„Negadink gražios istorijos teisybe, o nuostabios meilės vedybomis“, – sako išmintingi žmonės. Visiška teisybė, tačiau tie patys žmonės nuolat kvaršina Tau galvą klausimu, „kada pagaliau apsiženysi?“, analogišku žingeidumu pokalbius apie sportą papildo ir draugė. Ir nors pats dar deramai vis tiek nesupranti, kam to vis dėlto reikia, galų gale įtikinai save, kad esi beprotiškai įsimylėjęs tik ją vienintelę, ir mylėsi ją iki pat savo gyvenimo galo – taigi, ir nutarei su ja susituokti.

 

Tačiau iki jaunavedžių valso lieka vienas nedidelis, bet esminis žingsnelis – jai tinkamai pasipiršti. Tai ypatingas momentas – nes po jo jūs kartu praleisite mažiausiai keturiasdešimt metų, kartu pasensite ir kartu galiausiai tapsite išmintingais.

 

Pasipiršti yra sudėtinga. Jei tai nebūtų sudėtinga, žmonėms užtektų paprasto klausimėlio, „a girdi, gal susituokiam?“, ir paprasto atsakymo „jo, kodėl gi ne?“. Pasipiršk pernelyg pompastiškai (apsivilkęs Supermeno kostiumą, parašiutais šokdamas su mylimąja iš lėktuvo, prieš didelę auditoriją), ir mylimoji susigūš iš siaubo. Padaryk tai pernelyg prozaiškai – ir epochos lygmens aktas pavirs į banalų pokalbį prie bulvinių blynų vakarienės. Tačiau egzistuoja aukso viduriukas, kaip tai padaryti, kad niekam dėl to neskaudėtų galvos, o ir būtų ką atsiminti visą likusį gyvenimą.

 

ŽINOK JOS ATSAKYMĄ PRIEŠ UŽDUODAMAS JAI KLAUSIMĄ

 

Jau kinų išminčius Sun Cu mokė: „geras karvedys laimi mūšį dar jam net neprasidėjus“. Taigi, pasipiršimas neturi būti jai visiškas siurprizas. Visų pirma dėl to, kad Jūs jau apie tai neabejotinai kalbėjote ir galutinai apsisprendėte praleisti visą likusį gyvenimą kartu. Antra, tai gali būti taip akivaizdu, nes neišvengiama jau kurį laiką, pavyzdžiui, kai būsimoji nuotaka laukiasi. Niekada nesipiršk moteriai, su kuria draugauji vos tris savaites, net jei ir esi visiškai dėl jos pametęs galvą, nori parsivesti namo ir įkalinti ją ten iki gyvos galvos. Nes tokiu atveju Tu ją tik išgąsdinsi. Greičiausiai ji pasakys „ne“. Vedybos yra dvipusis eismas, o ne vienišas iškrypėlis su žiūronais prie lango. Tiesą sakant, nežinoti jos teigiamo atsakymo yra netgi šiek tiek nemandagu ir pavojinga.

 

NĖRA TAIP BLOGAI PRIEŠ TAI PAPRAŠYTI JOS TĖVŲ ATIDUOTI TAU SAVO DUKTERĮ

 

Ypač jei jie yra konservatyvių pažiūrų ir darnoje pragyveno penkiasdešimt metų. Žinoma, tai „oldskūlas“, tačiau toks veiksmas pademonstruos Tavo pagarbą jiems ir mandagumą, o mandagumui atsispirti neįmanoma. Taigi, būsi tinkamai įvertintas ir turėsi bent jau porą papildomų sąjungininkų ateityje.

 

NEKALBĖK SU SAVO DRAUGAIS IR APLINKINIAIS APIE TAI, KAD RUOŠIESI PASIPIRŠTI

 

Nes tokia informacija gali nutekėti ir sugadinti visą įspūdį. Draugų patarimų išklausyti, žinoma, pravartu.

 

RASK TINKAMĄ VIETĄ IR LAIKĄ

 

Pageidautina, kad vieta būtų ne pernelyg romantiška, bet pakankamai padori – botanikos sodas, parkas, restoranas su geru vaizdu, jūra, bent jau paežerė (atmink, ateityje bus malonu prisiminti ir aplankyti tą vietą). Rekomenduojama, kad pasipiršimo diena būtų Jums abiem kuo nors ypatinga (pirmo bučinio metinės, gimimo diena ar pan.). Pasipiršti šventinę dieną yra logiška, nes tai, kad aplink yra daug žmonių, suteikia galimybę su visais pasidalinti šia džiugia naujiena.

