Tai, kad nuo alkoholio bajeriai darosi juokingesni, moterys – gražesnės, o gyvenimas – paprastesnis, turi labai jau liūdną Tau paaiškinimą: iš tikrųjų tai nuo alkoholio Tu daraisi kvailesnis, ribotesnis ir ne toks reikalingas aplinkiniams. Ar verta eikvoti savo sveikatą tam, kad prarastum protą? Galbūt taip, nes Tu juk esi vienas kiečiausių šioje šalyje, ir Tavo žiniomis, Veryga yra lochas ir debilas. Tačiau širdies gilumoje vis dėlto puikiai suvoki, kad gerti alkoholio neverta. Nė lašo. Na, o jei jau esi kietesnių už save indėnų kompanijoje ir esi priverstas „palaikyti fasoną“, atmink bent jau kelias labiau už Tave prasisiekusių baltųjų žmonių rekomendacijas:

  1. Susikurk tokią taisyklę: vienas vakarėlis – viena alkoholio rūšis. Taip lengviau kontroliuosi išgeriamo „ugninio vandens“ kiekį. Be to, daugumoje gėrimų yra papildomų medžiagų, kurios stiprina alkoholio poveikį.
  2. Dvi-trys vyno taurės per pietus arba dvi-trys skardinės alaus per futbolo rungtynes – štai ta kasdieninė riba, už kurios alkoholis padidina traumų ir susirgimų riziką. Bet, jei vartoti tą kiekį kasdien, gali atsirasti priklausomybė. Alkoholizmas su visomis jo košmariškomis pasekmėmis – tai realu. Pats žinai.
  3. Nereikia glaistyti kaltės jausmo prieš savo organizmą kitą dieną po užgėrimo įnirtingai sportuojant. Padažnėjęs širdies ritmas, pakilęs kraujospūdis ir koordinacijos praradimas – neišvengiamos alkoholio vartojimo pasekmės – ir garantuotas kelias link širdies smūgio arba traumos. Prisigėrus kaip kiaulei ir išsiblaivius, vertėtų nesportuoti bent jau dvi paras.
  4. Koks asas bebūtum, bet, sėdęs už automobilio vairo, Tu rizikuoji arba pavirsti lavonu, arba žudiku, arba į vieną ir kitą tuo pat metu. Visi žino, kad girto žmogaus reakcija yra atbukusi, o judesių koordinacija –  pablogėjusi.
  5. Jei vartoji kokius nors vaistus, būtinai išsiaiškink jų reakciją į alkoholį. Dauguma medicininių preparatų kelia realų pavojų, pavyzdžiui, skatinantys šlapimą, nuskausminamieji ar mažinantys temperatūrą.
  6. Bandymas alkoholio pagalba susidoroti su depresija – bloga idėja, nes alkoholis pats iš savęs iššaukia depresyvią būseną.
  7. Skeptiškiau vertink informaciją apie alkoholio naudą sveikatai. Visa tai tai tik gėrimų gamintojų marketingo triukai. Sakai, italai ir prancūzai geria vyną per pietus? O Tu labai taip nori būti panašus į tuos beraščius ubagus (daugumoje atvejų, imigravusius iš Afrikos)?
  8. Gydytis nuo pagirių „tuo, nuo kuo susirgai“ – bloga idėja. Taip formuojasi priklausomybė, o realaus sveikatos pagerėjimo rytinis alkoholis vis tiek neatneš. Verčiau jau išgerti daugiau paprasčiausio vandens arba nestiprios arbatos.
  9. Alkis didina potraukį alkoholiui, jo spalvas ir kvapas tampa ypač patrauklūs, o apsvaigimas geriant „ant tuščio skrandžio“ ateina greičiau. Todėl verčiau jau prieš pradėdamas gerti prisiryk kaip begemotas, o po to gal išvis nuspręsi apsieiti tik su kavos puodeliu.
  10. Alkoholis per romantišką susitikimą – patikimas būdas susikurti problemų. Alkoholis mažina mūsų kritiškumą, atsargumo jausmą ir atsakingumą. Atmink, ne tik eretikai nieko nesukūrė per žmonijos istoriją. Joks meno šedevras ar kūrinys nebuvo sukurtas apsvaigus nuo alkoholio. Joks girtas vyras dar nėra patenkinęs savo moters, ir nėra nepasiekęs jokios pergalės jokioje sporto šakoje.

KO NEREIKIA DARYTI?

Riebus maistas išties išties sulėtina alkoholio įsisavinimą ir skaidymą. Tačiau riebus maistas yra iš principo pavojingas organizmui, kuris ir taip jau kenčia nuo alkoholio poveikio, tad metodas „ryti sviestą prieš konjaką“ nėra tokia jau ir gera išeitis.

Rasalas kaip būdas išsipagirioti – labai neteisingas. Apgirtimas jau ir taip sukelia begalę mikrouždegimų žarnyne bei skrandyje, todėl labai sūrus arba rūgštus skystis situacijos nepagerins. Verčiau išgerti žalios arbatos arba suvalgyti neriebų jogurtą.

SMULKMENOS, KURIAS VERTA ŽINOTI:

Jei geri šampaną ar kitą putojantį vyną, vis supurtyk taurę, kad burbuliukai greičiau išsivaikščiotų: angliarūgštė skatina apgirtimą.

Medžiagų apykaita yra stimuliuojama judesiais. Jei visą vakarą dunksosi prie stalo kaip lietuvis ar bulvių maišas, apgirtimas nusimato sunkus ir ilgas. Nori šiek tiek prablaivėti? Pasivaikščiok gryname ore arba bent jau sudalyvauk šokyje. Juk moki šokti, ane? Na, bent jau pasitampyti konvulsijose pagal laukinių žmonių sukurtus ritmus? To užteks.