Be taisyklių pasaulyje vyrautų chaosas. O vyrai, žinia, chaoso nemėgsta.

Būti vyru – puikus šansas justi laimę kasdieninę. Ir gaila, kai jis yra prarandamas. Ypač sakant: „mums nereikia jokių taisyklių, mes ne vaikų darželyje“. Tačiau taisyklės yra reikalingos. Jos palaiko tvarką gatvėse, jos leidžia mums mėgautis vienas kito kompanija, jos padeda apsaugoti savo nuosavybę ir garbę. Jei jų laikysies, nustelbsi kitus vyrus, žavėsi moteris, įkvėpsi vaikus ir optimizuosi savo gyvenimą. O jei jas pažeidinėsi… Ką gi, galima ir be jų gyventi. Tačiau tame ir slypi visų pasaulio taisyklių esmė: reikia žinoti apie jų egzistavimą, ir žinoti, kada galima ar reikia jas ignoruoti. O jeigu rimtai, tai egzistuoja viena esminė taisyklė: būk vyras. Visa kita prilips savaime.

 

Konfliktas – tiesos kalvė – kai kurie vyrai daro viską, kad išvengtų konfliktų. Tačiau tokie ir turi žemesnį testosterono lygį, todėl gyvena nuobodų gyvenimą. Tikri vyrai neieško konfliktų, bet ir jų nevengia. Nes tai vienas didžiausių gyvenimo malonumų – ginti savo artimuosius arba principus, jei to reikalauja situacija.

 

Tai ne generalinė repeticija. Tai Tavo gyvenimas. Dabar. Nepramiegok jo.

 

Niekada niekam nesakyk, kad ,,nesėkmė tik į gera“ – tikras vyras niekada neguodžia pralaimėjusio. Jis leidžia suprasti, kad viską supranta, ir leidžia vargšui pačiam išgerti kančių taurę iki dugno. Jei Tu negerbi svetimo skausmo, kodėl Tau nepasislinkus su kėde toliau nuo karštų puodų?

 

Moterys ir vaikai pirmiausia – skirtumai tarp lyčių nyksta, tačiau pagrindinė riteriškumo taisyklė niekur nedingo, ir nedings, kol mes būsime stipresni už moteris. Vienintelė išimtis – jei Tave darbe bando aplenkti moteris aptempta suknele ir smailiais kulniukais. Visais kitais atvejais Tu sukurtas tam, kad gintum moteris ir saugotum vaikus.

 

Jei nepripažįsti prieštaravimų, sugadinsi visą vakarėlį – nereikalauk, kad viskas turėtų prasmę. Jei nori visada suprasti žmones, jei tikiesi, kad jie visada elgsis protingai, tai Tavęs laukia kankinantis, nuobodus ir išvis beprasmis gyvenimas. Bet jei Tu priimsi kitus žmones, kokie keisti ir nesuprantami jie bebūtų, spektaklį žiūrėti bus be galo malonu. Juk ne visi tokie protingi kaip Tu, ar ne?

 

Visada nešiok šlepetes rūbinėje – pavargsi skaičiuodamas, kiek ligų perneša Tavo nešvarios kojos.

 

Valgyk ne vien tai, kas patinka – kažkaip čia atsitiko, kad mes pradėjome pernelyg atsainiai vertinti maistą. Mums atrodo, kad kiekvienas kąsnis turi nešti malonumą. Ir atsisakome valgyti tai, kas nepatinka. Stop! Valgis – tai kuras organizmui, o ne vien garantuotas malonumas. Brokoliai, silkės, špinatas – tie dalykai naudingi, tad būk geras, valgyk juos. O skoniui ir pasimėgavimui Dievas sukūrė majonezą.

 

Niekada neužeik į viešbučio kambarį su svetima moterimi – jei nesiruoši su ja permiegoti. Viešbučio kambarys – tai visada pretekstas nuodėmei ir provokacija, kaip bepažiūrėsi. Moterims patinka seksas viešbučio kambaryje, nes ten jos labiau atsipalaiduoja, girdi, nieko po to nereikia tvarkyti ir jos galvos nekvaršina mintys apie krūvą neplautų puodų. Neužeidinėk į tą kambarį net padėti „surinkti prezentacijos medžiagą“.

 

„Graži diena numirti“ – taip drąsindavo vienas kitą kryžiuočiai prieš mūšius su keliskart gausesnėmis musulmonų armijomis. Juk tai tik mirtis. Jei vyras gyvena drąsiai, be baimės prieš nesėkmes, jis gali pasiekti didelių aukštumų, kurios ir nesisapnavo vidutinybėms. Ši frazė gali padėti ypatingais momentais, prieš sunkias užduotis, prieš svarbią prezentaciją – prieš bet kurį įvykį, kuris bailius išmuša iš vėžių. Jei Tu orientuotas į rezultatą, juk neimsi žvalgytis į menkas aplinkybes, tokias kaip savo paties mirtis? Arba – rezultatas Tau nesvarbus.

 

Viskas bus skanu, jei pridėsi pakankamai česnako – net guminė padanga pasirodys kulinarinio meno viršūnė, jei ją išvirtum alyvų aliejuje su pakankamu kiekiu šios daržovės. Net jei Tu iš Sicilijos, vis tiek Tau reikia jo valgyti dar daugiau. Jis dar ir naudingas.

 

Valgyk kiekvieną obuolį, kurį išvysi – ir atleisk Ievai pagaliau! Obuolys – labiausiai neįvertintas gaminys iš tų, kas Tau tinka pagal kišenę. Jame yra kalcio vitaminų A ir C, geležies ir ląstelienos, kuri tave prisotins. Be to, garsiai atsikandamas didelis kąsnis obuolio Tau suteiks gero įvaizdžio detalių. O jei dar lupi obuolio odelę peiliu, žinok, atrodai dar ir grėsmingai.

