Sakoma: „pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, vakarienę atiduok priešui“. Kiti tvirtina, kas pusryčiai yra pats svarbiausias dienos valgis. Sunku būtų su tuo nesutikti. Todėl įvertinkite, ar Jūsų pasirinktas pusryčių meniu sutampa su tuo, ką ankstyvą rytą valgė ar valgo pasaulio galingieji, JAV prezidentai, Romos popiežius, Josifas Stalinas ar Anglijos karalienė.

 

WARRENAS BUFFETTAS:

 

Warrenas Buffettas kasdien išgeria 6-7 skardines gazuoto limonado, pietauja „McDonald‘s“ restorane, o daržoves valgo tik verčiamas. Jo pusryčius sudaro du kietai virti kiaušiniai, trys bekono juostelės, keptos bulvės.  Ir, beje, naudoja labai daug druskos – mėgsta sūriai senukas!

 

ELONAS MUSKAS:

 

Elonas Muskas, kuris kadaise teigė, jog jaunystėje maistui išleisdavo vos 1 dolerį per dieną, tačiau šiandien sau leidžia daugiau, kasdien valgydamas hotdogus ir makaronus.  Mėgsta žalias paprikas. Sykį yra prasitarę, jog verčiau jau valgys skanų maistą ir gyvens trumpiau nei kamuosis nykiais sveikuoliškais patiekalais.

 

BILLAS GATESAS:

 

Billas Gatesas pradeda savo dieną su „Cocoa Puffs“ dribsniais. Pietums suvalgo čysburgerį, užgerdamas dietine kola. Labai mėgsta „In-N-Out“ burgerių restoraną.

 

DONALDAS TRUMPAS:

 

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kasdien pietums suvalgo du „Big Macus“ bei du „Fillet-o-Fish“ sumuštinius iš „McDonald‘s“.

 

ELVIS PRESLEY:

 

Dainininkas Elviso Presley pusryčiai susidėjo iš šešių pieniškų dešrelių su pora pyragėlių, kiaušinienės iš šešių kiaušinių su bekono juostelėmis, gervuogių arbatos ir pyragėlio su bananais. Beje, galite paragauti ir dviejų jo sukurtų „Elvis Presley sumuštinių“: 1) duonos riekė, užtepta vynuogių uogiene ir riešutų sviestu, ant jos uždėtos bekono juostelės, sūris ir kalakutienos gabalas. 2) Viena baltos duonos riekė užtepama bananų tyre, antra sviestu, abejomis suglaudi bekono juosteles ir pakepini iki auksinės žievelės.

 

EGIPTO KARALIUS FARUKAS:

 

1965 metų pavasarį Romoje, sulaukęs 45 metų amžiaus, nuo širdies smūgio staiga mirė paskutinis Egipto karalius Farukas. Jis tą lemtingą vakarą jau trečią kartą vakarieniavo su meiluže madingame Romos restorane. Policijos protokole užfiksuota, kad „buvęs Egipto karalius per paskutines dvi savo gyvenimo valandas suėdė septynis viščiukus, dubenį austrių su “Tabasco“ padažu, tuziną didelių keptų bulvių, dubenėlį ryžių, omarą, keletą šokoladinių eklerų, tortą „Zaher“, išgėrė du butelius vyno ir penkis puodelius cappuccino. Tada užsirūkė cigarą, staiga griebėsi už gerklės ir susmuko ant stalo žemyn veidu“… Rūkymas žudo.

 

DŽEIMSAS BONDAS:

 

Plakta kiaušinienė su smulkintais česnakų laiškais, patiekta ant pakepintos baltos duonos riekės. Gėrimas – rausvas šampanas.

 

ABRAOMAS LINKOLNAS:

 

Minkštai virtas kiaušinis, kavos puodelis.

