Apie dainininką, televizijos žvaigždę, žurnalistą, dar neseniai buvusį „geidžiamiausiu Lietuvos jaunikiu“, ir šiaip gerą žmogų Marijoną Mikutavičių mūsų žiniasklaidoje pateikta tiek daug informacijos, kad net lakiausią vaizduotę turintys žurnalistai nebesumoja, ką dar aprašyti iš jo gyvenimo – kuo dažnai ir skundžiasi prie alaus bokalo. Tačiau „Media City News“ – „išskirtinės“ žiniasklaidos leidinys ir mes visada turime temą, į kurią dar niekas neišdrįso kėsintis savo purvinais nagais – kokie buitinės elektronikos prietaisai supa šią asmenybę.

Šį sykį mes nusprendėme nenukrypti nuo Lietuvos žiniasklaidos normų, suformuotų rašyti straipsnį apie konkretų žmogų. Nusprendėme vartoti kuo daugiau naudoti frazių „legendinis“, „pagaliau atvėrė žurnalistams savo būsto duris“, „nelinkęs pasakoti apie savo asmeninį gyvenimą“, „vargina gerbėjų dėmesys“, „įdomu, apie ką šnabždasi Marijonas ir panelė X?“ ir t.t. Nusprendėme pabandyti, kas iš to išeis. Nes Marijonas – linksmas vyrukas, jis supras.

Taigi, geras (bet paredaguotas) straipsnis atrodytų daugmaž taip:

„Marijonas Mikutavičius rūpestingai slepia nuo žurnalistų savo asmeninį gyvenimą ir svetimiems retai atlapoja savo jaukaus būsto Vilniaus Senamiestyje duris. Įsileisdamas „Media City News“ kūrybinę grupę, šis legendinis dainininkas pademonstravo savo palankų požiūrį mūsų leidiniui ir sutiko jo skaitytojams duoti išskirtinį interviu apie savo turimus buitinius elektrotechnikos prietaisus.

Įžengę į televizijos laidų vedėjo Marijono namus, negalime sulaikyti nuostabos šūksnių: butas tvarkingas, gerai išvėdintas, sienos išdažytos pastelinėmis spalvomis. „Dėl jūsų susitvarkiau“, – atvirauja žvaigždė. Koks jis scenoje, toks ir gyvenime – paprastas, malonus ir kuklus. Neblėsta nuo neskusto veido žaisminga šypsenėlė.

„Kaip atsipalaiduojate po sunkios darbo dienos?“ – iškart į buvusio kolegos atlapus kimba kibūs žurnalistai. „Po sunkios darbo dienos geriausiai atsipalaiduoju žaisdamas video žaidimus „Sony“ „Playstation 2“ konsole. „Mėgstamiausias žaidimas – futbolas“, – šypsosi žinomas pomėgiu ir pats pagainioti kamuolį po žaliąją veją Lietuvos muzikos legenda. Padėjęs į šoną žaidimų konsolės valdymo pultelį, televizijos žvaigždė atlaidžiai šypsodamasis žiūri į save „Philips“ televizoriaus ekrane, po kuriuo puikuojasi ir „Philips“ vaizdo grotuvas, „kuriuo nesinaudojau jau daugelį metų“, – atsidūsta Marijonas. „Nejaugi neįsirašote savo televizijos laidų?“ – sutrikę teiraujausi žurnalistai. „Žinoma, ne“, – plačiai šypsodamasis atsako „svajonių jaunikis“.

Iš Marijono muzikinio centro „Pioneer“ sklinda rami muzika, suteikianti jo namams ypatingo jaukumo atmosferą. Pro mūsų pritarimo murmesį prasimuša ir Lietuvos muzikos grando paaiškinimas: „pirkau „Pioneer“, nes tai – gera firma“. Netoliese nuo muzikinio centro ant lentynos puikuojasi ir „Sony“ kasetinis magnetofonas su CD grotuvu. „Atsimenu savo pirmąjį kasetinį magnetofoną – tai buvo „Philips“, dar okupacijos metais atvežtas iš Vakarų“, – nugrimzta į prisiminimus žvaigždė, – „jį atvežęs tėvas tada pabrėžė – saugok šį grotuvą, sūnau, nes kito tokio turbūt daugiau neturėsime“. Tai buvo „sasyska“ arba „deka“ vadinamas dviejų kasečių magnetofonas ir būsimasis „svajonių jaunikis“ aparatą saugojo po celofanine skraiste… Marijono akys sudrėksta, menant „tuos laikus“, o mes supratingai nukreipiame savo žvilgsnius į dainininko elektrinę „Yamaha“ gitarą. Guodžia tik suvokimas, kad tai – jau praeitis, ir aparatų daugiau nebereikia saugoti po celofanine skraiste – „Media City“ prekybos salone naujausių elektrotechnikos prietaisų yra tiek, kiek širdis geidžia.

Subtilų legendinio dainininko skonį išduoda ir tvarkingai netoliese kompiuterio stovintis „hp“ spausdintuvas. Tačiau nėra laiko apžvelgti darbo stalą – garsėjantis savo gebėjimu virti nuostabaus skonio arbatą, Marijonas plačiu mostu mus kviečia į savo virtuvę. Ir čia neįstengiame sulaikyti susižavėjimo šūksnių: modernus „Ardo“ šaldytuvas patikimai saugo žvaigždės maisto produktų kokybę. Iš ten pusfabrikačiai keliauja tiesiai į „Sharp“ mikrobangų krosnelę. Apie turimą „Zanussi“ elektrinę viryklę dainininkas negaili karčių žodžių, tačiau apie tos pačios kompanijos indaplovę reikšmingai nutyli. Jei nieko nėra kepama ant viryklės, nedaug progų pademonstruoti savo galimybių turi ir gartraukis „Diamond“.

Mėgaujamės Marijono išvirta „Lipton“ arbata, „Maximoje“ pirktais sausainiais „Zoologiniai“ ir „Philips“ sulčiaspaudėje išspaustomis apelsinų sultimis. Ant stalo puikuojasi nerūpestingai numestas „Nokia“ mobilusis telefonas. Pokalbis neišvengiamai sukasi apie dainininko ateities planus ir apgailėtiną Lietuvos muzikos būklę. Marijonas kartais pakrato ore, it šaukdamasis liudininku, savo „iPod“, iš kurio sklinda tranki „System of the Dawn“ grupės daina.

Grįždami iš ūkinių patalpų landūs kolegos kaskart praneša, kad Marijono skalbyklė – „Bosch“. Rokerio įvaizdis taip pat reikalauja švaros. „Labai gerai skalbia“ – nuoširdžiai aiškina žvaigždė. Kaip visada, dvelkiantis nuoširdumu, gera nuotaika ir subtiliu humoro jausmu.

Negalime juo nepatikėti“.

(Straipsnis buvo spausdintas biuletenyje „Media City News”)