Kaip teigė viduramžių žydai – „Niekada nesek paskui minią“. Ką darome mes? Sekame mada, ką jau Napoleonas vadino „kontroliuojama psichoze“. Taupome Žemės išteklius. Nes kažkas gražiai paprašė tai padaryti, greičiausiai tas, kuris tuos išteklius ir sunaikino (Lietuva vargu ar pajėgtų tai padaryti per visą savo istoriją). Kviečiame merginas į „Radisson blu“ viešbučio barą 22-ame aukšte. Nors, sakoma, Maskvos milijonierių tarpe tapo madinga pasimatymus skirti „McDonald‘s“ ir KFC restoranuose – seniai juose būta, maistas skanus, galų gale, originalu… Originalu… Senas, kadaise nuvalkiotas žodis, tačiau neabejotinai aktualus visais laikais. Juoba kad nėra ypatingai sunku „nesekti paskui minią“ – ir neabejotinai padarysite įspūdį bet kam – mylimai merginai, kolegoms, bosui, Lietuvai. Galų gale tapsite bent kiek ypatingas ir svarbus.

1. VILKĖKITE „BROOKS BROTHERS“ DRABUŽIUS

 

JAV prezidentų ir „Mad Men“ serialo aktorių aprėdai (žr. „Ir atrodysite kaip princas“).  Artimiausios Lietuvai parduotuvės – Italijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Bet Amerikoje pigiau, jei taip jau labai rūpi. Kadaise buvo bandyta „Brooks Brothers“ aprėdais prekiauti ir Lietuvoje, bet lietuviams nepatiko ir nepatinka marškiniai prisegamomis apykaklėmis, klostuotos kelnės su atvartais ir languoti švarkai. Tačiau suvokite pagaliau – mes – ne italai, o stambieji baltai, kuriems iš esmės amerikietiška apranga ir tetinka.

 

2. SEGĖKITE „IWC“ LAIKRODĮ  

 

Quentinas Tarantino, Jasonas Stathamas, Zinedinas Zidane, Kevinas Spacey, Tomas Cruise, Giedrius Drukteinis – juk negali jie VISI klysti…

 

3. VAKARO KOKTEILIS – „MANHATTAN“

 

Sakoma, kad JP Morganas tokį išgerdavo kiekvieną vakarą po sunkios darbo dienos. Prieš 50 metų jis buvo privalomas ir kiekvienam save gerbiančiam Vosltryto brokeriui. Receptas paprastas – 40 ml burbono (pavyzdžiui „Woodford Reserve“ – jo yra jau ir Anglijoje), 20 ml „Martini Rosso“, du lašai „Angostura Bitter“, gerai suplakti su ledukais ir išpilstyti į atšaldytas taures kokteiliams. Paskutinis akcentas – vyšnaitė. Užteks nuodytis pigiu brendžiu.

 

4. TIKRAS ŠAMPANAS – TAI NE TAS, KURIO BUTELIS KAINUOJA 12 LITŲ

 

Klaiku matyti TV3 „žvaigždes“ Naujųjų Metų naktį keliančias taures su bizalu, kurį jie pamaiviškai vadina „šampanu“ – kažkas akivaizdžiai sutaupė… Tačiau ne tik gruzinai moka nustebinti savo moteris, kartais tą gali padaryti ir lietuviai. Nepagailėkite 160 litų, kiekviena tokio gėrimo taurė, kainuojanti 20 litų nuteikia ypatingai. Ir atsisakykite banaliųjų ikrų prie šampano, jie tinka tik prie degtinės, kurios rimti vyrai net negeria.

 

5. SKAITYKITE „ESQUIRE“, GQ IR „PLAYBOY“

 

Kad ir rusiškus variantus, prieinami jie ir Lietuvoje, jei tik gerai paieškosite. Patikėkite, visada išdidžiai atrodys angliškas ar amerikietiškas „Esquire“, „Playboy“ ar GQ žurnalas, oriai nusviestas ant automobilio krėslo.

 

6. VAŽINĖKITE DIDELIAIS AUTOMOBILIAIS

 

Pageidautina, amerikietiškus. Galų gale, Amerika bent jau yra mūsų didžiausi sąjungininkai. Tokie automobiliai ryja daug benzino? Daugiau uždirbkite. Šiais visuotinės psichozės laikais, kai mes kažkodėl privalome atsakyti už kažkieno tolumoje naikinamus žemiškuosius išteklius (juk ne lietuviai tą naftą pasaulio išsiurbė ir sudegino?), nėra nieko šaunesnio, nei ambicingai gyventi savo malonumui – kam mes į tą pasaulį atėjome, galų gale? Aš pats vairuoju „Ford“ „Crown Victoria“, kartais „Lincoln“ „Town Car“. Ne patys  geriausi variantai, sutinku, bet vis tiek atrodo gerai. Juoba kad jie yra MANO, o ne banko.

 

7. NEŠIOKITE NOSINAITĘ KRŪTININĖJE KIŠENĖLĖJE

 

Ypač jei jos nenešioja Jūsų aplinkos vyrai. Pats nustebsite, kaip pasikeis Jūsų paties vaizdas į gerąją pusę.

 

8. DELIKATESUS PIRKITE LENKIJOJE

 

Suvalkuose tikrai didesnis delikatesų pasirinkimas, nei Lietuvoje. Be to, akivaizdžiai pigiau, nei mūsų mylimoje Tėvynėje. Akivaizdu, kad tai suprato dauguma lietuvių – Suvalkuose jau yra kur kas lengviau susikalbėti lietuviškai, nei lenkiškai.

 

9. IŠMOKITE BENT KELETĄ FRAZIŲ PRANCŪZŲ BEI JIDIŠ KALBOMIS

 

Kaip patys galite pamatyti kino filmuose, tai praverčia. Faux pas, mauve ton, beau monde, mešugener, balabusta, šmak, kesev, šabat šalom, šalom bais, ma šlomcha – visada skambės cool ir šimtus kartų vaizdingiau, nei įkyrėję rusicizmai.

 

10. ĮSIGYKITE TIKRĄ POKERIO STALĄ

 

Kiek galima žaisti pokerį ant virtuvės stalo? Jis yra skirtas valgymui. Ypatingų formų staliukas, užtiestas žalia gelumbe visada pravers tiek biure, tiek namuose. Juoba kad tokio beveik niekas ir neturi.