Šiais „jaunystės kulto“ laikais egzistuoja labai didelė tikimybė, kad Tavo viršininku bus paskirtas geltonsnapis jaunuolis, kupinas kvailų vizijų, energingo maksimalizmo, gyslose verdančio teisingos giminystės kraujo arba priklausantis tokių pat balvonų kaip jis partijai. Nauja šluota naujai ir šluoja, o tai reiškia tiesioginį pavojų Tavo rutinai ir gerbiamai tvarkai. Tačiau nepergyvenk – jei viską padarysi teisingai, jis verks, išlydėdamas Tave į pensiją.

Pradžiai, suvok, kad diskomfortą jauti ne tik Tu, bet jį jaučia ir Tavo jaunasis viršininkas. Jis suvokia, kad Tu privalai jam paklusti, tačiau pasąmonėje suvokia, kad Tu esi vyresnis, taigi, tarsi turėtum būti ir svarbesnis. Ir kad Jums abiem būtų lengviau, laikykis tokių taisyklių.

LAIKYK ATSTUMĄ

Jūs abu esate psichologų vadinamojoje „edipialinėje situacijoje“, kuri reiškia menamas varžybas tarp jaunesniojo ir vyresniojo šeimos narių. Todėl, kuo labiau Tu atitiksi „tėvo“ ar „vyresniojo brolio“ archetipą, tuo labiau jaunasis bosas norės Tave nuversti nuo pjedestalo.

Jei Tu esi už jį aukštesnis, stambesnis arba bent jau šneki storesniu balsu, nei jis, Tavo atitikmuo „tėvui“ bus maksimalus. Tokiu atveju, laikykis nuo jo kuo toliau tiesiogine to žodžio prasme. Nesiartink prie jo arčiau, nei per metrą. Priartėdamas arčiau, Tu pažeisi „intymumo zonos“ ribas, kurias gali pažeisti tik artimi draugai arba šeimos nariai. Fiziškai būdamas savo viršininko „intymumo zonoje“, Tu jo pasąmonėje būsi laikomas giminaičiu (tėvu arba vyresniuoju broliu), o tai tiesiog paaštrins Jūsų santykius.

GINČYKIS SU JUO KAIP SU SAU LYGIU

Pagal klasikinę psichologinę klasifikaciją, žmonių tarpusavio komunikacija yra skirstoma į tris kategorijas – tėvo, vaiko ir suaugusiojo. Svarbu tai žinoti, ypač, jei Tau teks sunki dalia perkalbėti savo jaunąjį šefą.

Taigi, Tavo pareiškimas, kad „mes negalime versti klientų pasirašinėti sutarčių krauju“ Tau suteiks „tėvo rolę („taip nereikia daryti, nes taip negalima“). Beje, atmink, bendraudamas su jaunesniais už save, Tu gali tokią rolę prisiimti tiesiog nevalingai, ypač jei išties esi labiau patyręs. Tačiau tokiu atveju Tavo oponentui yra lengviau pradėti Tau prieštarauti tiesiog „iš principo“, prisiimant sau „vaiko“ rolę („taip turime daryti, nes man taip norisi“).

Todėl konstruok savo santykius su šefu tokiu būdu: „sutartys, pasirašytos krauju, sukurs neblogą įvaizdį mūsų firmai, tačiau ne mažiau pliusų atneš ir sutartys, pasirašomos pienu“. Taip vietoje pamokomojo tono – „mokytojo“ ir „tėvo“ atributų, Tu imsi vaidinti „suaugusiojo“ rolę („galima padaryti ir taip, ir anaip, bet pasvarstom kartu, kaip geriau“). Tokiu atveju, oponentui taip pat tenka vaidint „suaugusiojo“ rolę, o tai reiškia daugiau galimybių rasti kompromisą.

NEPABRĖŽK SAVO AMŽIAUS BE REIKALO

Neakcentuok tos amžiaus bedugnės, kur jus skiria („pasimatuokite, prašau šitas pirštines. Noriu pamatyti, ar atspėjau dydį. Aš jas savo jauniausiai dukrai gimtadienio proga nupirkau.“). Atvirkščiai, trauk jį kuo arčiau savo amžiaus, vadink pavarde, arba pabrėžk jo statusą, kuo dažniau kreipdamasis į jį pritarimo ar patarimo (kad ir dėl mobiliojo telefono funkcijų, kame jis tikrai geriau už Tave nusimano).

Tačiau būtent dozuotas savo amžiaus akcentavimas padės Tau pelnyti viršininko palankumą. Tiesiog reikia apeliuoti į jo kumyrus, derinant juos prie savęs („Jums patinka Justinas Bieberis? Jis ir man patiko, kai aš buvau Jūsų metų“. „Jums patinka Justinas Bieberis? Man atrodo, jis gimė kaip tik per mano keturiasdešimtąjį gimtadienį“). Tačiau svarbiausia, nešerk savo viršininko saldainiais, nes sugadinsi jam dantis jau nuo pat vaikystės.