Jums jau nebe 20, o Jūs vis dar (arba jau) nevedęs? Pasiaiškinkime, kaip iš šio fakto išspausti maksimalų pasitenkinimą.

 

1. PRISIŽIŪRĖKITE SAVO SVEIKATĄ

 

Suaugęs vyriškis visada priklauso „padidintos rizikos“ grupei. Amžinai susimeta velniai žino su kuo, patenka į stichines nelaimes, užsižiūri į suvirinimo aparato liepsnelę… Stresas, ekologija, magnetinės audros, „blogos akies“ nužiūrėjimas… Termometras nepakenks. Kaip ir psichoterapeutas, dėliojantis pasjansą iš Jūsų pašlijusių nervų. Kuo laisvesnį gyvenimą gyvenate, tuo įkyriau tikrinkitės, ar neužsiveisė kas nors Jūsų viengungiškame organizme.

 

2. KONTROLIUOKITE SAVO SUSITIKIMUS

 

Laikykitės paprastos taisyklės: jei nerenkate kvorumo grupiniam seksui, Jūsų namuose vienu metu negali būti daugiau nei viena moteris. Nesankcionuotas besisvečiuojančių damų susidūrimas gali atimti iš Jūsų mažiausiai dvi sekso sesijas ir šimtą kartų padidinti galvos skausmą. Ar Jums to reikia, kai lauke siaučia koronavirusas? Kontroliuokite svečių ir ypač viešnių srautus, nustatykite vizito laiko ribas, laikykite telefoną režime „netrukdyti“. Ir apsirūpinkite vienkartiniais dantų šepetėliais bei kitomis momentinės higienos priemonėmis.

 

3. PASILEPINKITE

 

Pirkite brangius produktus, nešiokite kokybiškus drabužius, apdovanokite save, krėskite kvailystes (žinoma, sveiko proto ir Baudžiamojo kodekso ribose). Antraip kam Jums reikalinga ta saldi vienatvė, kai Jums visgi pavyko nesusirasti sau žmonos? Tačiau… Tokį banalų patarimą Jums gali duoti ir Algirdas Karalius, bet jis (patarimas) yra giliau ir toliau, nei atrodo. Visi supranta, kad iš gyvenimo reikia patirti malonumą, o blogus dalykus tas pats gyvenimas ir be prašymo pasuks. Tačiau tik viengungis gali pilnai paragauti viso hedonizmo saldumo. Be žvalgymosi per petį ir kompromisų. Su išlaidomis tik sau. Bet kuri kelionės kryptis, bet kuri pramoga, bet kuri užgaida – viskas asmeniniam tobulėjimui ir savišvietai. Svarbiausia, kad tik be savęs naikinimo!

 

4. SAMDYKITE NAMŲ ŠEIMININKĘ

 

Nebijokite patikėti savo buities darbščiai moteriai. Ji kaip niekas kitas pajėgs paversti Jūsų būstą į padorius namus. Už kažkokius niekingus porą šimtų eurų per mėnesį ji privers šviesti ir blizgėti netgi tai, kas kadaise buvo blyšku ir pilka. Ji visada suras Jūsų prapuolusias rankogalių sąsagas ir sugrąžins į porą nuklydusią kojinę. Ji žino, kaip skalbti spalvotus drabužius ir kur Jūs laikote žvakes, ir ką daryti, jei perdegė lemputė. Greičiausiai ji pati tą lemputę ir nupirks pakeliui pas Jus iš troleibuso stotelės.

 

5. SEKITE, KAD JŪSŲ BŪSTAS NEPAVIRSTŲ LANDYNE

 

Jei nuolat rengiate pas save vakarėlius, kažkada kas nors tikrai išeis už Jūsų kontrolės ribų. Pavyzdžiui, viskas. Jei Jūsų adresą žinos pernelyg daug atsitiktinių žmonių, pradėsiančių vedžiotis pas Jus dar daugiau žmonių, tai tie netruks dar ir savo gyvūnėlius atsivesti… Tokiais atvejais ir šaukšteliai ima prapulti, ir triumus kažkas suėdė, vonioje kažkas užsirakinęs jau dvi valandas, o laiptinėje prie Jūsų durų – lavonas. Jei jau nusprendėte gyventi metropolio hedonisto gyvenimo būdą, nepaverskite kiekvieno savo svečių vizito pas Jus į senovės Romos bakchanaliją.

