Ar gali būti tikra draugystė tarp vyro ir moters? Atsakei sau NE? Rimtai? Tada kertu lažybų, kad Tu esi įsimylėjęs į savo kurią nors draugę-moterį. Ir jei išties esi rimtai nusiteikęs laužti „draugų zonos“ šarvus, leisk Tau padėti. Nes išties egzistuoja keletas būdų, kaip trim laipsniais pakelt Jūsų draugystės temperatūrą.

Visų pirma, pabandykime išsiaiškinti, ar gal vyras ir moteris būti „tiesiog draugai“? Žinoma, kad gali, kas per klausimas! Tačiau tam, kad jų draugystė būtų ilga ir tvirta, seksualinis komponentas turi būti radikaliai pašalintas iš santykių, ir, beje, iš abiejų pusių. Nes tikriems draugams iš esmės nesvarbu, su kokios lyties atstovais jie draugauja. Jei vienas iš draugų yra slapta įsimylėjęs, ar kovoja su savo tikraisiais jausmais, tai anksčiau ar vėliau išaiškės, ir santykiai neišvengiamai atsidurs pasirinkimo kryžkelėje – viskas arba nieko. Tiesa, jei mintyse visgi leidi sau įsivaizduoti aistringą seksą su savo drauge, tai dar nieko nereiškia. Jei ji dar tuo labiau yra ir patraukli moteris, Tu tą faktą tiesiog pripažįsti. Bet jei ja kliedi, ilgiesi neilgam išsiskyręs, vadinas, ji Tau yra kažkas daugiau, nei vien draugė. Neužmiršk niekada, kad moterys turi nuostabią intuiciją, ir draugė vis tiek nuspės Tavo jausmus, puoselėjamus jai.

Prieš tai, kol pabandysi išeisi iš „draugų zonos“ ribų, vis dėlto apsispręsk, ar Tu nusiteikęs rimtai, ar tiesiog jauti jai fizinį potraukį? Jei Tau pasiseks ir mergina atsakys Tavo parodytiems jausmams tuo pačiu, o po to paaiškės, kad gilių jausmų jai visai nepuoselėjai, susigrąžinti buvusią artimą draugystę jau niekaip nebeišeis. Vienas kitam Jūs liksite tik „buvę meilužiai“ arba netgi priešai.

Jei Tu būtum mergina, išsiaiškinti su savo jausmais būtų lengviau, kaip paradoksaliai tai beskambėtų. Mat, moteriai seksualinis potraukis yra neatsiejamas nuo meilės, ir viena neišvengiamai pereina į kitą. Jei ji visiškai pasitiki savo draugu, kartu su juo nuoširdžiai išgyvena džiaugsmą bei liūdesį, tai seksas ir yra ta plonytė linija, kuri skiria draugą nuo mylimojo. O štai vyrui yra sunkiau apsispręsti su savo jausmais. Vyrai ne tik lengviau pasirašo seksui „iš draugystės“, jie net lengviau apsisprendžia santuokai „iš draugystės“. Nors tame nėra nieko nusikalstamo – iš esmės ir seksas, ir šeima „iš draugystės“ – dar ne pats blogiausias variantas. Eiti per gyvenimą su moterimi, kuri Tave matė pačiais blogiausiais momentais ir Tavimi nenusivylė – puiki poras. Santuokos „iš draugystės“ yra labai stabilios ir muša visus ilgaamžiškumo rekordus. Tačiau egzistuoja ir didelis tokio tipo santuokų minusas – neištikimybė, beje, lengvai prieinama iš abiejų pusių. Tokiose santuokose, nežiūrint į fizinį artumą, pasirodo esą per mažai aistros. Jei iš pradžių tarp draugų nebuvo didelio fiziologinio potraukio ir aistra neprasismelkė į pirmuosius romano mėnesius, greičiausia, kad ji jau ir nebeatsiras.

