

Klausimas: Ieškau gerų petnešų, tai bus pirmosios mano garderobe. Bet kyla klausimas, ar galima jas nešioti be švarko?

 

Atsakymas: Petnešos yra apatinės aprangos detalė, ir jų neturėtų matytis. Uždenkite jas liemene, žinoma, jei nesate skinas.

 

Klausimas: Anglijoje pagaliau išvydau džentelmenus, besiremiančius suskliaustais skėčiais-lazdelėmis? Ar tai „comme il faut“?

 

Atsakymas: Tikrovėje – ne, nes tai nėra patogus daiktas. Mat, vienaip jie atrodo, kai Jus prie namų lipantį iš „Rolls-Royce“ pasitinka šveicorius, kitaip – tampantis su tuo griozdišku daiktu po didmiestį, ir dar privalote jo nepamiršti kokiame nors susitikime. Bet jei vis tiek norite tokį turėti, tada atminkite, kad jis geriau atrodys su ilgu lietpalčiu, ir visai negerai atrodys su trumpa sportine striuke arba trumpu paltu. Be to, reikės ir skrybėlės arba angliškos kepės.

 

Klausimas: Kur geriausia pasidėti didelį „smartfoną“?

 

Atsakymas: Tik ne į kišenę, tik į rankinę. Jei tokios neturite, prisiminkite, kam jis yra skirtas? Ogi ryšiui su išoriniu pasauliu! Tai kam jį išvis kažkur slėpti? Nešiokite rankoje.

 

Klausimas: Noriu nešioti auksinį laikrodį „Rolex Daytona“. Draugai sako, kad tai neskoninga…

 

Atsakymas: Jūsų draugai vadovaujasi stereotipu, susiformavusiu paskutiniame XX amžiaus dešimtmetyje, kai geri laikrodžiai buvo diskredituoti, mūsų šalis užplūdus gausybei kopijų iš Azijos. Bet originalūs laikrodžiai niekada nebuvo pararadę savo skoningumo bei paskirties, ir niekada nenustojo būti laikrodžių industrijos klasika. Jų dizainas nesikeičia jau keliasdešimt metų ir „Rolex Daytona“ yra artimas tobulybei, jau nekalbant apie patikimą mechanizmą. O Jūsų draugai teigia priešingai, matyt, tik iš pavydo. Ieškokite naujų draugų.

 

Klausimas: Ką manote apie vyrus, kasdien nešiojančius medžiaginius šalikus, apvyniotus apie kaklą?

 

Atsakymas: Tas skuduras, apvyniotas apie kaklą atrodo kaip milžino-žmogėdros apyvarpė, tačiau yra šių laikų vyro ženklas. Kaip skrybėlė ketvirtajame XX amžiaus dešimtmetyje ir džinsai aštuntajame, taip ir medžiaginis šalikas yra pagrindinis XXI amžiaus antrojo dešimtmečio mados leitmotyvas. Tačiau jei kadaise medžiaginė kepurė ir skrybėlė buvo darbininkų solidarumo ženklas, o džinsai – anarchijos simbolis, ką sako medžiaginiai šalikai apie jaunąją kartą? Manau, kad medžiaginius šalikus nešiojantys atrodo kaip mamyčių sūneliai. „Užsirišk šaliką, jei eini į lauką, juk nenori peršalti?“ – taip ir skamba ausyse. Jie atrodo neurotiški, išsigandę ir tušti – kaip ir visa dabartinė jaunimo karta, kuri gavo tiek daug, o pati pasiekė taip mažai, kad ir tokią išvaizdą, kuri būdinga silpnam ir pasimetusiam žmogeliui. Medžiaginis šalikas – tai eunuchų ženklas, vaikinų su plikomis kulkšnimis, trimeruotomis barzdelėmis, aptemptais švarkeliais ir siauromis kelnikėmis. Tokie sugebėjo išsiurbti vyriškumą iš vyro, tačiau nepakeitė to niekuo sudėtingu, intelektualiu ar stebinančiu – tik išbalusia veido oda. Medžiaginis šalikas yra jų vėliava ir kapituliacijos ženklas.

 

Klausimas: Kaip priderinti nosinaitės švarko kišenėlėje spalvą su kaklaraiščio spalva?

 

Atsakymas: Svarbiausia, kad ta nosinaitės spalva idealiai neatitiktų Jūsų kaklaraiščio spalvos. Jei vilkite baltus marškinius su mėlynu kaklaraiščiu, rekomenduojama, kad nosinaitės spalva būtų balta arba mėlyna bei žydra, tik keliais atspalviais šviesesnė už kaklaraiščio spalvą. Arba atvirkščiai. Jei marškiniai vienspalviai, nosinaitė – raštuota. Ir atvirkščiai.

 

Klausimas: Ką manote apie ryškiaspalves kojines prie tradicinio kostiumo? Turiu omeny ne kojines su Homerio Simpsono atvaizdu, bet tiesiog raudonas „Argylle“.

 

Atsakymas: Daugelis mano, kad spalvotos kojinės yra geras būdas išsiskirti iš minios (o to nori kiekvienas), bet geriausiais būdas tai padaryti yra tiesiog gerai apsirengti. Jei to nėra, jokios kojinės situacijos nepataisys. Ir, patikėkite, turėti reputaciją biure vaikino, „kuris nešioja rožines kojine“,  yra ne pats svarbiausias siekis vyro gyvenime (nebent dirbate Popiežiumi). Atminkite paprastą mantrą – „drabužiai – ne cirkas“. Sakoma, kad kojinių spalva neturi sutapti su kaklaraiščio spalva, bet to maža. Kojinės yra kelnių pratęsimas, ir kojinių spalva turi atitikti kelnių spalvą – tai vizualiai prailgins koją. Spalvotos kojinės tinka tik mūvint džinsus.