1. XIX amžiaus Didžiosios Britanijos karinio jūrų laivyno jūreiviams buvo draudžiama valgyti šakutėmis, nes jos buvo laikomos „bobišku įrankiu“.
2. Sovietiniai ir Rusijos kosmonautai prieš kiekvieną skrydį privalo nusišlapinti ant autobuso, vežančio juos į pakilimo aikštelę, rato. Tai tradicija, kurią pradėjo pats Jurijus Gagarinas.
3. Pagal Didžiosios Britanijos etiketą, bet kuriam asmeniui, sergančiam odos grybeliu, nėra privaloma nusiimti galvos apdangalo stovint prieš monarchą.
4. Nepale gyvenančios Narikot genties moterys privalo plauti savo vyrų kojas ir išgerti tą patį vandenį kaip ištikimybės ir atsidavimo ženklą.
5. Kenijos Masai genties vyrai susitikę apspjauna vienas kitą – tai pasisveikinimo ritualo dalis.
6. XVI amžiaus Anglijoje vyrams, susitikus pažįstamą moterį, buvo privaloma paglamonėti jos krūtis.
7. XIX amžiuje turtingi egiptiečiai savo vestuvių nakčiai samdydavo tarną atlikti vyriškai priedermei. Iš to kilęs ir senas arabiškas priežodis: „Moteris – pareigai, berniukas – malonumui, o arbūzas – ekstazei“.
8. Pagal senovinį žydų įstatymą, blogas kvapas iš burnos buvo pateisinama priežastis partneriui reikalauti skyrybų.
9. Fidžyje gyvenantys kanibalai paprastai valgydavo rankomis, tačiau pagarbos vertas aukas valgydavo ritualine medine šakute.
10. Pagal senovinius indėnų įstatymus, bet kuriam asmeniui, pagadinusiam orą monarcho akivaizdoje, buvo amputuojamas užpakalis.
11. Per pastaruosius dešimt metų vien Tokijuje nuo galvos traumų mirė 24 žmonės, susidaužę galvomis besisveikindami tradiciniu japonišku būdu – nusilenkiant.
12. Kai kuriose Lotynų Amerikos ir Viduržemio jūros baseino šalyse garsus riaugėjimas prie stalo yra pagarbos ženklas virėjui.
13. Tibetiečiai augindavo ilgą nagą ant mažojo dešinės rankos pirštelio tam, kad galėtų išsikrapštyti nosį ir ausis.
14. Pirmoje etiketo knygoje, išspausdintoje Rusijoje 1718 metais buvo pabrėžta, kad yra nemandagu spjaudyti ant grindų, šnypšti nosį uždengiant vieną šnervę pirštu, o stovint ant vaišėmis nukrauto stalo – nekišti kojos į gretimais sėdinčios svečio lėkštę.
15. Pagal ypač griežtas Ispanijos karališkosios šeimos etiketo taisykles, mirusiojo šalies monarcho kūnas keletą dienų yra laikomas atvirame ore – supūti, taip pabrėžiant kiekvieno valdovo „paprastumą“.