Taigi, ar Tu tikrai įsitikinęs savo meile ir esi pasiruošęs rimtiems veiksmams? Tada turi keletą variantų su skirtingais ryžtingumo lygiais:

PIRMAS BŪDAS – PRISIPAŽINTI

Išgerti „ant drąsos“, užvesti auką į patį romantiškiausią geto kampelį ir atvirai išdėstyti viską, kaip yra. O jei mergina nuo netikėtumo pames kalbos dovaną ir pat pasimes – pasinaudoti tuo silpnumo momentu ir ją pabučiuoti. Tokio būdo pliusas – iškart sudėliosi taškus ant „i“ ir sužinosi, ar abipusiai Jūsų jausmai, ar ne. Didelis tokio būdo minusas tame, kad greičiausiai merginos atsakymas bus kažkoks suburbenimas, tipo, „gal likime draugas“ – ir bet koks Tavo spaudimas, kaip ir Tavo atvirumas ją tik gąsdins. Tačiau tai nereiškia, kad su laiku ji nesuvirškins gautos informacijos ir nesupras, kad Tu jai irgi patinki. Iš čia ir išvada: nepriimk jos atsisakymo kaip mirtino įžeidimo ir neišeik į prerijas. Bet ir spausti merginos nereikia. Tu juk jau išsisakei? Tuo ir baik, leisk draugei atitokti ir viską permąstyti. Tai gali trukti keletą dienų, per kurias nereikia keisti Jūsų bendravimo stiliaus: nereikia pradingti, degant iš gėdos, bet neverta ir įkyrėti merginai perdėtu asistavimu. Bet ir laikytis, tarsi nieko neįvyko taip pat nesąžininga: atrodys, kad Tu tarsi gailiesi dėl to, ką leptelėjai. Pripažink sau, kad taip jau yra: Tu atidengei visas kortas, ir dabar panelės eilė spręsti, ką daryti su Tavo pateikta informacija. Ir Tu nepergyvensi, jei ji nuspręs tai praignoruoti. Tai yra, pergyvensi, aišku. Tačiau ir nesuteiksi merginai galimybės jaustis kaltai dėl to, kas įvyko.

ANTRAS BŪDAS – PRISIPAŽINTI, BET NE IŠ KARTO

Pradėti jai aktyviai asistuoti – be ypatingų komentarų. Jei Jūs draugaujate jau daug metų, ir lig šiol bendraujate draugiškai, vadinasi, visą tą laiką Tu elgeisi tik kaip draugas. Pakeisk taktiką – paduok jai ranką, lipančiai iš tarpmiestinio autobuso, užmesk ant jos pečių savo švarką, liesk jos kelius, aiškindamas filmo siužetą – elkis taip, tarsi Jūs esate pora per medaus mėnesį (beje, medumi irgi galima pavaišinti). Į jos klausimus, ar Tau nepavažiavo stogas, rausk, paslaptingai šypsokis ir nieko nesakyk. Palaipsniui pati mergina pripras prie minties, kad Jūsų tarpusavio santykiai labiau tampa panašūs į meilužių, o ne į draugiškus. O ten, žiūrėk, gal net nieko ir nereikės aiškinti. Ir ji pati į Tave įsimylės.

TREČIAS BŪDAS: PRISIPAŽINTI ATGALINE DATA

Kurį nors ilgą žiemos vakarą, sriaubdamas pigią arbatą su pigiu konjaku jos geto virtuvėje, įkvėpk giliai ir staiga sakyk: „O žinai, Olesia, aš buvau į tave įsimylėjęs. Bet dabar viskas – praėjo ir gerai jaučiuosi. Mes juk tokie geri draugai“. Netgi tą merginą, kuri Tave laikė aseksualiausiu padaru visoje planetoje, sudomins Tavo prisipažinimas – tai garantuota. Nes kai ji turi pašonėje viskam pasiruošusį įsimylėjusį riterį, tai viena. O kai, pasirodo, kažkas buvo į ją įsimylėjęs ir nutrūko – tai užgauna. Jei Tau pasiseks, mergina nuspręs susigrąžinti Tavo jausmus savo dėmesiu. Galima netgi pasvajoti, kad Tu laimėsi „džekpotą“ ir iš jos išgirsi, kad ji taip pat jautė Tau kažkokius jausmus. Tada Jūsų reikšmingi žvilgsniai susitiks, ir tą naktį Tu praleisi ne savo tėvų namuose. Netgi jei šitas metodas nesuveiktų, Tu neturėsi progos susigėsti: meilė ta juk jau praeityje atseit.

