Kiekvienas padorus žigolo žino: pati erogeniškiausia moters kūno vieta – tai jos ausys. Žinok ir Tu, kad jų yra dvi, ir abi jos bus atviros Tau jau per jūsų pirmąjį pasimatymą. Ir teisinga tos moteriško organizmo srities stimuliacija gali Tau nutiesti lygesnį kelią link įdomesnių teritorijų.

Komplimentas moteriai – universalus antidepresantas be pašalinio poveikio. Nuo jo šviesėja jos veido oda ir išsilygina mimikos raukšlės, jį galima šimtus kartų perpasakoti savo draugėms ir naudoti vietoje piliulių per PMSą. Ir net jei ūsuotas taksistas „guselovas“ nuo Vilniaus oro uosto ne į temą meiliai pavadina ją „persiku“, ji, žinoma, nepatenkinta purkštauja ant užpakalinės sėdynės, vaizduodama įžeistą feministę, tačiau po to visą dieną biure vis tiek vaikšto lengvai apsvaigusi tarsi po dviejų šampano taurių. Beje, tą „persiką“ išgirsti ir priimti ji sugebės tik iš mažai pažįstamų vyriškių. Tik ne iš Tavęs. Nes, jei klasikinį „Tavo akys kaip žvaigždės“ pasakysi būtent Tu, patikėk, Tavo reitingo kreivė ryžtingai ims slysti žemyn.

Todėl įsigilink į šias 10 efektyvaus komplimento taisyklių (ir tris papildomas):

GIRK JOS PASTANGAS ATRODYTI GRAŽESNE

Taigi, komplimentai apie jos „akis“ – ne brangiai apmokamo žigolo metodas. Mergina ir taip viską žino apie savo fiziologinius privalumus. Ir Tu tiesiog būsi 501-asis kavalierius, išspaudęs iš savęs šį pigų ir nuvalkiotą komplimentą. Merginą, kuri žino, kad yra graži, komplimentas apie jos fizinį grožį greičiausiai tik suerzins, užuot iššaukęs teigiamą jos reakciją. Gražios akys – ne asmeninių merginos pastangų nuopelnas, tuo ją apdovanojo pats Dievas. O jei Tu, kaip koks negabus prievartautojas giri jos natūralius fiziologinius duomenis, vadinasi, neįžvelgi joje asmenybės. Komplimentą reikia sakyti tik apie tai, ką Tavo pakeleivė įsigijo sunkiu darbu. Girk ne jos akis, o blakstienas. Ne jos plaukus, o šukuoseną. Ne jos krūtinę, o tai, kaip meistriškai ji ją apnuogino. Nors apie krūtinę šiais feminizmo pergalės laikais gal nereikia išvis. Verčiau jau pasakyk ką nors, tipo, „visi vyrai į sporto salę, matyt, ateina tik paspoksoti į tave, kai Tu darai hiperekstenciją“. Panaši frazė tik patvirtins merginai, kad ji ne veltui prakaitavo fitneso centre, užuot rijusi bandeles kavinėse. Pabrėžk jos subtilų stiliaus jausmą (tai visada veikiantis komplimentas, nes kiekviena poniutė bet kuriuo atveju save laiko mados eksperte). Kai tik patvirtinsi merginai, kad jai išties lengva priderinti savo šalikėlių spalvą prie jos lūpų dažų tono, jos galvoje iškart šmėkštels mintis apie jūsų bendrą šopingą, ieškant batų raištelių, pabrėžiančių Tavo akių spalvą. O kuo daugiau jos galvoje atsiranda tokių vaizdinių, tuo geriau. Nes ji mano: „Jis mato manyje asmenybę, o ne tik seksualinį objektą. O tai reiškia, kad po to, kai mes vis dėlto atsidursime lovoje, jis nepakeis telefono numerio ir nepabėgs į Nepalą“.

