„Vyrai – iš Marso, moterys – iš Veneros“, teigia nuvalkiota frazė. Bet, kaip sakoma Holivude, „klišė ir yra klišė, nes ji veikia“ – ypač, kai kalba pasisuka apie pirmąjį pasimatymą. Išties, vyrai ir moterys yra užprogramuoti skirtingai, jei mus būtų galima įvertinti per kibernetikos prizmę, o geriausias to įrodymas ir yra būtent tai, kaip jie elgiasi pirmojo pasimatymo metu. Štai kodėl:

MOTERYS APIE JĮ PASISAKO VISOMS SAVO DRAUGĖMS

Nesvarbu, ar gerai tas pasimatymas praėjo, ar blogai, moterys netveria noru pasipasakoti apie jį kitoms moterims. Draugės, šeimos narės ir kolegos viską turi sužinoti apie tą pasimatymą – nuo pradžios iki pabaigos. Nuo agonijos renkantis aprangą iki to, kas vyko po pasimatymo. Moterys mieliau dalinasi asmenine informacija nei vyrai ir, beje, atsimena kur kas daugiau smulkmenų nei vyrai – nuo jo batų dydžio iki to gėrimo, kurį ar kaip jis gėrė.  Mat, jei pasimatymas praėjo gerai, moterys nori tuo pasigirti. Jei pasimatymas buvo blogas, jos nori patvirtinimo, kad tai jo kaltė, o ne jos. Vyrai savo ruožtu nemėgsta apie tai kalbėti – nes nenori tapti savo draugų pašaipos objektas. Todėl ir apsiriboja trumpu burbtelėjimu, „viskas ok, patvarkiau“.

MOTERYS NORI, KAD VYRAI RODYTŲ INICIATYVĄ

Nors visi čia jau tarsi lygūs, tačiau moterys slapta ilgisi klasikinių ir tradicinių vertybių, todėl nori, kad vyrai dėl jų pademonstruotų savo ryžtą ir galią. Prieš pasimatymą kiekvieną vyrą kamuoja klausimas, su kokia moterimis jam dabar teks praleisti vakarą – valgančia, geriančia, klegančia ar tylene? Tačiau moterys visada, VISADA nori būti maloniai nustebintos.

MOTERYS PERNELYG ANALIZUOJA

Moterys stebi viską. Jos vertina kiekvieną išgirstą posakį ir išvystą smulkmeną ir iškart daro išvadas (beje, nebūtinai teisingas) apie savo kavalierių ar jo požiūrį. Moterys kreipia dėmesį į viską – nuo to laiko tarpo, kurį vyras praleido prieš atsakydamas jai iki to, kaip jis atsisveikino. Vyrai to nedaro, todėl ir nesikamuoja agonijoje dėl kažkokių užslėptų žinučių ar pranešimų. Moteris turi atminti, kad vyro atsiųsta sausa SMS žinutė dar nereiškia, ką jis jai iš tiesų jaučia, tačiau ir vyrams būtina atminti, kad moterys kreipia kur kas daugiau dėmesio į smulkmenas  nei jie. Nors šiuolaikiniame pasaulyje tai gali atrodyti pernelyg senamadiška, tačiau, siekiant išvengti bet kokio nesusipratimo, verčiau jau su moterimis kalbėti gyvai – jos  užskaito papildomas pastangas ir vengimą susirašinėti SMS ar per „Messengerį“.

MOTERYS STRESUOJA DĖL SMULKMENŲ

Pavyzdžiui, moterys labai pergyvena dėl maisto ir gėrimų, suvartojamų pasimatymo metu. Ką gerti? Ką valgyti? Kaip apmokėti sąskaitą? Dalintis ją? Tikras vyras privalo sumažinti savo damos stresą, ryžtingai parinkdamas vyną, siūlydamas maistą ir apmokėdamas vakarienės sąskaitą (bent jau pirmojo pasimatymo metu).

MOTERYS KUO GREIČIAU NORI ANTRO PASIMATYMO

Moterys yra nekantresnės nei vyrai, ypač pasimatymo klausimais. Jos tikisi, kad vyrai ją iškart pakvies antrajam susitikimui, ypač, jei pirmas vakaras praėjo gerai. O jei to nėra, moteris iškart mano, kad tai jau „šakės“, nieko daugiau nebus, ir ji jam nepatiko. Vyrų gi požiūriu, karštas noras iškart kviesti antrajam pasimatymui yra visai ne „košer“ – jie mėgsta vaidinti šaltus, nepasiekiamus ir nesujaudinamus.

MOTERYS YRA NUOŠIRDESNĖS

Vyrai laiko kortas arčiau krūtinės ir niekada atvirai nepasisako savo jausmų, kuriuos jaučia savo antrajai pusei. Moterys šiuo klausimu yra atviresnės.

