KOMENTARAS SPAUSDINTAS ŽURNALE „LAIMA”.
Atsakymas trumpas – NE.
Dėl vienos paprastos priežasties – pačios moterys padarė viską, kad vyrai nebežinotų, kaip tai daroma. Lyčių lygybė ir feminizmas, politinis korektiškumas ir įstatymai dėl seksualinio priekabiavimo pavertė flirtą – šią malonią preliudiją į ilgesnius santykius arba bent jau aistringą seksą „ant stalo“ tikru minų lauku. Vyrai nebemoka flirtuoti, nes mes nebežino, kokia ta moteris nori būti ir kaip ji pati nori, kad su ja būtų elgiamasi. Emancipuotos moters požiūriu, komplimentas yra laikomas „piaro triuku“ arba grubiu priekabiavimu, gėlės – senamadiškumo išraiška, statuso simbolių ar pinigų trūkumas – „lūzerio“ požymiu, kvietimas „prasieiti paneriu“ – ne romantika, o laiko gaišatis šaltyje.
Todėl lietuviai vyrai ir yra priversti flirtuojant daug tylėti (sukant galvą, kokia gi pokalbio tema gali sudominti šią gražią merginą), daug kalbėti apie save (slepiant nepasitikėjimą neaukštu savo socialiniu-ekonominiu statusu), girtis savo automobiliu, turtu ar pasiekimais (visi žinome, kad patelei reikia ateitį ir gerbūvį užtikrinančio patino), sriaubti alų (taip siekiant save atpalaiduoti) arba tiesmukai iškart „eiti prie reikalo“ (kad niekas negaištų laiko tuštybėms).
Nors internetas yra kupinas patarimų, kaip „kabinti“, vilioti, flirtuoti, apžavėti ir pan., tačiau visi mes žinome, kad viena yra teorija, tačiau visai kas kita – praktika, priklausanti nuo daug veiksnių. Todėl tie patarimai taip dažnai ir nesuveikia. Ir vis dėlto, išeitis yra. Nedaug kainuojanti, reikalaujanti nedaug pastangų ir itin paprasta. Nes absoliučiai visais atvejais, ar bendraujant su statistine lietuvaite, ar susidūrus su pačia klaikiausia feministe, visada suveiks trys esminiai gero flirto principai.
GARBINK JĄ. Ne banaliais „kokia tu nuostabi“ ar „tu vedi mane iš proto“ – net jei moteriai tai išgirsti ir patinka, tuo pačiu jai visada kils įtarimas, kad tu esi arba „lūzeris“, savo gyvenime bendravęs tik su idiotėmis arba melagis be vaizduotės. Daryk tai subtiliai, frazėmis „čia gerai pasakei“, „net nepagalvojau“, „ale tikrai“. Bent jau „gražūs auskarai“ – įvertink jos pastangas pasipuošti ir gerai atrodyti. Kitais žodžiais, leisk jai pajusti savo svarbą šioje planetoje, savo reikšmę šiame gyvenime, pabrėžk jos patirtį ir išsilavinimą. Visiems be išimties žmonėms norisi tokiais būti, visiems norisi, kad kas nors išklausytų ir jų nuomonę. Suteik jai tokią galimybę – klausk jos, kalbėk apie ją, apie jos gyvenimą – tai pirmas žingsnis į bet kurio žmogaus simpatijos pelnymą.
LIESK. Ne savininkiškai apkabindamas, kaip tai darydavo baudžiauninkai ar graibydamas jos sėdmenis kaip okupacijos laikų troleibuse. Dabartinės moterys irgi žiūri filmus, ir mato, kaip galantiškai Holivudo herojai paduoda herojei ranką, išlipančiai iš limuzino ar bučiuoj pirštų galiukus. Ne veltui tie filmai, beje, taip ir kuriami, visi mes norime nors sykiais pagyventi pasakoje. Ištiesta ranka, paspausta ranka, lietimas pirštų galiukais, galų gale, artimas fizinis kontaktas – tai ne tik priemonė sušildyti ar suteikta galimybė jai užuosti tavo paties malonumą kvapą (jei prausies, žinoma). Kur kas svarbiau yra tai, kad prisilietimas visada yra krypties nurodymas. Prisiliesdamas prie jos, tu ne tik jai parodysi, kad pats esi gyvas ir artimas organizmas, bet ir dominuosi kontroliuodamas situaciją – nes nieko nėra vyriškesnio šiame gyvenime, kaip žinoti, ko tu pats nori.
Ir trečia, VISADA JAI PARODYK DĖMESĮ „PO TO“. Paskambink, parašyk SMS, jei esi suvis atskridęs iš romantiškos praeities – laišką ranka. Versle tai vadinama „aftercare“, siekiant prekę jau įsigijusį arba nepatenkintą klientą priversti galvoti, kaip įsigyti dar vieną. Žmonių santykiuose tai vadinama „grįžtamasis ryšys“. Kad ir kuo ar kaip bepasibaigė jūsų susitikimas ar flirtas, net pačiu blogiausiu atveju nepamiršk jai padėkoti „už gerą laiką, praleistą kartu“, „malonius pojūčius“ ir pan. Moteriai visada malonu žinoti, kad apie ją kažkas galvoja. Net jei ji tave ir atstūmė, ir paliko abejinga tavo vilionėms, nepamiršk pabrėžti, kad tu supranti „jos siekius“, gerbi jos „aistrą“, tačiau „dėl daugelio objektyvių priežasčių“ negalite „toliau matytis“, „likti“ ar „būti kartu“. Tokia žinutė jai tik primins, kad iš tikrųjų buvo visiškai kitaip, nei ji įsivaizdavo, ir gūdi gyvenimiška tikrovė reiškia tik viena – mes, vyrai dar gyvi, dėl mūsų reikia kovoti, ir be mūsų joks moteriškumas nėra nieko vertas.