NEBŪK BANALUS

Reakcijos greitis ir dėmesys detalėms – štai gero komplimento pagrindas. Tavo žodžiai neturi skambėti kaip grubiai iškaltas eilėraštis, užduotas namų darbams. Jos balso tembras, jaudinantis įprotis nusibraukti neklusnią garbaną nuo spuoguotos kaktos, mokėjimas valgyti spagečius be peilio ir nečepsint – visa tai turi susilaukti Tavo dėmesio ne ką mažiau, nei dailios moteriškos kojos. Ir jei Tu pastebi tokius dalykus, vadinasi, ne juokais ja domiesi, ane? Ir ne tik aukščiau minėtomis kojomis. Tavo užduotis – rasti tas smulkmenas, kurių iki Tavęs niekas nesumojo pagirti. Kuo komplimentas labiau skirtas konkrečiai merginai, tuo jis vertingesnis. Mažiausia ji nori išgirsti žodžius, kuriuos Tu jau greičiausiai esi sakęs ir kitoms. Taigi, išpūsk akis ir įjunk vaizduotę. Po penkiolikos sekundžių sidabrinio juoko ji pradeda žagsėti? Nuostabu. Sako „kolidorius“ vietoje „koridorius“? Puiku. Kuo daugiau jos portreto detalių pastebėsi, tuo greičiau pereisi prie jos nuogos natūrinės tapybos.

Kuo dažniau kreipkis į merginą vardu ir būtinai žvelk jai į akis. Neverbaliniai signalai turi ne ką mažiau reikšmės, nei žodžiai. Tiesus ir atviras žvilgsnis padės Jums greičiau užmegzti tiesioginį kontaktą. Mergina turi jausti, kad būtent šituo momentu Tavo mintys yra užimtos tik ja. Kad ir ką besakytum, sėdėti pusiau nusisukus nuo merginos yra ne „comme il faut“. O juk ji turi manyti: „Aš jam tikrai patinku tokia, kokia esu. Dieve, nejaugi tai įmanoma?“

NESIKARTOK

Tarkime, Tu jau išmokai nukreipti savo žvilgsnį nuo jos krūtinės ir girti jos iš pirmo žvilgsnio nepastebimas smulkmenas. Tačiau juk nesiruoši kiekvieno pasimatymo metu kartoti tas pačias nesąmones ir mantras, kad ir eksperimentuodamas su intonacija, a? Laimei, merginos pačios visada suteikia naujas progas jas girti ir išrasti naujus komplimentus. Tu juk supranti, kad visi tie jos eksperimentai su šukuosenomis, naujomis palaidinėmis ir liemenėlėmis „Wonedrbra“ yra daromi išimtinai tik komplimentų labui? Dar daugiau – nuolat ignoruodamas jos naujus kerzinius batus, Tu jos akyse pamažu imsi virsti į bejausmį gyvulį, kuriam ji vos nepaaukojo savo gražiausių gyvenimo metų. Ir Tau net neprisireiks fenomenalios atminties. Tiesiog žinok vieną svarbų niuansą: pirmiems penkiolikai–dvidešimčiai pasimatymų ji ruošiasi su ypatingu dėmesiu ir kruopštumu. Ir bandyti Tave suvilioti tuo pačiu dekolte jai neleis moteriškas išdidumas.

Taigi, drąsiai pasitik merginą su pastebėjimu apie tai, kaip jai tinka šita nauja apranga. Niekada neapsiriksi. „O! kokia minimalistinė suknelė. Tau joje nešalta?“. Arba „Fantastiškai atrodai. O tai diržas, ar sijonas?“. O gal – „Nuostabus bikinis. Kaip gaila, kad man tokie netinka“. Štai dabar galima sakyti, kad Tu pastebėjai ir įvertinai jos pastangas. O ji to metu galvoja: „Jis toks dėmesingas man. Leisiu jam įvertinti save iš arčiau“.

LYGINK JĄ SU KITOMIS. TIK ATSARGIAU.

Net jei ji ir turi begales privalumų, nepaversk savo komplimento pusvalandį trunkančiu gruzinišku tostu, per kurį mergina suspės ramiai išsimiegoti. Bet ir nesistenk eiti tuo keliu, kurį dauguma vyrų laiko bene pačiu lengviausiu. Turiu omeny palyginimus. Net jei mergina – iš akies traukta Marina Bui arba, blogiau, primena Brigitte Nielsen jaunystėje, nedrįsk jai to sakyti. Visų pirma, rizikuoji jos akyse tapti „dar vienu ožiu“, tai pastebėjusiu. O gal ji laiko Mariną Bui vulgaria kekše? Jei jau visai negali susilaikyti nuo palyginimų, padaryk jį „inversiniu“: „Įdomu, ar Brigittei Nielsen kas nors sakė, kad ji yra į tave panaši?“ Taip Tu iškelsi savo merginą aukščiau kito susižavėjimo objekto, o tai negali būti nemalonu. Tačiau čia irgi egzistuoja viena taisyklė. Turi būti 100 procentų įsitikinęs savo komplimentu. Svarbiausia žodinio gundymo mene – visgi nuoširdumas. Todėl, iš esmės neverta lyginti merginos su Rihanna, jei nežinai, kaip ta pati Rihanna atrodo, ar tiesiog apytiksliai atsimeni, kad ji, tipo, yra „nieko“ (pavyzdžiui, dainininkę Adelę moterys laiko negražia storule). O Tavo mergina tuo metu galvoja: „Aš visada žinojau, kad galėčiau ekrane nustelbti tą karvę. O Dieve, nejaugi išties dar kas nors tai suprato?“

