Iš kokių kaitlenčių tipų rinktis sau tinkamą?

Šiuo metu parduotuvėse yra parduodamos tokių rūšių integruojamos į baldus kaitlentės: elektrinės stiklokeraminės kaitlentės, indukcinės stiklokeraminės kaitlentės, dujinės kaitlentės, dujinės stiklokeraminės kaitlentės. Visų šių tipų kaitlentės gali veikti arba nepriklausomai nuo orkaitės, arba būti valdomos iš orkaitės. Kaitlentės tobulėja – visose yra įdiegta daug šiuolaikiškų funkcijų, palengvinančių maisto ruošimą.

Kokie skirtumai tarp šių kaitlenčių tipų?

 

Sparčiausiai populiarėjantis tipas – elektrinės stiklokeraminės kaitlentės. Jos yra stilingos ir patogios naudoti – nulygintos jų briaunos arba pritaikytas nerūdijančio plieno apvadas. Lygus ir plokščias paviršius atrodo ne tik estetiškas, jame nėra siaurų plyšių, į kuriuos galėtų patekti nešvarumai ar riebalai; pakanka tik vieno brūkštelėjimo, kad paviršius vėl spindėtų kaip naujas.

Visiems įprastos dujinės kaitlentės kol kas yra labiausiai paplitęs kaitlenčių tipas. Vis dėlto šiais laikais jos taip pat atrodo elegantiškai ir gali sukurti jaukios virtuvės vaizdą. Brangstant dujoms, atitinkamai brangsta ir jų eksploatacija.

Naujausias “Whirlpool” išradimas – dujinė stiklokeraminė kaitlentė – tai kombinuotas dviejų tipų sprendimas – dujinė kaitlentė, valdoma elektronika. Elektroninis kaitlentės programavimo įrenginys suteikia daug galimybių naudojantis šia kaitlente. Jis leidžia nustatyti gaminimo trukmę, o garsinis signalas informuoja apie funkcijos atlikimą ir baigus gaminti dujinės kaitlentės degiklis išsijungia pats. Šia dujine kaitlente naudotis yra saugu – atsitiktinai užgesus degikliui, ugnis netrukus įsižiebs vėl, o dujos, dėl įmontuotų apsauginių vožtuvų, nenutekės į aplinką. Dujų tiekimas reguliuojamas elektronikos pagalba. Dujų degiklių kaitlentėse veikia kibirkštiniai degtuvai. Pasukus degtuvo rankenėlę, dujos plokštėje užsidega automatiškai – nereikia rūpintis degtukais. Jos yra saugesnės – užliejus degiklius, dujų tiekimas automatiškai atjungiamas

.

Kas yra indukcinės kaitlentės ir koks jų veikimo principas?

Indukcinės kaitlentės – palyginti neseniai atsiradę virtuvės prietaisai, ir iš tiesų dar yra mažai žinomi. Nors apie jas sklando daugybė prieštaringų nuomonių, tačiau nėra abejonės, kad tai efektyviausi energijos taupymo atžvilgiu ir saugiausi virtuvėje naudojami įrenginiai.

Indukcinėse kaitlentėse valgis yra yra gaminamas tiekiant šilumą tiesiai į gaminį. Šiluma sklinda nuo įkaitinto puodo dugno. Verdant valgį ant keraminės arba elektrinės ketinės viryklės, pirmiausia įkaista pati viryklė, o tik po to nuo jos įkaista puodas su valgiu. Dalis tiekiamos šilumos negrįžtamai prarandama keraminio stiklo kaitinimui keraminėje viryklėje. Šios medžiagos tokiomis sąlygomis įkaista iki aukštos temperatūros, tačiau dalis šilumos įkaitina orą virš viryklės, ir šiluma vėl prarandama.

