Dar kartą pristatinėti Lietuvos penkiakovininkus Andrejų Zadneprovskį ir Edviną Krungolcą būtų pernelyg įžūlu. Per daug aistrų kiekvienas iš mūsų yra išliejęs stebėdami jų startus tiek Olimpinėse žaidynėse, tiek pasaulio ar Europos pirmenybėse. Pernelyg daug jaudulio sukėlė dramatiška ir “džentelmeniška” finalinė bėgimo rungtis Atėnų Olimpiadoje, pernelyg daug džiaugsmo ir pasididžiavimo savo vėliava jie yra sukėlę mums, kad dar bandyti žodžiais išsakyti ką nors papildomo.

Dvi Olimpinės žaidynės, trys medaliai – sidabras ir bronza. Pagal logišką įvykių seką, po ketverių metų Londone Andrejaus arba Edvino laukia ir auksas. Įvertinus tačiau skurdžias jų treniruočių sąlygas šioje šalyje, kur neturime net padoraus stadiono, suvoki, kad jų pasiekti rezultatai tokiomis aplinkybėmis – dvigubai brangesni. Apmaudu, kad jų pasiekimais pasidžiaugti nori kiekvienas, gi sudaryti jiems tinkamas sąlygas skuba toli gražu ne visi.

Tačiau atvykus iš gimtosios Klaipėdos Vilniuje bent vieno iš jų laukia ne viena mėgstama vieta, ir, savaime suprantama, viena iš jų – „Media City“ prekybos salonas. „Media City“ yra mano mėgiamiausia elektrotechnikos parduotuvė“, – tvirtina Andrejus Zadneprovskis, besidžiaugiantis galimybė joje apsilankyti kiekvieną kartą, kai atvyksta į sostinę iš uostamiesčio. Joje sykį buvo galima sutikti ir Edviną Krungolcą – šauniems žmonėms čia visada yra ką pamatyti ar įsigyti.

Tad kokia buitinė elektrotechnika supa abu mūsų garsiausius penkiakovininkus jų namuose? Skoniai šiek tiek skiriasi. Andrejaus salone stovi plazminis „Samsung“ televizorius, namų kino sistema ir muzikinis centras – taip pat „Samsung“. „Ši kompanija yra Tarptautinio Olimpinio Komiteto rėmėja, todėl visą ‚Samsung‘ aparatūrą gavau dovanų po Atėnų olimpinių žaidynių“, – teigia Andrejus, visgi pridurdamas, kad jo siekis – „Pioneer“ vaizdo technika.

E.Krungolcas į tokias draugo viltis tik išdidžiai nutyli – būtent jo namuose puikuojasi plazminis 42 colių (108 centimetrų) įstrižainės „Pioneer“ televizorius. Po juo – „Hi-Fi“ klasės „Denon“ DVD grotuvas, šalia – „Technics“ muzikinis centras, kurio garsą po namus paskleidžia daniškos „Dally“ ir japoniškos „Sony“ kolonėlės.

Tačiau abiejų atletų miegamuosiuose – beveik vienodi LG televizoriai… Andrejus dar gali pasipuikuoti ir senu LG MP3 nešiojamu grotuvu, tačiau tuo korėjiečių dominavimas atletų namuose ir baigiasi.

Abiejų penkiakovininkų virtuvėse – Europa. Andrejaus šaldytuvas – vokiškasis „Liebherr“, visi likę prietaisai – viryklė, indaplovė, gartraukis, mikrobangų krosnelė – „AEG Electrolux“. „Tačiau noriu turėti ‚Miele‘“, – atvirauja Andrejus. O mes irgi iš jo šio to norime – aukso…

Edvino skonis taip pat subtilus – jo virtuvėje dominuoja tik „Jan Kolbe“ firmos įmontuojama buitinė technika, kaip teigiama „vertinantiems vokišką kokybę ir stilių“.

Na, ir, žinoma, abiejų sportininkų dažniausiai naudojamas daiktas – mobilusis telefonas, turintis mus sujungti, vėlgi pabrėžia, kokie mes vis dėlto skirtingi – abu Andrejaus mobilieji telefonai „Nokia“, Edvinas pasitiki „Sony Ericsson“.

Ką gi, ir mes tikimės – patogi aplinka bent jau namuose padės abiems sportininkams atvežti į Lietuvą ir olimpinį auksą. Jie jau įėjo į Lietuvos ir pasaulio sporto istoriją – trys medaliai per dvi Olimpines žaidynės – ne kiekvienos didelės šalies atletams tai yra pavykę. Tačiau mums niekada nebūna gana.

(Straipsnis spausdintas biuletenyje „Media City News”)