PAJUNK MASUOTĘ

Efektas nuo komplimento, pasakyto viešai, didėja proporcingai jį girdinčių dalyvių kiekiui. Draugai, bendradarbiai, giminaičiai, „Herbalife” pardavėjų kolektyvas – visi jie yra vertingiausi liudininkai. Beje, sueis ir padavėjas, kuris ims žaisti Tavo komandoje, tikėdamasis dosnesnių arbatpinigių. Bandymas pasidalinti savo komplimentu su savo intelekto broliais („sutikite, labai sunku ką nors užsisakyti, kai priešais sėdi tokia dieviška būtybė!“) bus įvertintas dvigubu tarifu. Niekas Tau netrukdo garsiai pareikšti savo susižavėjimą, girdint kitiems vyrams (“Jei tas vaikinas taip ilgai į tave žiūrės, jis nusisuks sprandą. Arba tai jam padarysiu aš!“). Aukščiausias pilotažas – didelėje kompanijoje perpasakoti epizodą iš savo merginos biografijos, kuris savo laiku taip sukrėtė Tave. Kai triukšmingoje diskusijoje ateina pauzė, nestumk savo bendrakeleivės į ratelio centrą ir neprašyk jos bisui papasakoti, kaip ji negailėdama savo naujos šukuosenos nėrė į baseiną ištraukti penkiamečio berniuko pamesto rakto nuo spintelės. Verčiau jau papasakok šitą istoriją pats. Jei Tavo versijoje ji dar sugebės ir išgelbėti tą patį berniuką nuo piranjų būrio, nepakenks. O ji tuo metu galvos: „Jis supranta, kaip jam su manimi pasisekė, ir didžiuojasi manimi“.

IEŠKOK BENDRŲ SĄLYČIO TAŠKŲ

Kiekviena mergina žino: mėgstamiausi filmai, knygos, muzika – idealus tinkamumo testas. Jei Jūs abu svaigstate nuo Drukteinio knygų ar sinchroniškai cituojate Erlicką, rasti ir kitus, fizinius, sąlyčio taškus nebus sunku. Tačiau prisikasti iki teisybės gali būti nelengva. Įvaizdžio sumetimais mergina savo „iPode“ gali nešiotis Bacho „Best of“, tačiau galbūt tikrovėje ją labiausiai graudina muzika iš animacinio filmuko apie mamutuką? Supratingai vertink damos silpnybes, ir taip paliesi jos jautriausias sielos stygas. Garantuotas variantas – susipažinti su jos intelektualinės nuosavybės lobiais ir entuziastingai sušukti: „Nuostabu! Tu turi visas 500 serialo ‚Draugai‘ serijas! Niekas negali manęs suprasti, kad aš neužmiegu, kol nepasižiūriu bent 15 minučių to serialo!“ O ji tuo metu galvoja:“ Prisiekiu Manolo Blahniko bateliais, mes tai darysime kiekvieną vakarą. Na, ir žiūrėsime mūsų mėgiamą serialą kartu…“

ŽAVĖKIS JOS ARTIMAISIAIS

Taip, yra strateginės reikšmės komplimentai. Tačiau ne ką mažiau svarbūs ir tie, kurie skirti jos draugėms ir artimiesiems. Jai pačioje pasimatymo pradžioje Tu žinosi, kad vaikystėje mama jai leisdavo viską, o jos raudonplaukė draugė Svetlana turi retą talentą patekti į avarijas. Neakivaizdžiai žavėkis šiomis kultinėmis asmenybėmis: „tavo mama pademonstravo retą pedagoginį talentą, išauklėdama tokį stebuklą, kaip tu“. „Nenuostabu, kad mašinos dūžta Svetlanos akivaizdoje. Merginoms su tokia plaukų spalva išvis pavojinga gaudyti taksi“. O kai reikalas ateis iki asmeninio susitikimo su tomis moteriškėmis, negailėk susižavėjimo kupinų replikų, tipo, „turite nuostabią dukterį“. Arba „gražios merginos gražios ir draugės, cha-cha!“ Nes būtent šitie žmonės gali stimuliuoti Jūsų romaną. O ji tuo metu galvos: „Mama turbūt nepyks, jei aš pas jį liksiu nakvoti“.

