Klausimas: Kas geriau – rankos ar indaplovė?

Atsakymas: Naudojimasis indaplove suteikia daug privalumų – Jūs sutaupote laiko, ir Jūsų indai visada bus išplauti švariau nei rankomis. Be to, sutaupysite ir vandens – plaunant indus indaplovėje vandens sunaudojama beveik tris kartus mažiau, nei tą patį darbą atliekant rankomis.

 

Kl: Su indaplove įmanoma sutaupyti pinigų?

Ats: Rankinis plovimas pavalgius keturių asmenų šeimai užima 55 minutes per dieną, o tai per metus sudaro 15 dienų. Vandens suvartojimas naudojant indaplovę yra 2/3 mažesnis nei tradicinio plovimo atveju. Plaunant minėtos šeimos indus plautuvėje sunaudojame apie 70 litrų vandens, o indaplovėje tam pačiam darbui pakanka 11 litrų vandens.

 

Kl: Kokia geriau – didesnė ar mažesnė?

Ats: Renkantis indaplovę svarbiausia žinoti kelis pagrindinius parametrus: kokio dydžio reikia indaplovės, ji bus įmontuojama  į baldus ar ne, kokios yra energijos sunaudojimo, plovimo ir džiovinimo klasės.

Visos indaplovės gaminamos standartinio 45 ir 60 cm pločio. Mažesnė skirta plauti iki dešimties standartinių stalo komplektų (vienas komplektas – tai gili lėkštė, plokščia lėkštė, desertinė lėkštutė, dubenėlis, puodelis, stiklinė, peilis, šakutė, šaukštas, arbatinis šaukštelis ir šaukštelis desertui) ir vienam servizo komplektui (vienas komplektas – ovalus pusdubenis, du apvalūs pusdubeniai, stalo įrankių komplektas).

Šias indaploves mielai renkasi nedidelė 2-3 asmenų šeima arba jei virtuvė maža ir nėra vietos didesniam prietaisui pastatyti. 60 cm pločio indaplovėse galima išplauti iki 13 standartinių stalo servizo komplektų.

Nors ir apie 20 procentų brangesnės, bet rinkoje populiaresnės yra įmontuojamos indaplovės.

 

Kl: Kaip teisingai naudotis indaplove?

Ats: Indaplovė tarnaus gerai ir ilgai jei tinkamai ja naudositės. Štai keletas patarimų, kurie pravers indų plovimą patikėjus indaplovei:

Prieš dedant indus į indaplovę jų skalauti nereikia, užtenka išmesti maisto atliekas, indus išskalaus ir išplaus prietaisas. Daugelis indaplovių purškia vandenį iš indaplovės centro, todėl sudėkite indus  nešvaria puse į centrą. Stenkitės indus sudėti taip, kad jie nekliudytų veikti apipurškimo rankenėlei, nedėkite didelių indų į centrą, stebėkite, kad nebūtų perdaug išlindusios indo dalys tiek į viršų, tiek į apačią. Indus sudėkite taip, kad jie nesiliestų vienas prie kito, priešingu atveju vanduo nepateks ant indų ir jie nebus tinkamai išplauti . Tas pats dažnai nutinka ir su šaukštais. Apatiniame krepšelyje yra grotelės, sudėkite į jas lėkštes taip, kad jos nesiliestų. Lėkštes dėkite tarp virbų.  Apatiniame krepšelyje nerekomenduojame plauti stiklinių, porceliano ar taurių, nes dėl didesnės plovimo temperatūros ir aukštesnio vandens spaudimo apatinio krepšio purkštukuose  jos gali įtrūkti ar net sudužti

Yra specialios priemonės, suteikiančios gaivų kvapą plaunamiems indams. Nepamirškite naudoti specialos druskos indaplovei, ji minkština vandenį. Taip pat labai svarbu išvalyti indaplovėje esančius filtrus, kurie, laikui bėgant, užsiteršia  jei į indaplovę patenka stambių maisto atliekų.

 

Kl: Ar svarbu, kokia tvarka dedami indai į indaplovę?

Ats: Indaplovės yra suprojektuotos taip, kad kiekvienam daiktui čia yra sava vieta. Labai svarbu viską sudėti taisyklingai. Atminkite, jei indas telpa toje indaplovės vietoje, tai dar nereiškia, kad ten jam tinkama vieta.

  • Viršutinis indaplovės krepšelis yra skirtas puodeliams, stiklinėms bei ilgiems įrankiams.
  • Apatinis krepšelis yra skirtas plauti lėkštes, keptuves, puodus, troškintuvus.
  • Įrankių krepšelis, be jokios abejonės, yra skirtas plauti įvairiems stalo įrankiams.

 

Kl: Kokių indų negalima plauti indaplove?

Ats: Indaplovėse galima plauti beveik visus virtuvės apyvokos reikmenis. Nerekomenduojama plauti tik medinių, kaulinių, aliumininių, varinių, žalvarinių, sidabrinių indų. Mediniai įrankiai ir indai gali tapti šiurkštūs, negražūs.

Kl: Koks skirtumas tarp įmontuojamų ir pastatomų indaplovių?

Ats: Nors įmontuojamos indaplovės yra iki 10 procentų brangesnės nei laisvai pastatomos, tačiau jų populiarumas auga kiekvienais metais Visos indaplovės gaminamos standartinių 45 ir 60 cm matmenų. 45 cm pločio indaplovė skirta plauti iki dešimties standartinių stalo servizo komplektų (vienas komplektas – tai gili lėkštė, plokščia lėkštė, desertinė lėkštutė, dubenėlis, puodelis, stiklinė, peilis, šakutė, šaukštas, arbatinis šaukštelis ir šaukštelis desertui) ir vienam servizo komplektui, reikalingam valgiui patiekti (vienas komplektas – ovalus pusdubenis, du apvalūs pusdubeniai, valgiui patiekti skirtų stalo įrankių komplektas). Mažesnės indaplovės skirtos mažesnėms virtuvėms ir nedidelėms šeimoms. Didesnės indaplovės (60 cm pločio) atitinkamai skirtos plauti iki 13 standartinių stalo servizo komplektų ir vienam servizo komplektui, skirtam valgiui patiekti. Įmontuojamos indaplovės irgi gaminamos standartinių matmenų, su galimybe valdymo skydą paslėpti už baldo durelių.

Pabaigai verta pridurti, jog esminiai lemiantys veiksniai renkantis indaplovę, yra vandens ir elektros energijos suvartojimas. Taip pat svarbu ir indų plovimo kokybė (klasė),  taip pat indų sudėjimo ir išėmimo iš indaplovės patogumas (įvairūs reguliuojami moduliai indaplovės viduje), valdymo ir filtrų valymo paprastumas ir pan.

Kl: Ką reiškia indaplovių klasės?

Ats: Tai energijos suvartojimo ir džiovinimo klasės. Norėdami maksimaliai sutaupyti energijos, vandens, turėti švariai išplautus ir sausus indus rinkitės indaploves, kurių energijos sunaudojimas, plovimas ir džiovinimas yra A klasės. Renkantis pigesnę indaplovę, turite nuspręsti kokie parametrai Jums yra svarbiausi (pavyzdžiui, indaplovė gali taupiau naudoti elektros energiją, bet ilgiau džiovins indus).