Betarpiškas šilumos kūrimas puodo dugne sąlygoja, kad sutrumpėja pašildymo laikas ir pasiekiamas aukštas šildymo efektyvumas. Tipinei indukcinei viryklei būdingas labai naudingas energijos suvartojimas lyginant su konvekcine valgio ruošimo sistema. Pagal gaunamos ir atiduodamos energijos santykį, indukcinės kaitlentės jos “iššvaisto” beveik dvigubai daugiau, nei dujinė viryklė.

Į kokias funkcijas yra svarbiausia atkreipti dėmesį?

Kaip rodo tyrimai, reikalingiausia vis dėlto yra šilumos palaikymo funkcija. Tai suteikia galimybę, pvz., išlaikyti patiekalą karštą, kol ateis Jūsų svečiai. Ne mažiau svarbu yra ir tai, kaip greitai kaitlentėje yra pasiekiama norima temperatūra. Ne mažiau svarbios yra ir “žemų temperatūrų funkciją” (tinkanti tirpdinti sviestą, šokoladą, pašildyti pieną kūdikiui).

Kaip tinkamai eksploatuoti kaitlentę?

Emaliuotos ir nerūdijančio plieno dujų degiklių kaitlentės turėtų būti valomos kiekvienąkart jomis pasinaudojus. Bet koks išsiliejęs maistas turi būti nuvalytas iki jam pridžiūnant.

Visas emaliuotas ir stiklines dalis reikia valyti su šiltu vandeniu ir neutralia valymo primeone. Nenaudokite abrazyvinių valymo primeonių, priemonių su chloru ar metalinių šveistukų.

Gaminant maistą ant stiklo keraminkinės plokštės, nenaudokite plastmasinių įrankių bei indų su aliumininiu pagrindu. Patartina naudoti nerūdijančio plieno puodus lygiu dugnu.

Kuo ypatingos šiuolaikinės orkaitės?

Naujų modelių “Whirlpool” orkaitės yra aprūpintos mikroprocesoriumi, valdančiu įrenginio darbą, ir įvairiomis funkcijomis, gerinančiomis maisto gaminimo procesą ir paverčiančiu jį tikru malonumu.

“Whirlpool” pažangios technologijos orkaitės turi platų funkcijų spektrą, tuo pačiu užtikrina paprasčiausią aptarnavimą. Specialus sensorius tiksliai stebi ir reguliuoja temperatūrą orkaitės viduje, radikaliai sumažindamas jos svyravimą. Tai leidžia sutaupyti energiją net 10%, pasiekti norimą temperatūrą 30-40% greičiau nei tradiciniuose modeliuose ir išlaikyti ją atitinkamame lygyje. Todėl kiekvienas gali idealiai laikytis gaminamo patiekalo recepto ir kaskart pasiekti puikų rezultatą.

 

Kaip rasti “geriausią” orkaitę?

 

“Gerumas” sietinas su lengvu valymu bei saugumu gaminant maistą.

Rekomenduotina, kad orkaitė turėtų valymą palengvinančias katalitinės sieneles. Speciali jų danga neleidžia prilipti riebalams, kurie sudega, nepalikdami jokių pėdsakų.

Atkreipkite dėmesį, ar orkaitė turi “šaltas duris” veikimo metu. Tai papildoma saugumo priemonė.

Ieškokite orkaitės su automatišku temperatūros programavimu. Parinkus programą, orkaitė automatiškai parenka optimalią temperatūrą, kurią galite koreguoti pagal savo poreikius. Privalu, kad orkaitė taip pat būtų automatiškai išjungiama – maksimaliam saugumui užtikrinti. Naujosios “Whirlpool” orkaitės turi funkciją, saugančią, kad vaikai atsitiktinai neįjungtų įrenginio.

Kaip veikia orkaitės su oro cirkuliacija?

Specialus ventiliatorius, įtaisytas galinėje įrenginio sienelėje, užtikrina karšto oro pritekėjimą į orkaitės kamerą iš keturių skirtingų taškų, todėl patiekalai kepa greitai ir tolygiai. Ši sistema taip pat leidžia gaminti skirtingus patiekalus vienu metu, nesukeldama skonių ir kvapų maišymosi.