Kad ir kokie sėkmingi verslininkai, konsultantai ar politikai bebūtumėme, kalbai pasisukus apie vaikus, mūsų nugludinti įgūdžiai kažkur netikėtai išnyksta. Ir ne vien dėl to, kad šiandieniniai „milenialai“ yra beveidžiai narcizai, hyperjautrūs, viskam alergiški, technologiškai pažengę, nepritekliaus nepažįstantys privilegijuoti vaikai, kurie visiškai nebesugeba tvarkytis su gyvenimo iššūkiais. Bet dėl to, kad, jų manymu, mes ir esame tie, dėl kurių kaltės gyvenimas yra toks beprasmis, lėtas, lėkštas ir kultūriškai sujaukta kebeknė.

Taip, pasaulis keičiasi, kas gali tai paneigti? Vakardienos herojai, kuriais mes žavėjomės, yra nūdienos parijai, o vakarykščiai niekšai yra tie, kuriais žavimasi. Tautinė vėliava yra nepageidaujama kai kuriuose renginiuose kaip ekstremalaus nacionalizmo simbolis, televizijos diktoriai nebežino, kaip tinkamai vadinti juodaodžius krepšininkus, ginančius „Jarimpekso“ klubo garbę, o mokytojai netgi bijo rašyti vaikams blogus pažymius, nes šiuolaikiniai mokiniai yra pernelyg emociškai „trapūs“. Tatuiruotės ir auskarai bet kuriose kūno vietose – tie senoviniai vergų ir nusikaltėlių simboliai, šiandien yra norma.

Taigi, mes pasenome. Bet kokią pamainą sau mes auginame? Vaikinas, ryšintis kaklaraištį, tampa pajuokų objektu, o mokantis valytis savo batus – laikomas „pernelyg pasikėlusiu“. O patarimai, kuriuos jaunos merginos gauna iš žiniasklaidos („septyni būdai, kaip suteikti orgazmą savo vaikinui“ – WTF?) yra tiesiog nelogiški, nerealūs, netgi pavojingi.

Bet ką Tu, tėvas, gali pasakyti savo dukteriai? „Negerk“ ir „nerūkyk“? Banalu ir neįtaigu. „Tekėk greičiau“ ir „pradžiugink mane anūkais“? Senamadiška ir kaimietiška.

Belieka pasekti mano pavyzdžiu, žmogau. Perduok šiuos 25 patarimus savo dukteriai, ir praktiškai visus pamokymus jai jau būsi perdavęs.

 1. Išsitiesink ir visada stovėk tiesiai.
 2. Žinok, kaip pakeisti nuleistą mašinos padangą, tačiau leisk tai daryti savo vaikinui.
 3. Tavo gera išvaizda yra svarbus dalykas. Toks, deja, tas pasaulis, kuriame gyvename.
 4. Vidinio grožio bruožai – protas, asmenybė, pasitikėjimas savimi ir humoro jausmas – taps dar svarbesni, kai Tu tapsi vyresnė. Atmink, sąmojingumas niekada nepražyla ir nepasidengia raukšlėmis.
 5. Tu esi kur kas gražesnė, nei kada nors pati sau tai pripažinsi.
 6. Mano pareiga – užtikrinti Tavo saugumą. Mano pareiga yra išmokyti Tave savigynos būdų ir naudoti ginklą.
 7. Pasirūpink savo oda.
 8. Nesuk galvos dėl dietų. Valgyk sveikai, daug judėk, gerk su saiku ir viskas atsistos į savo vietą.
 9. Lytiškumas nėra išgalvotas socialinis veiksnys. Suvok ir puoselėk skirtumus tarp vyrų ir moterų.
 10. Skaityk kuo daugiau. Taip galėsi lengvai pasiskolinti kažkieno kito smegenis.
 11. Prasminga įtarti, kad kiekvienas Tavo sutiktas vaikinas norės su Tavimi permiegoti.
 12. Tie, kas sako, kad būti stora yra „normalu“, meluoja.
 13. Leisk jam apmokėti sąskaitą už vakarienę.
 14. Jeigu netelpi į tą suknelę, tai nereiškia, kad turi būtinai turi ją vilkėti.
 15. Nebūk lengvai prieinama. Atmink – galybė yra distancijoje.
 16. Tu turbūt bėgsi, mėtysi ir kovosi kaip mergaitė, bet tame ir glūdi didelis grožis.
 17. Pinigai yra svarbus dalykas. Jie nepadarys Tavęs laiminga, tačiau išspręs daugumą problemų, kurios daro žmones nelaimingais.
 18. Jei pasidarys tatuiruotę, ateityje tikrai dėl to pasigailėsi.
 19. Jei turi talentą kurti ir įtakoti gyvenimą – naudok tą talentą. Tai labiau apsimoka, nei bet kuri karjera.
 20. Žinok, visi pasaulio vaikinai Tau paklus, nes taip jau sutverti vyrų ir moterų santykiai. Leisk jiems Tave garbinti ir idealizuoti.
 21. Nekreipk dėmesio į juoką ar mykimą „būūūū“ – dažniausiai jie sklinda iš tų vietų, kuriose spiečiasi ubagai.
 22. Nebandyk gerti vienodu tempu ir kiekiais su vaikinais. Tavo metabolizmas yra kitoks, ir būtent dėl to nutinka blogi dalykai.
 23. Gyvenimo sėkmė yra daryti tai, kas Tau patinka, ir daryti tai gerai. (Bet neužmiršk ir pamokymo Nr. 17).
 24. Jei Tavo brolis gali išvykti kelionę su savo draugais, nereiškia, kad ir Tu gali (Žr. Nr. 6,9,11,22).
 25. Galiausiai, atmink – taisyklės yra sukurtos suvaldyti kvailiams, bet ir padėti protingiems ir tvirtiems žmonėms, kokia Tu ir esi, dukra mano!