Klausimas: Kam iš esmės reikalingi atskiri šaldikliai?

Atsakymas: Lietuvoje sparčiai populiarėjantys atskiri šaldikliai parodo, kad pagaliau atsirado efektyvesnis būdas, kaip ilgiau išsaugoti didesnį kiekį maisto produktų – daržovių, uogų ar mėsos šviežiais. Atskiri šaldikliai – tai kur kas galingesnis mums įprasto rūsio pakaitalas, įgalinantis apsirūpinti didesnėmis įvairių produktų atsargomis.

Kl: Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis šaldiklį?

Ats: Gerą šaldiklį apibūdina pagrindinis jo kriterijus – šaldymo geba (24 kg/val.) – tai šaldiklio galimybė palaikyti norimą temperatūrą, dingus elektros srovės tiekimui. Kuo šis parametras aukštesnis, tuo šaldiklis yra geresnis. Taip pat svarbu ir šaldiklio dydis. Šiuo metu galima pasirinkti įvairios talpos šaldiklių – nuo 105 litrų iki 510 litrų. Taip pat visada pravartu įvertinti, kaip lengvai šaldikliu galima naudotis – ar lengva atidaryti jo dureles/dangtį, ar paprasta įdėti ir išimti maisto produktus, taip pat – estetinį vaizdą.

Kl: Kodėl elektros tiekimo sutrikimai?

Ats: Tai gana aktuali problema Lietuvoje. Todėl naujausi šaldikliai yra konstruojami taip, kad, nutrūkus elektros srovės tiekimui, jie palaikytų temperatūrą net iki 54 valandų. Toks laiko tarpas, manau, yra pakankamas, kad energijos tiekimo sutrikimai būtų pašalinti.

Kl: Kuo skiriasi šaldiklių energinės klasės?

Ats: A ir A+ energinės klasės šaldikliai mažiau naudoja elektros energijos ir mažiau prisideda prie klimato pokyčių…

Kl: Ar galima šaldiklį laikyti tamsioje patalpoje, pvz., tame pačiame rūsyje?

Ats: Galima, nes jo viduje yra įmontuotas apšvietimo lemputės, kurių pagalba matomas visas šaldiklio turinys net ir tamsioje patalpoje.

Kl: Kas yra “antišerkšninė” NO FROST sistema?

Ats: Su šia sistema šaldiklis yra atšaldomas ir užšaldomas šaltu oru. Pagrindinis šios šaldymo sistemos privalumas yra tas, kad ant šaldiklio sienų nesikaupia vanduo, nesusidaro nei šerkšnas, nei ledas, todėl jų niekuomet nereikės atitirpinti.

Siekiant optimaliai išsaugoti maistą, reikia ne tik idealios temperatūros, bet ir idealios drėgmės. „Whirlpool” „NoFrost Fresh Control” sistema išsaugo tokį maisto šviežumą, koks buvo jį perkant, iki dviejų kartų ilgiau dėl aktyvių drėgmės ir temperatūros jutiklių, valdomų „šeštojo pojūčio technologijos”. Drėgmė šaldytuve atkuriama iki idealaus drėgmės spektro – 70–85 %. Taip yra išsaugomi pradinis vandens kiekis maiste, vitaminai, mineralai ir antioksidantai bei natūralus maisto skonis ir tekstūra.

 

Kl: Ką NO FROST keičia iš esmės?

Ats: NO FROST sistema garantuoja geresnį maisto produktų išlaikymą, ilgesnį laiką išsaugoma jų maistinė vertė. Nes produktai esantys šaldiklyje su NO FROST yra žymiai greičiau užšaldomi.

Ir, galų gale, šerkšno ir ledo nesusidarymas ant aušintuvo garantuoja nedidelį elektros energijos sunaudojimą, o tai suteikia šaldytuvui geriausią iš galimų energetinių klasių – A klasę.

  

Kl: Kaip veikia “Šeštojo jausmo” principas šaldikliuose?

Ats: Kompanijos “Whirlpool” sukurta “Šeštojo pojūčio” technologija išsaugo maistą šviežią ilgiau, nes jutikliai nuolat fiksuoja ir derina prietaiso darbą pagal temperatūros pokyčius. Mikroprocesorius kontroliuoja temperatūrą šaldiklio viduje, ją nuolat matuodamas ir reguliuodamas oro srovės srautus per kanalus, atitinkamai juos pridarydamas arba atidarydamas. Taip pat mikroprocesorius reguliuoja šaldymo agregato darbą, atitirpindamas šerkšną.