Klausimas: Kokio dydžio šaldytuvą pasirinkti?

Atsakymas: Akivaizdu, kad tai priklauso nuo to Jūsų šeimos dydžio, kokio dydžio virtuvę turite, ar dažnai valgote namie. Priimta, kad standartinė šaldytuvo talpa vienam asmeniui yra apie 120 litrų. Įprastinei 4 asmenų šeimai optimalus 210 litrų talpos šaldytuvas. Šaldikliui priimtina norma yra nuo 50 litrų vienam asmeniui.  Jeigu apsiperkate kartą per savaitę ar rečiau, tikėtina, kad Jums reikia didesnio šaldiklio. Mažame šeimos ūkyje, kuriame kasdien perkama maisto produktų po truputį, apskritai galima apsieiti ir be šaldiklio.  

 

Kl: Kas geriau – laisvai pastatomas ar montuojamas šaldytuvas?

Ats: Pasirinkimas priklauso nuo to, kam teikiama pirmenybė – dideliems ar mažiems laikomo maisto kiekiams. Galima rinktis modelius, kuriuose šaldytuvas ir šaldiklis yra viename prietaise (tiek laisvai pastatomus, tiek montuojamus, taip pat – “Side-By-Side” tipo) arba gana mažus modelius, kad būtų galima montuoti po stalviršiu. Lyginant pagal vidinę erdvę, laisvai pastatomi šaldytuvai yra talpesni nei analogiškų matmenų montuojami šaldytuvai.

 

Kl: Kas yra “Side-By-Side” tipo šaldytuvai?

Ats: Tokio tipo šaldytuvą savo virtuvėje turi Sopranų šeima iš populiariojo TV serialo “Sopranai” – “amerikietiško stiliaus” šaldytuvai, kitaip dar vadinami “Side-by-Side” – tai dviduris prietaisas – šaldytuvas ir šalia (o ne apačioje ar viršuje, kaip pas mus įprasta) esantis šaldiklis.

 

Kl: Kur ir kaip teisingai pastatyti šaldytuvą?

Ats: Renkantis vietą šaldytuvui reikia atsiminti, kad aplinkinė temperatūra turi įtakos tiek elektros energijos suvartojimui, tiek prietaiso efektyvumui. Nes kiekvienas šaldytuvas yra pritaikytas darbui konkrečiose aplinkos temperatūros ribose, priklausomai nuo klimato kategorijos nurodytos jo ženklinimo lentelėje.

Venkite statyti šaldytuvą tose vietose, kur jį pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai, šalia šilumos šaltinių (viryklės, krosnelės, radiatoriaus ir pan.). Jeigu šito išvengti neįmanoma, reikia prietaisą statyti laikantis šių minimalių atstumų: anglies, žibalo krosnis – 30 cm, elektrinės ir/arba dujinės viryklės – 3 cm.

Nestatykite šaldytuvo nešildomose patalpose, kuriose temperatūra žemesnė nei 13°C, tokiose, kaip palėpė, veranda, rūsys, garažas ir pan.

Šaldytuvą reikėtų statyti sausoje ir gerai vėdinamoje patalpoje. Siekiant užtikrinti tinkamą prietaiso vėdinimą reikia iš abiejų šaldytuvo šonų, viršaus ir tarp galinės sienelės ir pastato sienos palikti mažiausiai vieno centimetro tarpą. Tai ypač svarbu, kai šaldytuvas yra įmontuojamas į virtuvės spintelę. Šaldytuvo galinė siena yra visiškai plokščia ir jis gali būti visiškai pristumtas iki pastato sienos, aišku, išlaikant prieš tai minėtą 1 cm tarpą.

Kiekvieno šaldytuvo priekinėje apatinėje dalyje yra cokolis su vėdinimo angomis – jokiu būdu nebandykite jų užtaisyti, pvz., baldų cokoliu ar grindjuoste .

Nereikėtų šaldytuvo statyti šonu prie pat sienos. Taip pastačius šaldytuvą, šaldytuvo arba šaldiklio durys atsidarys tik mažesniu nei 90° kampu, o tai apsunkins stalčių išėmimą, jei pvz., norėsite juos išplauti. Be to, šaldytuvo durų rankenos jį atidarant trankysis į sieną.

Pirmiausiai pažiūrėkite, kad už Jūsų šaldytuvo arba šaldiklio būtų pakankamai vietos oro cirkuliacijai, ir prižiūrėkite, kad aušinimo grotelės, esančios šaldytuvo arba šaldiklio “nugaroje”, visada būtų švarios.