 

6. PASISTENKITE NEPRASIGERTI

 

Ir išvis – neiššvaistykite savo akių blizgesio ir sveiko skruostų raudonio per pagundas, kurios laukia to, kuriam po darbo nereikia skubėti namo su pilnais „Rimi“ maišeliais. O kur pasiduoti viengungiui po darbo, kai aplinkui tiek daug viliojančių barų, linksmai ūžiančių boulingo salonų ir skaniai kvepiančių karaoke klubų? Žinoma, į parkus, muziejus, teatrus, observatorijas, čiuožyklą ar, blogiausiu atveju – į sporto salę. Įvairovės labui. Nors kartą per savaitę. Tiek to, galima ir kartą per mėnesį.

 

7. REGLAMENTUOKITE NEKALTUS PRAŠYMUS „PERNAKVOTI“

 

Diena dvi – ne ilgiau. Žinoma, pas draugus būna įvairios situacijos, ir juos reikia gelbėti. Tačiau per visą mėnesį galima ne tik susitaikyti su žmona, bet ir kitą susirasti. Butą tai jau tikrai. Dviem draugams smagu ir linksma gyventi, kai jiems po septyniolika. Brandžiame amžiuje tarp jų gali atsirasti buitinė trintis. Pavyzdžiui, kaip pasidalinti ryte dušą, jei ten pat yra įsikūręs ir tualetas?

 

8. IŠEIDAMAS GESINKITE ŠVIESĄ

 

Kreipkite dėmesį į buitines smulkmenas. Kam permokėti už sunaudotą elektrą, jei gali palikti tekantį kraną – vanduo pigesnis! O geriausiai išvis įsigyti įprotį, kurį turi kiekvienas „Mossado“ operatyvininkas: išeinant galvoje prasukti „check-list“: šviesa išjungta, dokumentai ir pinigai kišenėje, šukės surinktos, maisto šuniukui įberta, gėlės palaistytos. Taip tikrai nieko nepraleisite. Beje, neužmirškite palikti šaldiklyje stingti ledo kubelių – jie visada į temą!

 

9. IŠLAIKYKITE „FASONĄ”

 

Moteris pašonėje, žinoma, Jumis pasirūpintų – ir kantą ant džinsų išlygins, ir į degančią cheminę valyklą įsiverš Jūsų pižamą išgelbėti, tačiau štai batų šepečiu, dulkių surinkėju ir voleliu su lipniu popieriumi teks pasirūpinti Jums pačiam. Vyras neturi teisės būti apsileidusiu. Ir nereikia to maišyti su lengvu nerūpestingumu. „Lengvas nerūpestingumas“  – tai atlaisvinta „monk“ batų sagtelė, o „apsileidimas“ – nenuvalyti tie patys „monk“ batai.

 

10. NIEKAM NEDALINKITE RAKTŲ NUO SAVO BŪSTO

 

Jūs ne tam pasirinkote laisvą gyvenimą, kad kas nors pasirodytų Jūsų teritorijoje tada, kai jiems to prisireikia ar užsinori. Papildomas raktas neturi Jūsų nunešti į tą slidų sudėtingų santykių pasaulį, kuriame pilna pranešimų „aš trumpam?“, klausimų „kas ta moteris?“, pareiškimų „mes daugiau nebegeriame alkoholio ir nebevalgome mėsos“, užuominų „mes taip seniai jau kažkur nevažiavome“ ir siurprizų „mama pasiliks visam savaitgaliui“!

 

11. DAŽNIAU APLANKYKITE SAVO TĖVUS

 

Būti laisvu ir nepriklausomu, žinoma, yra gerai. Juk negyvensi amžinai su mama. Bet ir mama ne amžina. Kol dar neįsigijote uošvės, pasinaudokite proga kartais pabūti su savo mama. Gali būti, kad ir Jūsų tėvas su malonumu pabendrautų su Jumis. Juk, kaip dažnai sakydavo Jūsų mama, kai ją suerzindavote – „tu visas į jį“!

 

12. SAUGOKITE SAVO SKRANDĮ

 

Tuščias šaldytuvas – laisvės simbolis. Tačiau kažkur Jūsų būties dugne trikampiu akmeniu guli ir greitomis surytas sumuštinis. Ir Jūs tarsi sotus, bet jausmas ne tas… Nėra to kaifo, kaip nuo šilto kotleto su bulvių piure ir „žolėmis“… Viduje tik tas bedvasis buterbrodas su tunu. Žinoma, šiandien jis ten atsitiktinai. Rytoj juk pavalgysite restorane. Po to galbūt išvis pasidarysite iškrovos dieną. O gal visgi apsilankysite greito maisto restorane. Tiesiog užkąsti… Na, ir juk Jūs geriate daug vandens – tai naudinga. Kad ir kaip Jūs besišaipytumėte iš sveikuolių ar mėsėdžių, tačiau savo maisto racioną visgi reikia prisižiūrėti. Kuo tolyn į viengungišką gyvenimą – tuo atidžiau.