BŪK MIELAS

Gali atsitikti taip, kad vien pažvelgus į merginą, Tau į galvą neateis nieko sąmojingo, vaizdingo, ar atvirkščiai, brutalaus. Kad nesėdėtum taip tiesiog sau, virsdamas pelenų stulpu nuo viską deginančio merginos žvilgsnio, naudokis moteriškų komplimentų šablonu – būk mielas. Visos tos kvailokos savo prigimtimi frazės, tipo, „kai tu raukai nosytę, aš einu iš proto“, tie malonybiniai žodeliai „suslikas“, „drambliukas“, „zuikutis“, „ančiukas“  ir kitos banalybės sugeba ištirpinti netgi labiausiai užkietėjusios senmergės širdį. Tačiau naudokis šiuo metodu tik išimtiniais atvejais, antraip mergina greitai Tau nustatys diagnozę „sutrikęs intelekto vystymosi tempas“. O ji tuo metu turėtų galvoti: „ Dieve, koks jis mielas! Taip ir norisi jį prispausti prie savo krūtinės…“

PADARYK JA PIRMĄJA

Frazė „tu pirmoji mergina, kuri…“‘ veikia bet kurį silpnosios lyties subjektą kaip universalus smegenų dirgiklis. Ir nesvarbu, kuo Tu tą frazę pabaigsi. Tegu tai būna net ir „tu pirmoji mergina, kuri valgo suši rankomis“. 32 raidės, sustatytos tinkama tvarka, apsvaigins ją labiau, nei „Rammstein“ arija. Tapti kažkuo „pirmąja“ Tavo gyvenime – tai jau rimtas žingsnis link pergalės. Pagal visą moterišką natūrą, priėjimas prie Tavo širdies yra rezervuotas tik tai, kuri paveikė Tave labiau, nei kitos. Komplimentas apie „pirmąją merginą“ – tai sunkioji artilerija, jis negali palikti jokios merginos abejinga. Kiekviena iš jų nori būti atsimenama ilgai, jei įmanoma – amžiams. Ir ji tuo metu galvos: „ Aš – ta vienintelė, kurios jis visą gyvenimą ieškojo. Jis greitai man pagamins savo buto raktų kopiją…“

PALYGINK JĄ SU MAMA

Patikslinimas: su savo mama. Tai iš esmės yra draudžiamas triukas, bet jis veikia be sutrikimų. Bet kuriame jūsų santykių etape. Turėk omeny, netgi Socialinių mokslų kolegijos studentės yra girdėjusios apie psichologinį motinos kultą ir Edipo kompleksą. Merginos žino, kad dėl mamos net rimti vaikinai yra pasiruošę viską mesti ir neštis į kitą miesto galą (kad ir dėl mamos išvirtų koldūnų). Jei Tu išdrįsi pasakyti „tu man panaši į mano mamą“ – vadinasi, esi nusiteikęs rimtai ir puoselėji gilius jausmus. Nėra jokių garantijų, kad jai pavyks pamatyti Tavo mamos nuotrauką ir palyginus ją su savimi rasti ne mažiau kaip 20 skirtumų. Tačiau mergina bet kuriuo atveju bus įsitikinusi, kad jai, sutikusiai persikelti iš triukšmingo restorano į tylesnę ir intymesnę vietą, ji padaro gigantišką šuolį link santuokos. O ji tuo metu galvoja: „Medaus mėnesiui mes vyksime į Kubą…“

MERGINA IR AUTOMOBILIS

Šiuolaikinėms merginoms automobilis – jau seniai nebe spinta ant ratų, kurioje galima vežiotis 40 porų batelių (dėl viso pikto), o tikras „mašiniukas“. Nesvarbu, kaip seniai ar kaip įgudusiai ji vairuoja tą savo tėvo nupirktą kledarą, tačiau pabrėžti jos heroizmą bus neprošal. Trapi būtybė, stojanti į nelygų mūšį su fūrų ir troleibusų vairuotojais, tikrai nusipelno pagarbos.