KETVIRTAS BŪDAS – IŠMUŠTI PRISIPAŽINIMĄ IŠ JOS PAČIOS

Jei užteks valios pastangų, šis metodas gali labai pastūmėti ir užbaigti artimą bendravimą su ta mergina. Ypač jei Tu nuolat tryneisi šalia jos, išgirsdamas visas jos istorijas apie jos buvusiuosius, valydamas jos kompą nuo virusų ar klijuodamas plyteles jos vonioje. O staiga Tau pasirodo esą neatidėliotinų reikalų, tarp kurių – o siaube! – yra ir kita mergina. Tokio metodo tikslas aiškus – priversti draugę be Tavęs nuobodžiauti ir priversti ją pirmą ieškoti preteksto su Tavimi susitikti. Taip, daugelis merginų nesiryžta arba iš principo neinicijuoja bendravimo su vyru, bet juk Tu – draugas, ir ši taisyklė tars neturėtų būti Tau taikoma. Šio metodo minusas yra tai, kad Tu tik turėsi progą panervuoti ir papudrinti smegenis simpatiškosios didžiakrūtės pilietės, bet jokių garantijų dėl galutinės sėkmės nėra. Taip, mergina pergyvens, stebėsis, nuobodžiaus be Tavo draugystės, tačiau tai neprivers jos į Tave įsimylėti, ypač, jei Tu jai lig tol nebuvai  įdomus kaip sekso objektas. Žinoma, kiekvienai damai apmaudu prarasti savo gerbėją ir skaudu klausytis istorijų apie jo romanus, ypač jei ji jį laiko savo gerbėju. Bet kuriam draugui ar draugei tokie „bazarai“ yra normalūs, kai Tu su įkvėpimu apkalbinėji savo naująją draugę. Taigi, šis būdas gali iš esmės parodyti, kuo ji pati save laiko Tavo atžvilgiu.

Nors, iš kitos pusės, pradėdamas gyventi savo nuosavą gyvenimą vardan pavydo, Tu gali rimtai kažkuo susidomėti ir… išties pradėti gyventi savo tikrąjį gyvenimą. Nepatikėsi, bet meilė be atsako gali tapti įpročiu, nuolatine kančia dėl nepasiekiamos širdies…

PENKTAS  BŪDAS: ĮTRAUKTI JĄ Į SAVO MEILĘ BE JOKIŲ ŽODŽIŲ

Šita schema – radikalus aktyvaus merginimo variantas. Jei „Antrame būde“ mergina gali priprasti prie Tavęs kaip prie savo vyro, tai šis metodas patrauks į Tave jos dėmesį kaip į seksualinį objektą. Kuo dažniau kviesk ją kartu į svečius, kur Jums teks nakvoti kartu. Ji nesitiki iš Tavęs jokio pavojaus, tad jau pasistenk nenuvilti jos lūkesčių. Tavo tikslas – ne „užlaužti“ merginą, o tiesiog palaipsniui leisti jai užsinorėti Tavęs, jaučiant Tavo fizinį artumą. Dėl to Jūsų kontaktai turėtų būti dažnesni ir intymesni. Jei neišeina nakvoti kartu, pasiūlyk jai kartu eiti į baseiną ar spa. Neužmiršk iš anksto pasiauginti raumenukų, o tai gausi priešingą rezultatą. Sakai, esi tešlius? Tai ko tikiesi – kad Tave kažkas pamils už Tavo lašinius?

ŠEŠTAS BŪDAS: LAUKTI TYLINT

Tai variantas romantikams – tiesiog mylėti ir linkėt jai laimės, jei ne su savimi, tai su kitais. Taip Tu išsaugosi Jūsų draugystę, apsaugosi damą nuo įkyraus asistavimo ir išgelbėsi save nuo nusivylimo. Nes net jei mergina Tau atsakys tuo pačiu, Tu nebūsi apsaugotas nuo nemalonių atradimų. Pavyzdžiui, ji gal pasirodyti esant tikra pavyduolė. Arba čiaudėti orgazmo metu. Arba mėgti užkąsti česnako prieš gulant į lovą. Gyvenimas yra jau toks, jog viena nauja detalė gali nubraukti visus laukimo metus. Taigi, kartais labiau apsimoka išlaikyti ramybę ir likti „draugų“, ne, „amžinos draugystės“ zonoje.