Šis klausimas jau beveik šimtą metų kamuoja visus naujus įsimylėjėlius. Nors „greito pasimatymo“ apsas pagreitino gundymo etapą ir eliminavo daug išankstinių problemų, tačiau tai tuo pačiu reiškia, kad pirmajam pasimatymui su naująja širdies dama iškilo dar daugiau reikalavimų, kad jis būtų idealus.

Tačiau išeitis yra. Štai Tau penki variantai, kur tas pasimatymas turi įvykti, ir ką Tu turėtum daryti:

KAVINĖ

Jei visai nepažįsti jos, o ji visai nepažįsta Tavęs, tada greitas ir neiššaukiantis pasimatymas kavinėje yra geriausia išeitis. Iš esmės tai tarsi tikrojo pasimatymo testas, beta versija. Kavinės šiais laikais savo banaliu ir nuobodžiu interjeru konkuruoja su laidotuvių namais bei vaikiškų higienos priemonių skyriais parduotuvėse, tad nedaug kas ten blaškys Jūsų dėmesį. O tai reiškia, kad gali pilnai susitelkti į tą būtybę, su kuria susitinki, ir susidaryti reikiamą nuomonę, ar verta toliau su ja bendrauti. Venk triukšmingų kavinių su smūčių mikseriais ir nuolatiniu mechaninių aparatų zirzimu, bei tatuiruotais baristomis, kurie lenda į akis ir atseit linksmai kažką šūkauja. O jei per tokį pasimatymą patiksite vienas kitam, tada jau laikas išgerti ir migdolinio latte, kurio vieta yra:

ALAUS BARAS

Juk tikras vyras negali suklysti užsukdamas į alaus barą? Gali tik vienu atveju – jei pasirenka blogą ir murkšliną „snarglinę“, kur dvokia bomžų kūnais ir riebalais. Tačiau iš esmės alaus barai yra gera vieta, nes juose yra alkoholio, kuris tam tikrais atvejais padeda numalšinti nervus arba kompensuoti humoro jausmo trūkumą. Gera alaus barų ypatybė yra ta, kad ten gali viskuo skųstis, o skundai yra iš esmės yra labai vienijantis bendravimo elementas. Bloga savybė yra ta, kad gali užsirauti ant labai blogo laiko – krepšinio varžybų ir įkyrių chamų gausos. Jei Tavo damai tas baras patiks, gali sakyti, kad jis yra Tavo mėgiamiausias, nors Tu jame lankaisi pirmą kartą. O jei jame išties dažnai lankaisi, venk bereikalingo familiarumo su barmenais, nes Tavo dama pamanys, kad čia kiurksai nuolat ir greičiausiai esi alkoholikas.

BOULINGAS

Visi vyrai žino: nebūtinai turi būti geras boulingo žaidėjas, kad ten turėtum gerą laiką. O taip pat ir tai, kad negailestingai sutriuškinęs savo oponentą, t.y., savo damą, gali pasirodyti beširdis ir blogas, nebent padarai tai su humoru. Boulingo pranašumas yra tas, kad ten gali kalbėti apie bet ką, ypač, kai visos pokalbio temos išsenka, antra, ten vykstantis veiksmas padeda laikui greičiau prabėgti. Be to, jei Tu turi gražią figūrą, gali savo damai tai efektyviai pademonstruoti, nes boulingas dar reiškia ir tai, kad pusę viso laiko ji spoksos į Tavo subinę, ir jei moki įmantriai pavinguriuoti savo arbūzais, tai jai atrodys kaip nemokamas „čipendeilų“ šou. Tačiau ir atmink, ko vengti boulinge – pernelyg aptemptų kelnių, savo prakaito smarvės, kritikos kitiems žaidėjams, skylėtų kojinių, kurios neabejotinai pasirodys pasauliui keičiant batelius, ir niurzgimo pralaimėjus.

BĖGIOJIMAS

Taip vadinamieji „aktyvūs pasimatymai“ yra paskutinis mados klyksmas Holivude ir Niujorke. Žmonės nori visko daugiau ir tokie „aktyvūs“ gyvenimai, kurie, beje, aprašyti kiekvieno locho „naujametiniuose įsipareigojimuose“ yra labai naudingi visomis prasmėmis (ir kažkokie bejausmiai, bet ar man tai spręsti?). Bėgimas kartu su savo dama leidžia padaryti daug reikalingų išvadų. Visų pirma, išvysti jos „sekso veidą“, kai ji yra pavargusi. Antra, pamatyti, kaip ji atrodo apsitempusi „lykra“. Trečia, nebus taip nuobodu vienam bėgioti. Pavojai: prakaitas, dar daugiau prakaito, ji gali būti greitesnė už Tave, ji gali būti lėtesnė už Tave, sunku kalbėti, „raudonas snukis“ ir t.t. Ir prašau, bėgiok tik su švaria apranga – pasaulis gali užuosti Tave kitaip, nei Tau norėtųsi, o blogas kvapas iškart atstumia.