 

Jei Tau nebaisu, vadinasi, važiuoji ne pernelyg greitai – tai Niki Laudos frazė. Lietuvoje sakoma, kad dideliu greičiu nešiojasi tik idiotai ir paaugliai, bet tikram vyrui reikia save stumti, kad pasiektum norimų tikslų. Žinok savo galimybių ribas! Perženk jas! Spausk! Skubėk! Neverta mėgautis mažu, jei esi gimęs dideliam.

 

Garbė – tai dovana, kurią vyras dovanoja pats sau – „kilmingumas nežino kas yra baimė“. Taip kadaise sakė Šekspyras. Ir tai vis dar panašu į teisybę.

 

Gyvenimas – okeanas, meilė – laivelis jame – moterį meilė suminkština. O vyrą – užgrūdina. Jo ryžtingumą, jo dvasios stiprybę, jo drąsą. Pasiseks – bus draugė. Dar šiek tiek pasiseks – bus vaikai. Mes mylime savo seseris, savo draugus ir kažkuria prasme netgi savo dėdę Aloyzą. Vyras myli daug įvairių dalykų – savo augintinius, drabužius, Umberto Ecco. Savo automobilį ir tuos, apie kuriuos svajoja. Tikras vyras nėra abejingas. Mus peni mūsų emocijos. Ir neužmiršk, normalus vyro meilės pasireiškimas – ne banalios frazės, ir ne brangios gėlės, o rūpestis tuo, ką myli.

 

Imk ginklą ir užimk savo postą – ne kiekvienas mūsų yra tarnavęs kariuomenėje. Bet kiekvienas žino: jei atėjo laikas, reikia ginti savo naciją. Tikras vyras netūno nuošalyje, jis yra pačiame įvykių sūkuryje. Ir ginklas nebūtinai turi būti šaunamasis. Ginklu gali būti ir samtis. Kaip ir smuikas, neštuvai, šluota, netgi geras žodis ir reikšminga tyla. Tik nebūk nuošaly – štai kas svarbiausia.

 

Nesėkmė – tai tik kelio dalis – tai tik kelio posūkis, ir jis stabdo tave. Tegu. Kur sekanti tiesi linija?

 

Imk pavyzdį iš Homerio Simpsono – vienintelė gera Homerio savybė – visur matyti raguolius, o ne skylutes nuo jų. Kiekvienas kvailys gali bet kur rasti trūkumų. Bet tikras vyras visur ieško įkvėpimo, harmonijos, entuziazmo. Kad pamatytum grožį, reikalingas protas.

 

Niekada nežiūrėk į meniu ilgiau kaip 90 sekundžių – išmok patiekalų pavadinimus ir sudėtį. Tuk juk jau buvai restoranuose, ar dar ne? Tu renkiesi pietus, o ne verslo partnerį. Užsisakyk ir mėgaukis. Padėk mums išvengti Tavo pasvaičiojimų apie abrikosinę glazūrą.

 

Pabaigti iki galo yra geriau nei padaryti idealiai – kiekvienas mūsų turi tūkstančius idėjų, kaip mus visus padaryti turtingais, sveikais ir praplėsti šito pasaulio ribas. Tačiau ar visi imasi tai padaryti? Veik, pajusk nesėkmes kaip įmanoma greičiau, kad įgytum patirties. Prototipas geriau nei idėja, kurią „dar reikia gerai apgalvoti“.

 

Būk panašus į vandenį – jei kelyje pasitaiko kliūtis, vanduo ją apteka. Aplink, po ar dar kaip nors. Tai protinga. Ir jei vyras prisitaiko, ir keičia planus, jis taip pat gali tęsti savo kelią, kaip upė kalnuose.

 

Būk panašus į akmenį – taip, ši taisyklė prieštarauja prieš tai buvusiai. Tačiau kartais vyras turi būti nepalenkiamas.

 

Niekada nevartok frazės „tiesą sakant“ – Tu juk ir taip visada sakai tiesą, ar ne?

 

Venk būti tvirtas iki galo – sakoma, kad tikras vyras yra išlietas iš plieno. Deja, ne. Mūsų panieka svetimoms silpnybėms visada gresia pavirsti beširdiškumu. Užuojauta – tai naujas žodžio „vyriškumas“ sinonimas. Tiesiog būk protingas ir ramus: reaguok į tuos iššūkius, kurie turi prasmę.

 

Turėk planą – kad tęstum savo kelionę per gyvenimą. Tikras vyras pats kuria savo gyvenimą, pats jį planuoja. Ko nori pasiekti? Tavo tikslai nebūtinai turi būti kilnūs ir didingi. Jie tiesiog turi būti. Šeima? Slapta sąskaita ofšorinėje šalyje? Kokas skirtumas, kokie tie planai? Dar kartą – svarbu, kad jie būtų.

 

Būk dėkingas – taip, tai viena žiauriausių taisyklių. Bet turi jos laikytis. Nebūsi geras žmogus, jei nejausi dėkingumo. Dėkingumo už ką? Gerai, kad paklausei. Už Dievo dovanotą Tau lytį. Už nugaros raumenis. Už neuronus smegenyse. Už atvertas Tavyje galimybes. Tikras vyras dėkingai priima likimo vingius, kurie padarė jį tokiu stipriu, gudriu, dideliu, budriu, seksualiu, aprūpintu ir pasiruošusiu gyvenimui. Gyvenk su dėkingumu ir naudokis visu tuo.