Taip, visiškai teisingai byloja išmintingi žmonės – „kartais tam, kad santykiai taptų normalūs, būtina ir kuriam laikui ir išsiskirti“.

Ar tada, kai išsisukinėjai nuo į Tave mėtomų daiktų ar šokinėjai per ritualinį laužą, sukrautą iš jūsų bendro gyvenimo nuotraukų, kada pagalvojai, kad tai dar ne pabaiga? Beje, ir ji taip negalvojo.

Ir net kai jūs išsiskyrėte,  viskas buvo gerai: Tu svaigsti nuo naujo romano ir naujo kūno, o ji taip pat svaigsta nuo naujo romano ir naujo kūno, be to, atsikratė ir keturių kilogramų, nes po išsiskyrimo su Tavimi ji, kaip dora moteris, ilgai ir daug verkė, bet mažai valgė.

O po to jūs kažkaip netikėtai vėl atsidūrėte vienoje lovoje…

Ne, suprantama, kad Tu gal ir galvojai apie kažką daugiau, nors ji gal tenorėjo atsiimti savo DVD diskų kolekciją su visais „Sekso ir miesto“ sezonais.O vietoje to gavo tiesiog seksą, na, gal dar ir Tavo pastebėjimą: „anksčiau Tavo krūtinė buvo didesnė“.

Žinoma, jei Tu, kaip tikras ir kilnus džentelmenas būtum surinkęs visą jos šlamštą į maišą, pasiuntęs jai tą maišą per DHL, o pats išvyktum į Norvegiją rausti tunelių, viskas būtų buvę gerai. Be jokių atsitiktinių susitikimų, apsikeitimų malonybėmis ir smulkmenomis, kokia Tavo nauja mergina – jauna tatuiruota seksbomba ir visa šiaip visa „putiova“, o jos naujas vaikinas – generalinis direktorius, „čipendeilas“ ir herojus. Na, ir be to, kas atsitiko po to. O statistika juk teigia, kad kas antra mergina ir moteris atsiduria lovoje su savo buvusiuoju.

„Seksas iš draugystės“ – taip jį vadina moterys. Vyrai to nevadina niekaip, nes jie tiesiog išeina į naktį, neskambina ir nebesirodo, tarsi nieko ir neatsitiko. Panašius jausmus, tiesą sakant, iš pradžių puoselėja ir moters. Nors Tavo buvusios merginos naujam vaikinui truks dar metus išmokti jai suteikti orgazmą per sprinteriškas pusantros minutės, tačiau mergina irgi Tau neskambins. Nes Tu jai – „žmogus iš praeities“, nerūpestingos ir naivios jaunystės šešėlis, ir, galų gale, Jūs juk suaugę žmonės: atsitiko tai atsitiko.

Jei tai, ką moterys vadina „seksu iš draugystės“ įvyktų tik vieną kartą, nebūtų apie ką ir kalbėti. Viskas suprantama ir natūralu: tiesiog draugiškas apsikabinimas peraugo į tokį, beveik ir „draugišką“ seksą. „Atleisk, buvau neteisus“. „Jo, aš irgi pasikarščiavau“. Bet juk ne! Mergina pradeda atšaukinėti savo naujus pasimatymus ir randa vis naujų akstinų Tau paskambinti. O Tu vienoje rankoje laikai „Red Bull“ skardinę, antra atseginėji merginos liemenėlę, o Tavo „naujoji“ (žmona, draugė) tuo metu suka galvą, kaip pasotinti Tave po tų nesibaigiančių ir iki vėlumos trunkančių pasitarimų. Ir staiga Tavo su buvusiąja santykiai darosi beveik idealūs: nuostabus seksas, jokių įsipareigojimų ir jokių kivirčų dėl neišplautų indų. Todėl, kad tai truktų kuo ilgiau, Tu turi žinot, ko laukti, ko tikėtis, o nuo ko verčiau jau susilaikyti.