VYRAI MĖGSTA KOMFORTĄ

Vyrai yra tiesiog tingesni (daugeliu klausimų), ir viena iš tų tingėjimo sričių yra pasimatymas. Pvz., geografine prasme, jiems patogiau susitikinėti su artimiau gyvenančiomis moterimis.

VYRAI TIKISI, KAD MOTERIS PIRMOJI PADARYS „PIRMĄJĮ ŽINGSNĮ“

Nors vyrai mėgsta pademonstruoti savo dominavimą ir stiprybę, tačiau moters iniciatyva jiems yra labai užvedantis dalykas. Jei moteris pakviečia vyrą į pasimatymą, reiškia, kad ji yra tvirta ir pasitikinti savimi – o tai yra jos geidžiamos savybės bet kuriam vyrui, ieškančiam gyvenimo partnerės.

VYRAI NEMĖGSTA PERNELYG DIDELIO ENTUZIAZMO

Nors vyrai ir mėgsta stiprias (gal net ir valdingas) moteris, tačiau egzistuoja skirtumas tarp pasitikėjimo savimi ir bereikalingo entuziazmo. Jei vyras kažko nori, jis nueina ir tai įsigyja, todėl nuolatinis jo bombardavimas žinutėmis apie įvairias smulkmenas, diskusijos apie vedybas ar būsimuosius vaikus vyrus atstumia. Moterys, beje, laikosi panašaus požiūrio. Jei vyras prisipažįsta „amžinoje meilėje“ jau per antrąjį pasimatymą, jis nebeatrodo vyriškas ir automatiškai tampa mažiau geidžiamas. Štai pamoka abejoms lytims: laikykite šiokią tokią distanciją, kad gautumėte reikiamo dėmesio. Kaip sakydavo Romos imperatoriai: „distancijoje – galybė“.

VYRAMS REIKIA AIŠKIAI PASAKYTI, KAS IR KAIP

Vyrai nesuka galvos apie tinkamas datas, Zodiako ženklų sutapimus, žvaigždžių ir „Juodojo Mėnulio“ padėtį, jiems mažiau rūpi kūno kalba ar pokalbio niuansai, todėl jie dažniausiai ir išeina iš pasimatymų pasimetę ir visgi nesupratę, patiko jie moteriai, ar ne – nepaisant jos flirtavimo ir plaukų kedenimo kiekio. Norintis pakviesti moterį antrajam pasimatymui vyras turi gauti aiškią žinutę, kad tai galima ir laukiama. Paprasčiausia žinutė apie tai, kad moteris su juo turėjo „gerą laiką“ labai išpučia bet kurio vyro ego!

VYRAI MĖGSTA MEDŽIOKLĘ

Vyrai teikia papildomą vertę tam, ką jie laiko sunkiai pasiekiamu dalyku. Ar tai būtų karjera, ar naujas laikrodis, ar moteris, kurios jie geidžia. Jei moteris yra nepasiekiama, jos užvaldymas visiškai patenkina pirminius vyro instinktus, kurių jis niekada neatsikratys – ir vyrai tai laiko savo tikslo pasiekimu. Jei moteris jam siunčia kitokius signalus, pvz., teigdama, kad ji yra pernelyg užsiėmus pasimatymui su juo, tai garantuota vyro susidomėjimą ja. Tačiau, kai jo tikslas yra pasiektas, tada palaikyti tą kibirkštį įžiebta tampa jau abiejų atsakomybe.

VYRAI TURI IR KITŲ, ALTERNATYVIŲ VARIANTŲ

Vyrai nemato didelės problemos susitikinėti su keliomis moterimis iškart (ypač pradiniame santykių etape), ir visada laiko ištempę ausis bei atviras akis potencialiems ateities variantams. Tai, beje, slepia didelį vyrų psichologijos pažeidžiamumą – nors iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti negarbinga, tačiau vyrai bijo, kad jų savimeilė bus užgauta, jei jie investuos visą savo energiją į vieną moterį, kuri galiausiai viso to atsisakys.

MOTERYS YRA LABIAU LINKUSIOS Į EKSPERIMENTUS

Vyrai yra šiais klausimais bailesni, nes yra iš principo drovesni. Nors prieš pasimatymą abiejų lyčių atstovai nerimauja vienodai. Ir stereotipinis įsivaizdavimas abiejų irgi yra panašus. Vyrai dažniausiai nori 28 metų blondinės, apie 180 cm ūgio, kuri turi uždirbti 10 procentų mažiau nei jis (taigi, būti sėkminga, bet ne tokia sėkminga kaip jis), ir, pageidautina, išmanyti futbolo taisykles. Moterys svajoja apie aukštą tamsiaplaukį, kuris sutiktų vestuves kelti Bora Bora kurorte.