 

VINSTONAS ČERČILIS:

 

Winstonas Čerčilis sakydavo, kad „pusryčiauti reikia vienam ir lovoje“ – ten jam kompaniją palaikydavo tik sena katė „Misis Grimalkin“. Jo pusryčiai prasidėdavo melionu ir omletu arba kiaušiniene su keptomis bekono juostelėmis. Tada ateidavo eilė kotletui arba viščiuko šlaunelei, skrudintos duonos riekėms, greipfrutui su cukrumi, šviežiai spaustoms apelsinų sultims, šalto pieno ąsočiui, džemui ir kavai su pienu. Pusryčius pabaigdavo stikline viskio su soda ir cigaru. Pietums jis užkąsdavo austrių arba „Savojos“ sriubos. Po to – sardinių. Ir dar plekšnės filė, įvyniotos į rūkytą lašišą, su garnyru iš krevečių su česnakiniu padažu. Vakarienei pareidavo šiupinys iš elnienos, farširuotos paštetu iš žasų kepenėlių, užpiltų triufelių padažu. O pabaigai „Stilton“ sūris ir portveinas, pyragėliai arba ledai ir kava su brendžiu. Desertui – grietinėlė. Prieš miegą dar įkaldavo šaltos „consome“. Kaip jam pavyko išgyventi iki 90 metų? Paprastai – jo žodžiais, „kasdien gera porcija viskio, cigaras „Romeo ir Džiuljeta“ ir jokios fizkultūros“.

 

ANGLIJOS KARALIENĖ ELŽBIETA II:

 

Pakepinta balta duona, džemas, sviestas, kukurūzų dribsniai su šiltu pienu. Gėrimas – arbata „Darjeeling“.

 

MARGARET TEČER:

 

Pakepintos baltos duonos riekė su mielių ekstraktu „Marmite“ ir sviestu, kietai virtas kiaušinis, arbata.

 

RONALDAS REIGANAS:

 

Sėlėnų dribsniai, nugriebtas pienas, švieži vaisiai ir kava be kofeino. Kartą per savaitę – plakta kiaušinienė arba minkštai virti kiaušiniai. Desertui – pakepinta javų duonos riekė arba akyta bandelė.

 

JOSIFAS STALINAS (savo gyvenimo pabaigoje):

 

Rūkyta lašiša, pomidorų salotos, juoda duona, švieži vaisiai, aviečių arbata.

 

DŽIMIS KARTERIS:

 

Pusryčiai prasidėdavo 5:30 – šviežiai spaustos sultys, karšta kava. Po poros valandų – plakta kiaušinienė, švieži vaisiai ir pakepintos duonos riekė. Sekmadieniais – kumpis su tirštu padažu, kiaušinienė ir kukurūzų košė, taip pat – kukurūzų duona ir kepti obuoliai.

 

DŽONAS KENEDIS:

 

Minkštai virti kiaušiniai su pakepinta baltos duonos rieke, kelios pakepinto bekono juostelės, marmeladas, pienas ir kava.

 

HARIS TRUMENAS:

 

Apelsinų arba pomidorų sultys, greipfrutas, kukurūzų dribsniai su karštu pienu žiemą ir šaltu pienu kitais metų laikais, javainiai ir pienas. Gėrimas – kava.

 

DŽORDŽAS VAŠINGTONAS (jaunystėje):

 

Avižinė košė (kartais – žuvis) ir vynas.

 

BILAS KLINTONAS:

 

Daug mėsos, mažai vaisių, cinamono bandelės su margarinu, kava. Mėgstamiausias patiekalas – vištienos „enchiladas“.

 

DŽORDŽAS W BUŠAS:

 

Kepti baltos duonos sumuštiniai su sūriu arba medumi, riešutų sviestas, kartais – hamburgeris su jautiena ir salotomis, pomidorai – atskirai. Gėrimas – apelsinų sultys.

 

DŽORDŽAS BUŠAS VYRESNYSIS:

 

„Taco“ su vištiena, kukurūziniai čipsai, apelsinų sultys ir kava.

 

ULYSSAS GRANTAS:

 

Agurkai, pamirkyti acte, kava.

 

RIČARDAS NIKSONAS:

 

Šviežių vaisių salotos, kalifornietiški vaisiai, grūdėtoji varškė su kečupu. Gėrimas – vynuogių sultys.

 

LINDONAS DŽONSONAS:

 

Smulkiai pjaustyta jautiena su padažu, karšta arbata su prieskoniais. Kartais – kiaušinienė arba omletas, blyneliai su klevų sirupu.

 

ROMOS POPIEŽIUS JONAS PAULIUS II:

 

10 įvairių sausainių, liesas jogurtas, kava su pienu.