Taigi, skaityk įdėmiai:

Jei mergina Tau skambina ir siūlo (ne prašo, o būtent „siūlo“) ketvirtą ryto nuvežti ją į oro uostą, po to paimti iš serviso jos mašiną ar išdaužyti snukį kaimynui, kuris priekaištavo jai dėl rūkymo laiptinėje, nedrįsk klausti: „o ką, tavo dabartinis negali to padaryti?“ Jei ji skambina Tau, vadinasi, jos „dabartinis“ „negali, nenori arba tiesiog kuriam laikui pasitraukė iš distancijos“. Tavęs tai visai neliečia. Pripažinti tą faktą, kad jai nėra į ką kreiptis lygu tam iškalbingam užrašui, kuris ištatuiruotas kiekvienam lochui ant kaktos: „Taip, aš tokia lūzerė!“ Tu jai kaip nesudeganti suma žaidime „Kaip tapti milijonieriumi“, todėl „gali“ ir „turėsi“. Galų gale, tai Tavo skola jai (dėkok Aukščiausiajam, kad ne vedybinė). Įsipareigojimas. Pareiga. Be zyzimo keltis trečią ir važiuoti, po to šaltakraujiškai kalbėti su „bydlo“ – šaltkalviais ir dažytojais, o dar vėliau spardyti pargriautą kaimyną, tarsi jis pasikėsino ne į jos kvapnų dūmą, o garbę ir nekaltybę. Tai bus geriausias įrodymas, kad ji ne veltui išeikvojo Tau geriausius metus (mėnesius, savaites). Ir išvis, tarsi Tau būtų tai sunku, a?

Atsimink ir ilgėkis. Patikėk, tai pati geriausia preliudija „seksui iš draugystės“. Niekas taip nesuvirpins merginos širdies, kaip Tavo prisiminimai, kaip Jūs pavėlavote į lėktuvą ir turėjote nakvoti oro uoste (tačiau ji spėjo paimti iš viešbučio muiliukus ir dantų pastą), kaip ji prisigėrė ir apsivėmė per Tavo gimtadienį, kaip ji pametė pasą ir dokumentus (vėlgi Tavo). Prisimink tai, ir švelniai žvelk jai į akis. Ir vėl prisimink. Visa kita ji padarys pati.

Pasiruošk tam, kad seksas bus nuostabus. Dabar Tu galėsi daryti tai, ko anksčiau ji Tau neleisdavo. Užsivilkti esesininkės uniformą? Žinoma. Išsiriesti į pozą 364? O po to sklandžiai pereiti į 969? Be abejo! Dabar Tavo buvusioji jau nebebijo atrodyti „puolusia moterimi“, likus vos žingsniui iki santuokos įregistravimo ar girdėti kupiną pasišlykštėjimo klausimą: „ir šitomis lūpomis tu bučiuosi mūsų vaikus?“, todėl ji sutiks bet kokiai avantiūrai. Jūsų susitikimai yra už įstatymo ribų, vadinasi, jiems negalioja jokie moraliniai draudimai. Be to, tai bus ne tik nuostabus, bet ir labai sąžiningas seksas. Tu dabar išties išgirsi, kaip ji krenta, o ir pagaliau sužinosi, kad jos G taškas vis dėlto randasi trimis centimetrais aukščiau, nei Tu manei visus pusantrų metų.

Lygink, į jos naudą, savaime suprantama – dabar tai jau galima. Anksčiau pasakęs: „o štai Liudmila nemėgo iš nugaros“, galėjai susilaukti antausio, tačiau dabar jau gali merginai aiškinti, kokios nevykusios ir nerangios yra Tavo dabartinės meilužės. Tai anksčiau Tavo buvusioji neigė tą faktą, kad Tu turėjai kitų moterų, o dabar ji yra pasiruošusi Tave nuoširdžiai užjausti. Juk pripažink – tai, kaip jausmingai (ilgai, giliai ir įkvėptai) tai daro ji, nepalyginsi su niekuo. Nes kam gi daugiau Tu jai paskambinai?