 

13. NIEKO NEKLAUSYKITE

 

Frazę „ženytis tau laikas“ jau seniai reikėjo priskirti ekstremizmo apraiškoms. Kartu su balso paštu. Kad ir kaip Jus begundytų laimingai vedę draugai ir kaip bedūsautų svajojanti apie anūkus Jūsų mama, gyventi vis dėlto tik JUMS. Patarėjai, aišku, geriau žino, kaip Jums geriau, bet kur mes taip skubame? Tai juk ne varžybos? Štai dabar Jums gera. Pas Jus dar visas gyvenimas priešaky.

 

14. ĮGYKITE NAUJŲ ĮGŪDŽIŲ

 

Plaunančių ir skalbiančių mašinų valdymas, mitrus žongliravimas lygintuvu, dulkių siurblio dresiravimas, dujinės viryklės kontrolė, tosterio pataisymas – anksčiau ar vėliau Jums teks atsidurti kažkuriame buitinio pragaro rate, ir kuris nors iš tų įgūdžių tikrai pravers. Įsigykite dėžę su negudriais instrumentais. Tiesiog tam, kad galėtumėte pasakyti savo svečiams: „o štai ten mano instrumentų dėžė“. Iškart už skalbimo mašinos, kartu su aukštai užkelta Jūsų saviverte.

 

15. NESISTENKITE ATVERSTI VEDUSIŲ DRAUGŲ Į SAVO TIKĖJIMĄ

 

Sutuoktiniai visada turi visus šansus vienas kito nekęsti. Bet jie apsieis ir be Jūsų pagalbos. Niekada nesikiškite į svetimus santykius, neverskite vedusių draugų Jums pavydėti, nemiegokite su jų žmonomis. Na, bent jau nors ne jų šeimyniniame name!

 

16. BŪKITE PASLAPTINGAS

 

Neverta visiems pasaulyje žinoti apie Jūsų (daug kam keliantį pavydą) statusą. Dozuokite informaciją ir viską apie Jus žinančių žmonių kiekį – kad Jūsų viengungystė nebūtų panaudota prieš Jus patį. Juk po to teks aiškintis, kad pasakojimas apie Jūsų buto remontą visai nebuvo žodinis abonementas į jos beribį lankymą. Pavyduolių ir „chaliavščikų“ šiame pasaulyje yra daugiau nei atrodo. O merginų „chaliavščikių“ – dar daugiau.

 

17. PAGALVOKITE APIE NAMINĮ GYVŪNĄ

 

Būkite sau sąžiningas: niekas Jūsų taip nelauks – su visa atvira širdimi ir 100-procentiniu nuoširdumu – kaip Jūsų šuo. Tik gerai pagalvokite, ar pats esate pasiruošęs tokiai atsakomybei. Žmogų galima išvaryti už durų. Galima perskaityti jo atsiųstą žinutę ir į ją neatsakyti. Galima tiesiog pasiųsti jį po velnių. Su gyvūnu taip lengvai nepraeis. Jūs jo neišvarysite, jei jis staiga Jums nusibos. Jau nekalbant apie tai, kad nustosite su juo susirašinėjęs.

 

18. IŠLAIKYKITE GRAŽIUS ŽMOGIŠKUS SANTYKIUS

 

Jei jau tapote viengungiu ne pagal pašaukimą, o tiesiog aplinkybėms susiklosčius – pasistenkite kaip ilgiau išlaikyti gerus santykius su savo buvusiąja. Ypač – jei tai buvusi žmona. Ypač – jei su ja sugebėjote susilaukti ir tikro vaikučio. Jei jau taip gavosi, kad Jūs tiek ir negyvenate kartu, tai bent jau esate pakankamai pažįstamas, kad Jums tenka atsakyti ne vien už save. Tačiau nieko baisaus „savaitgalinio tėvelio“ vaidmenyje nėra. Tiek gerai pagalvokite apie tai, ką pasakojate ir rodote savo vaikučiui. Ir verčiau jau nepažindinkite jo su savo naujomis moterimis. O tai Jūsų atžala apie tai praneš motinai, kuri tik apsidžiaugs atsiradusia galimybę sukelti Jums skandalą ir atkeršyti Jums už „geriausius savo gyvenimo metus“, iššvaistytus su Jumis.

 

19. NEDALINKITE PAŽADŲ, KURIŲ NEGALĖSITE IŠTESĖTI

 

Tiesą sakant, šios taisyklės derėtų laikytis visiems. Bet viengungiams – ypač. Būkite maksimaliai dėmesingas, svarstydamas galimos santuokos temas su potencialiomis pretendentėmis į Jūsų kadastro numerį.

 

20. VISADA ATMINKITE, KAD TAI GALI PASIBAIGTI.

 

Bet kurią akimirką.