PASIVAIKŠČIOJIMAS

Jei bėgioti sunku, kaip su pasivaikščiojimu? Planuodamas savo randevū maršrutą gali net geriau pažinti savo miestą ar rajoną, ir jai apie tai papasakoti – ar tai būtų kokia pikantiška istorija, susijusi su Landsbergiu, ar tai būtų vieta, kurioje vėmei per savo mokyklos išleistuvių vakarą. Tai seksualiau nei bėgiojimas, juoba kad dar galite ir sustoti kur alaus bokalui, jei taip jau norisi. Pavojus – sunku sutrumpinti planuotą maršrutą, jei Tavo dama pasirodo besanti nuobodi „zanūda“, todėl renk tą maršrutą kuo paprastesniu.

KOKIŲ PASIMATYMO VIETŲ VENGTI?

KINAS

Ne, ne ir dar kartą ne. Tik ne per pirmąjį pasimatymą. Mat, „kino pasimatymai“ paprastai vyksta pagal įprastą schemą – susitinkate anksčiau, gal išgeriate kavos, pakalbate. Tada – arba jūs patinkate vienas kitam arba jau nekenčiate, bet jau esate priversti visai nebekalbėdami kartu praleisti tas dvi valandas, ar kiek ten laiko trunka koks nors lietuviškas šūdas. Taigi, jei patinkate vienas kitam, tai žlugdo „momentą“, jei ne – tai kankynė. Taip, po to galite apkalbėti filmą, tipo, padiskutuoti apie jį, tačiau, jei vienam nepatiko, o kitas įžvelgė toje bukoje „komedijoje“ prasmę, tada dar blogiau. Eik į kiną tik su žmonėmis, kurie Tau jau patinka, arba su tais, kurių nekenti.

RESTORANAS

Maistas per pirmąjį pasimatymą yra blogis ir pavojus. Ne dėl to, kad aš pats nemėgčiau paėsti, tačiau matyti nepažįstamą žmogų valgantį per pirmąjį pasimatymą gali atrodyti labai „ne sexy“, ir staiga prieš save išvysi ne Catherine Deneuve, o kokią nors Rasą Juknevičienę. Mat, žmonės skirtingai suvokia stalo manieras, ir dauguma tai jų įsivaizduoja neteisingai. Ir jei ji – ne Tau, būsi priverstas su ja vis tiek praleisti visą likusį vakarą. Tada parinsies, kas už ką turi sumokėti ir t.t. Jei jau taip labai norite paėsti, imkite ką nors lengvo, valgomo rankomis, tada stalo manieros nevaidina didelės reikšmės.

PASIPLAUKIOJIMAS VALTELE

Sunku irkluoti, ypač, jei nemoki. Ir pavojinga – dar ji į vandenį įkris, siekdama kokios nors lelijos. Arba Tu pats iš valties išvirsi. Visko būna.

VYNO DEGUSTACIJA

Ten susitinka personažai Holivudo komedijose. Bet ar Tu taip pat nori, kad viskas baigtųsi blogai? Bet tai gera vieta, jei nori prisitvoti ir viską užmiršti.

MUZIEJUS

Kine pasimatymai muziejuje visada atrodo super prašmatnūs ir elegantiški, tačiau ekrane jie taip atrodo tik todėl, kad filmuojant muziejus yra uždaromas lankytojams. Tikrovėje ten Tu visada būsi apsuptas arba vaikų minios, arba būsite visiškai vieni, kad reikš, kad Tavo pasirinkta paroda yra visiškas šūdas, o dar kažkokia senmergė budėtoja Tau nuolat rėkaus „patraukti telefoną“. Geroji pusė: muziejų kavinėse kažkodėl visada skanūs ledai, ir visada kažkaip „sexy“ matyti, kad kažkam patinka menas. Blogiausia pusė: visada atsiras kažkas, kas pasakys, kad toks menas yra visiškas šlamštas. Greičiausiai, Tu pats.