Kl: Kokia optimali temperatūra turi būti šaldytuvo viduje?

Ats: Šaldytuve stenkitės palaikyti optimalią temperatūrą: šaldytuvuose nuo 0 iki 4 laipsnių, šaldikliuose nuo minus 18 iki minus 5. Temperatūrą galima reguliuoti termostato pagalba: kuo aukštesnė (didesnė) nustatyta termostato padala, tuo žemesnė temperatūra bus palaikoma šaldytuve. Kompanija „Whirlpool” combi modeliuose montuoja specialius “Space4” indikatorius, kurie vizualiai parodo (matosi raidės OK), kai temperatūra šaldytuve yra optimali.

Kl: Ko negalima laikyti šaldytuve?

Ats: Jokiu būdu nedėkite į šaldytuvą ar šaldiklį šiltų ar karštų patiekalų. Taip pat nepatartina laikyti šaldytuvuose citrusinių vaisių, bulvių, česnakų, svogūnų.

Kl: Kas yra ir kaip veikia NO FROST (bešerkšnė) sistema?

Ats: Su šia sistema tiek šaldytuvas, tiek šaldiklis yra atšaldomas ir užšaldomas šaltu oru. Pagrindinis šios šaldymo sistemos privalumas yra tas, kad ant šaldytuvo ir šaldiklio sienų nesusidaro nei šerkšnas, nei ledas, todėl šių šaldytuvų niekuomet nereikės atitirpinti.

Kiekviename šaldytuve yra įrengtas šaldymo sistemos elementas vadinamas aušintuvu. Šalia jo esantis ventiliatorius į jį pučia orą, kuris yra stipriai atšaldomas ir per kanalų sistemą patenka į šaldytuvą ir šaldiklį. Oras, pacirkuliavęs juose (jau šiltesnis) nukreipiamas į aušintuvą, kuriame vėl yra atšaldomas. Atšaldomame ore esanti drėgmė šerkšno pavidalu nusėda ant aušintuvo. Tokiu būdu aušintuvas sulaiko drėgmę. Tai padeda išvengti šerkšno susidarymo ant šaldytuvo ir šaldiklio sienų ir nebūtina tirpinti susidariusį šerkšną (ledą). Kas tam tikrą laiką šerkšnas automatinio atitirpinimo metu yra atšildomas ir nuteka į bakelį, įmontuotą virš kompresoriaus, iš kur vėliau išgaruoja.

http://www.youtube.com/user/WHVilnius#p/u/12/7EXLmM4pusk

Kl: Ką NO FROST keičia iš esmės?

Ats: NO FROST sistema garantuoja geresnį maisto produktų išlaikymą, ilgesnį laiką išsaugoma jų maistinė vertė.

Produktai esantys šaldytuve, su NO FROST sistema, yra žymiai greičiau atšaldomi, o šaldiklyje – užšaldomi. Reikia nepamiršti, kad NO FROST šaldytuvai sulaiko drėgmę, todėl nerekomenduotina tokio tipo šaldytuvuose maistą laikyti atviruose induose.

 

Kl: Ką daryti, kai apledėjimas prietaise pasiekia 5-7 milimetrus?

Ats: Būtinai jį atšildykite: kuo daugiau šaldymo kameroje susikaupia ledo, tuo daugiau prietaisas naudoja elektros energijos.

Kl: Kaip veikia “Šeštojo jausmo” principas šaldytuvuose?

Ats: Kompanijos “Whirlpool” sukurta “Šeštojo pojūčio” technologija išsaugo maistą šviežią ilgiau, nes jutikliai nuolat fiksuoja ir derina prietaiso darbą pagal temperatūros pokyčius. Mikroprocesorius kontroliuoja temperatūrą šaldytuvo ir šaldiklio viduje, ją nuolat matuodamas ir reguliuodamas oro srovės srautus per kanalus, atitinkamai juos pridarydamas arba atidarydamas. Pakilus šaldytuvo ar šaldiklio temperatūrai jutikliai užfiksuoja pakitimus bei nustato kokie jie, o mikroprocesorius atitinkamai sureguliuoja įrenginio darbą taip, kad reikiama temperatūra būtų atstatyta 5 kartus greičiau nei tai padaro standartinis šaldytuvas. Taip pat mikroprocesorius reguliuoja šaldymo agregato darbą, atitirpindamas šerkšną, bei kontroliuoja ledo gamybą įrenginyje, gaminančiame ledo kubelius.

http://www.youtube.com/user/WHVilnius#p/u/25/uDFgND7v0PA

http://www.youtube.com/user/WHVilnius#p/u/51/Jc3_i863Lv8

Kl: Ką daro “antibakterinė sistema” šaldytuvuose?