 

ĮDĖK ŠIEK TIEK PASTANGŲ

 

Klūpėdami ant vieno kelio klausimą „ar tekėsi už manęs“ uždavinėja Holivudo aktoriai ekrane, bet dar niekas nėra pasakęs, kad taip negali padaryti ir Tu pats. Klūpantis ant vieno kelio riteris – viduramžiška tradicija, pabrėžianti moters idealą, dėl kurio verta paaukoti savo gyvenimą. Atkreipk dėmesį – niekur filmuose nepamatysi, kad padorūs vyrai pirštųsi moterims jas apglėbę per pečius. Taigi, jei ruošiesi priklaupti, tiesiog pratęsi tą tradiciją, kurios laikosi civilizuoti didvyriai jau tūkstantį metų. Sakai, niekas šiais laikais nesiklaupia? Jei esi niekas, tai ir nesiklaupk. Ir, beje, kokį padoresnį rūbą ta proga apsivilk – pasipiršdamas neišvengiamai susilauksi aplinkos dėmesio. Neversk aplinkinių gailėtis Tavo būsimosios žmonos.

 

PRAKTIKA PADEDA

 

Atmink, suflerio neturėsi. Taigi, gerai pagalvok apie tai, ką jai sakysi, gal net ir užsirašyk. Perskaityk tai prieš veidrodį keletą kartų. Vyro nervingumas tokiais momentais iki tam tikro taško yra žavingas, tačiau visiškas pasimetimas moterį tikrai atbaidys ir privers sunerimti. Juk negali atrodyti kaip paauglys, prašantis leidimo paliesti jo krūtis. Antra vertus, ji turi pajusti, kad esi visiškai įsitikinęs dėl to, ko jos prašai.

 

ŽIEDELĮ DOVANOK DĖŽUTĖJE, O NE LEDŲ RAGELYJE

 

Atrodytų, kad jau seniai visiems turėjo pasidaryti aišku, kad slėpti žiedelį tiramisu yra banalu ir kvaila. Tačiau prieš keletą mėnesių vienas pažįstamas žiedelį paslėpė pieno kokteilyje. Pieno kokteilyje! Visų pirma, dėti išties brangų daiktą į pigų gėralą tai tas pats kaip raktelius nuo „Lexus“ kišti į picos tešlą. Antra, o ir svarbiausia tai, kad ji gali tiesiog užspringti. Ji gali užspringti ir mirti. Ir tai bus Tavo kaltė, jos kraujas kris ant tavo ir tavo palikuonių galvos, būsi liūdnas ir išgarsėsi kaip kvailys, kuris padarė tokį idiotišką dalyką. Atmink – ne žiedeliai žudo žmones. Žmonės žudo žmones.

 

NEKABINK ŽIEDELIO PRIE GYVŪNĖLIO

 

Žinau, norisi žiedelį prikabinti prie kaspinėlio, kaspinėlį užrišti ant katinėlio kaklo ir tas atneš ją tiesiai mylimajai. Taip kažkas bandė padaryti Kaune. Tačiau katinėlis nusidangino galai žino kur ir grįžo jau be žiedelio. Sako, Amerikoje vienas nevykėlis žiedelį diržu netgi buvo pritvirtinęs prie delfino, kuris turėjo priplaukti prie mylimosios. Neliko nei delfino, nei diržo, nei žiedelio. Nei mylimosios.

 

ATMINK: PASIPIRŠIMAS – NE JUOKAS

 

Tau, žinoma, patinka juoktis ir krėsti kvailystes. Visi Tau sako, kad turi nuostabų humoro jausmą. Tačiau nepamiršk, tokia diena skirta ne Tau. Ir kai jai piršiesi, nelaidyk savo lėkštų ir vulgarių juokelių apie jos figūrą arba veido išraišką.

 

PATARIMAS: PASIPIRŠĘS PAMYLĖK SAVO MOTERĮ

 

Tai visada bus intymiau nei meksikiečių restoranas su čigonų gitaristais, apstojusiais Jūsų stalą.

 

SVARBIAUSIA – PAKLAUSK JOS, KAIP JI NORĖTŲ, KAD JAI BŪTŲ PASIPIRŠTA

 

Mat, kiekviena moteris šioje planetoje yra skirtinga. Vienos nori, kad joms būtų pasipiršta per „Gmail“. Kitos – per „YouTube“. Geriausia bus tai, kaip patinka joms. Tiesiog sužinok, kas patinka Tavo moteriai. Nes Tu jai turėsi patikti ateinančius penkiasdešimt metų.