Jei taip jau atsitiks, kad Jūs truputį per daug atsipalaidavote, ir Tu pasilikai pas ją nuo vakarienės iki pusryčių, nedrįsk jai dėkoti už nuostabią naktį ar siųsti SMS su žodžiais „ačiukas už skanią kiaušinienę“. Taip elgiamasi tik pačioje santykių pradžioje, kai Tu dar tikras princas, o ji visa dar jausmuose. Ir, ginkdie, nedrįsk piktnaudžiauti jos svetingumu ir mėtyti užuominų, kad norėtum pasilikti iki pietų. Atmink tai, ką žinojo kiekvienas sovietinis žvalgas – šešėliai išnyksta vidudienį.

Juokais kartais siūlyk jai ištekėti už Tavęs. Frazė: „ va, kai šitas tave mes, atbėk pas mane“ – Blogis! Geriau jau būtų pamatyti ją „nesusitvarkiusi“ – nepasidažiusią, neišpešiotais antakiais ir nešviežiu manikiūru, ir tada pareikšti – „kada nors mes, brangioji, tikrai apsiženysime“. Ar Tau daug tai kainuotų? Nieko. O merginai bus malonu.

Skambink jai penktadienio vakarą ir siūlyk išgerti kavos arba nueiti į kiną. Ne, tai ne pasimatymas, o tik draugiškas formalumas (nors tai nereiškia, kad už kavą ji susimokės pati). Jei ji bus užimta, susitaikyk su jos atsisakymu ir parašyk sau „dešimtuką“ už tai, kad leidai jai pasijusti „labai reikalinga mergina“. Jei ji sutiks, tada didžiuokis savimi, kad Tavo kvietimas ją išgelbėjo nuo nuobodaus vakaro su „Baileys“ taurele ir Grybauskaitės bei Skvernelio kompanijos. Svarbiausia, kad ji pajustų: Tau vieniša ir nėra kuo užsiimti penktadienio vakare. Ir nusispjauti, kad ji tokioje pat situacijoje.

Nesugalvok prisipažinti baisių dalykų – kad Tu jai buvai neištikimas, ji virė neskanius koldūnus, o Tavo mama ją laikė beprote ir isterike. Mergina Tave visada provokuos tai pasakyti, gundančiai šnibždėdama Tau į ausį: „dabar juk jau galima ir teisybę pasakyti“. Nepasiduok! Suprask, kuo daugiau laiko praeina nuo jūsų išsiskyrimo, tuo tankesnis atrodo rožinis dūmelis, gaubiantis Jūsų meilę ir draugystę. Tegu nieko ir neišėjo, bet Tu jai buvai ištikimas, o ji virė Tau nuostabius koldūnus. Ir štai dar kas: Tavo mamos nuomonė jos nejaudina.

Ieškok pas ją užuojautos. Jei jau susipykai su savo taip vadinamąja „naująja“ mergina, nereikia skambinti draugeliui Vytui, gerti ir diskutuoti apie tai, „kokios jos visos kurvos“. Tu turi ją ir ji niekada neleis, kad kažkokios „mažametės“ (ar senos, storos, kaulėtos) kalės Tau gadintų nervus. Galų gale, kas, jei ne Tavo buvusioji geriausiai žino, kaip Tave nuraminti? Ir žinok, išgerti ir pakalbėti apie tai, „kokios jos visos kurvos“, ji gali ne ką prasčiau, nei Vycka.

Ir jei galiausiai suprasi, kad ji vis dėlto yra Tavo svajonių moteris, ir nuspręsi išeiti iš šešėlio, žinok, tokiu sprendimu Tu jos niekaip nenustebinsi. Ji, Tavo mama ir dar 40 artimiausių draugių tuo visai nesistebės ir neabejos. Jos tiesiog laukė, kol Tu pats tai suvoksi. Klausi, ką dabar? Manai, verta viską pradėti viską iš naujo? Žinoma. Tačiau atmink, jūsų naujas romanas bus visiškai Tavo atsakomybė. Todėl būk vyras, o ne tas eilinis lietuviškas smirdžius, paliekantis savo vaikų mamą dėl kitos – jaunesnės, gražesnės, kvailesnės.