Ats: Tai technologija, antibakterinių oro filtrų pagalba apsauganti maistą, šalinanti bakterijas ir kvapus. Prietaisai su antibakterinėmis funkcijomis – tokia naujausia tendencija ryškėja buities prietaisų rinkoje. Antibakterinis filtras „Whirlpool” šaldytuve – patikimas Jūsų maisto sargas. Kaip veikia „Microban®” technologija? Kai mikrobai, tokie kaip bakterijos, grybeliai ar pelėsiai, susiliečia su filtro paviršiumi, „Microban” apsauga įsiskverbia į mikrobo ląstelę ir sugriauna jo gyvybines funkcijas. Mikrobas daugiau nebegali funkcionuoti, augti ar daugintis.

Pro galinėje šaldytuvo sienelėje esantį šios rūšies filtrą kaskart praeina visas šaldytuve cirkuliuojantis oras. Antibakterinis filtras sunaikina bakterijas, dėl kurių produktai ima gesti ir įgauna blogą kvapą. Štai kodėl šaldytuvuose su antibakteriniu filtru maistas ilgiau išlieka šviežias, kvapnus ir ilgiau išbūna tokio skonio, koks buvo ir pirkimo dieną.

http://www.youtube.com/user/WHVilnius#p/u/24/iGE9d7bfWFY

Kl: Ką duoda Skystųjų kristalų ekranai (LCD), įmontuoti šaldytuvų durelėse?

Ats: Aukščiausios klasės šaldymo prietaisuose dabar įrengti skystųjų kristalų ekranai (LCD). Tai ne tik aukštosios technologijos dizaino elementas – šie išmanūs ekranai yra lengvai programuojami, kad palaikytų geriausią temperatūrą, o Jūs nuolat būtumėte  informuotas apie esamas maisto laikymo sąlygas. Įmontuotas aliarmo signalas ir atmintis pateikia vertingos informacijos apie maisto saugojimą ir užtikrina, kad  jūs visada galite priimti tinkamą sprendimą dėl saugomų produktų.

Kl: Kokios dar naujovės yra diegiamos šių laikų šaldytuvuose?

 

Unikalus projektas – drėgmės kontrolė

Siekiant optimaliai išsaugoti maistą, reikia ne tik idealios temperatūros, bet ir idealios drėgmės. „Fresh Control“ technologija šaldytuve padeda išlaikyti tokį maisto šviežumą, koks jis buvo perkant, iki 2 kartų ilgiau dėka aktyvių drėgmės ir temperatūros jutiklių, valdomų „Šeštojo pojūčio“ technologijos. Jutikliai nuolatos tikrina drėgmės ir temperatūros pokyčius šaldytuve ir esant reikalui įsijungia kompresorius bei ‚Multiflow“ sistema kurie 10 kartų greičiau atkuria reikiamą temperatūrą ir drėgmės lygį.

Energiją taupantiesiems siūlome A++

Naujausi šaldytuvai neatsilieka nuo technologinių išradimų ekologijos srityje ir gali pasiūlyti aparatus, kurie veikia itin taupiai ir atitinka A++ energetinę klasė. Tokio šaldytuvo metinės elektros energijos sąnaudos tesiekia vos 222,65 Kwh.

„Multiflow“ sistema, kad temperatūra būtų tolygi visame šaldytuve

Itin veiksminga atvėsinto oro paskirstymo sistema sukuria optimalias sąlygas šaldytuve. Kai jūs įdedate į šaldytuvą naujų produktų, šaldymo jėga nukreipiama į dar neatvėsusius produktus – ten, kur to labiausiai reikia. Nustatyti temperatūrą padeda nuolat ją kontroliuojantys „6-ojo pojūčio“ jutikliai

Modernūs šaldytuvai šiais laikais išties yra kupini naujovių – “Whirlpool” modeliuose įmontuojami dideli vaisių ir daržovių stalčiai, gilios durų lentynos, atskiros lentynėlės picai. Šaldytuvai programuojami veikti “vakarėlio” režimu, skirtu greitam gėrimų atšaldymui, arba “atostogų” režimu – išskirtinė “Whirlpool” kompanijos technologija, sumažinanti šaldytuvo galią, kai jo savininkai būna išvykę. Kai kuriuose modeliuose montuojami ledo ir vandens tiektuvai “šiapus durų”, skirti ledo kubelių gamybai, skardinių laikikliai.