Jei Tu keleivio sėdynėje nepajėgi ramiai stebėti, kaip ji dažo lūpas, kalba telefonu ir prie viso to dar bando aplenkti troleibusą, paskubėk balsu pasvarstyti apie tai, kaip merginos yra tokios organizuotos ir sugeba daryti keletą dalykų iš karto. Pats universaliausias komplimentas merginai už vairo – pasakyti, kad jai labai tinka jos mašina. Juk tik tuo principu remdamosios, jos ir renkasi „Ford Fiesta“ arba „Mini“. Koks skirtumas, kiek toje mašinoje arklio jėgų (ne kiekviena jos savininkė net žino, kaip atidaryti kapotą), jei jos pirštinės ir rankinė yra tos pačios spalvos?

KULINARIJA IR TU

Kad ir kiek bevaikščiotumėte po „McDonald‘s“ restoranus, merginą neišvengiamai vieną kartą patrauks prie viryklės, siekiant Tave sužavėti dar ir savo kulinariniu talentu. Tiesą sakant, virėjos jaudinimasis gali atsiliepti jos pagaminto patiekalo kokybei. Tačiau, nors po trijų valandų triūso virtuvėje, Tavo lėkštėje atsiras kažkas tinkamas tik panaudoti kaip masinio naikinimo ginklas, Tau neužteks vangiai paknebinėjus šakute, pakilti nuo stalo su žodžiais „viskas buvo nuostabu, bet mes turime užsakytą staliuką“… Ne, Tau teks „tai“ suvalgyti, o ji žiūrės į Tave, praradusi gebėjimą mirksėti, ir lauks verdikto. Bausti, kaip Tu pats supranti, negalima.

Visų pirma, veik kaip geras „Mossado” agentas – girk stalo serviruotę, kvapus ir išorinį patiekalo vaizdą. Antra, pradėjęs degustaciją, ryk nekramtydamas (jai tai bus signalas, kad Tau labai patinka, o Tu taip nespėsi pajusti skonio). Vaizduoti iš savęs gurmaną galėsi kitoje vietoje, o čia meskis prie maisto su barbaro entuziazmu ir girk virėją su pilna burna. Tačiau, kad ir kaip besistengtum, finalinio klausimo „tau patiko?“ neišvengsi. Atsakymui užmiršk sąjungą su žodeliu „bet“. Replikoje „nuostabus bifšteksas, bet lengvai perdegintas“ bus išgirsti tik paskutiniai žodžiai. O juokelis apie tai, kad „šeimininkei labiausiai pavyko šprotai“, gali tapti ne pačiu sėkmingiausiu tašku Jūsų istorijoje. Ir nieko baisaus, kad patiekalas buvo truputį persūdytas: visos įsimylėjusios merginos turi problemų su druska.

ORALINIS FAKTORIUS

Po sekso merginą tempia „pakalbėti“, t,y., gauti patvirtinimą, kad Tu buvai sužavėtas jos erotiniais talentais ir nenusivylęs jos krūtinės išvaizda be gudriai sukonstruotos liemenėlės. Jai tai kur kas svarbiau, nei pajusti orgazmą. Ir, atmink amžiams – lovoje pasakyti komplimentai išlieka moters atmintyje ilgiausiai – kodėl, niekas nežino, tačiau taip jau yra!

Kaip Tu manai, kodėl po sekso ji taip bailiai žvelgia į Tavo akis ir klausiamai tyli? Neabejok, mergina jau šimtą kartų pasigailėjo, kad sutiko pasilikti pas Tave nakčiai, prieš tai savaitės nepasėdėjusi ant žiauriausios dietos.

Blogiausia, ką Tu gali padaryti, tai apsiversti į sieną ir užmigti. Vienintelis tokio Tavo poelgio logiškas paaiškinimas, gimstantis merginos galvoje – „viskas buvo taip blogai, kad ir pasakyti nėra ko“. Pokalbis šalutinėmis temomis, pvz., apie bitkoinus, taip pat netinka. Būk džentelmenu – išvaduok ją nuo kančių, nesulaukęs retorinio klausimo: „brangusis, apie ką dabar galvoji?“ (Kad žinotum, toks klausimas – tai aukščiausios depresijos formos išraiška, pereinanti į suicidinę nuotaiką). Tavo švelnus „tai buvo nuostabu“, romantiškas „neskubėk apsirengti, tu net neįsivaizduoji, kokia Tu graži be nieko“, aistringas ir pagoniškas „O dievai! Kaip tu tai sugebi padaryti?“ – viskas tinka. Svarbiausia – netylėk!