KAI JŪS – SVEČIAS

Pradžiai, jei Jūsų nepakvietė į vakarėlį, neįsižeiskite. Gal Jūs tiesiog netinkate tai progai? Ir tai dar nereiškia, kad Jūsų draugai nebemyli Jūsų. Žinoma, jei Jūsų nebekviečia į vakarėlius po to, kai praradote savo darbą, tarnybą ar tiesiog aukštą socialinį statusą, galų gale gal suvoksite, kad žmonės draugavo ne su Jumis, o su Jūsų posto pavadinimu. Laikas keistis, kaip sakė kažkuris.

 

Bet jei jau esate pakviestas, niekada neateikite į vakarėlį per anksti, kad neatrodytų, jog neturite ką veikti. Ateidamas šiek tiek pavėlavęs (tik ne pernelyg pavėlavęs, tarkime, 30 minučių) pademonstruosite, kad buvote užsiėmęs kažkuo svarbesniu. O ir pačiame vakarėlyje neužsibūkite pernelyg ilgai, tada atrodys, kad vėl neturite, ką veikti, vadinasi, nesate niekam reikalingas. Tiesiog žinokite, visada sveika pasirodyti neilgam (žinoma, sėdimos vakarienės yra kas kitka). Tačiau ir kartais išties geriau ateiti į vakarėlį kuo anksčiau, nes tada dar galite užtikti tikruosius VIPus, nes tie visada ateina trumpam.

 

Nors padorus šeimininkas visada teigia, kad geriausia dovana – tai gera nuotaika, tačiau geras svečias visada ateina su dovana – tai dar nuo viduramžių maro laikų likęs krikščioniškas paprotys. Geras šampanas (ne pigiena už keliolika litų), šokoladiniai triufeliai ar gero sūrio gabalas (demonstruoja subtilų skonį), geras alyvuogių aliejus (privaloma svečio dovana Viduržemio jūros baseino šalyse) – tai tinka visomis progomis.

 

Žinokite, mes gyvename realybės šou. Nebūtina vakarėlyje prisigerti, bet nereikia ir būti tyleniu. Kelkitės nuo krėslo ir maišykitės tarp žmonių. Susipažinkite su jais. Netgi normalu turėti kišenėje vizitinių kortelių. Ką gali žinoti, gal tai pakeis Jūsų gyvenimą, ir nebūtinai karjeros ar verslo prasme… Gal tiesiog Jums kažkas pateiks kitokį požiūrį į viską? Tačiau atminkite, niekas nemėgsta pernelyg protingų. Niekada neguoskite prastesnių už save, nes jie gal net nemato tame problemos, ir išvis, nebūkite globėjiškas. Kuo daugiau ironijos. Būkite savimi, bet jei nemokate pajuokauti apie savo nesėkmes, tada Jūs esate nieko vertas.

 

Jei užmiršote supažindinto svečio vardą, visada galima pasakyti „gerai atrodai šiandien“. Daugelis mūsų turi tą pačią problemą – išsyk užmirštame ir neatsimename naujojo pažįstamo vardo. Ypač kai prisimeni, kad buvo toks Persijos karalius Darijus, kuris atmintinai žinojo kiekvieno savo daugiatūkstantinės armijos kario vardą (tiesa, dabar jų vardų niekas nebeatsimena, o štai Darijus istorijoje išliko). Tačiau nemanyk, kad viskas šiame gyvenime įsimena savaime, vis tiek reikia šiek tiek pastangų. Visų pirma, išgirdęs kito asmens vardą, visada jį balsiai pakartokite (galite ko nors ir paklausti, panaudojant tą patį vardą). Antra, prisiminkite savo draugą, kuris turi tokį pat vardą, tai vadinama „vaizdinė asociacija“. Trečia, pabandykite įsivaizduoti naujojo pažįstamo vardą, užrašytą ant jo kaktos – tai vadinama „vizualizacija“. Ketvirta, pabandykite tą vardą menamai užsirašyti, įsivaizduodamas, kad pirštuose laikote plunksnakotį, tai vadinama „atminties patvirtinimas raumenų judesiais“. Tačiau jei Jus supažindino su graiku, vardu Alkoholipototulus, tada geriau tokį vardą iš tiesų užsirašyti.

 

Taurę su gėrimu visada laikykite kairėje rankoje, kaip ir maistą. Nes dešine privalu spausti kitų rankas sveikintis bei getikuliuoti. Pokalbį visada pabaikite po  gero juokelio ar sąmojo. Paminėkite, kad turite judėti tolyn, „malonu su Jumis būti“, bet niekada nesakykite kitiems žmonėms, kad einate įsipilti kito gėrimo – tai žeidžia aplinkinių ir Jūsų paties orumą.

 

Kaip tikras „Mossado“ agentas, nepalikite savo pirštų antspaudų ant stiklo – tai ne tik grubu, bet ir papildomas rūpestis šeimininkei – Jūsų rankos yra karštos, todėl kambario temperatūros gėrimus, tokius kaip raudoną vyną laikykite už kojelės, šaltus gėrimus, tokius kaip „Martini“ – už taurės krašto, o kokteilius – už dugno. Nelaikykite ilgai, o nuolat gurkšnokite. Neretas mūsų vakarėlių metu negeria alkoholio, bet nenori atrodyti vaikiškai gerdamas kolą. Kokį gėrimą geriausiai laikyti rankoje? Atsakymas paprastas – stiklą su ledine arbata. Skanu, gaivu, o ir aplinkiniams atrodys kaip „tikro vyro“ vertas kokteilis.

 

Taip pat neretas ir klausimas, kaip tiksliai reikia panaudoti citrinos ar laimo griežinėlį, pridedamą ant gėrimo taurės krašto? Tereikia atminti, kad toks griežinėlis buvo sukurtas kaip gėrimo papuošimas ir skonio stiprintojas. Su juo gali daryti, ką tik pageidaujate – išspausti ar įmesti į gėrimą, arba išvis nuimti. Karštose šalyse galima išvysti tokį griežinėlį įspaustą į butelio kaklelį – tokiais atvejais juo galima nuvalyti ir butelio kaklelį, ypač, jei aplinka yra labai nešvari.

 

Kalbant apie aprangą, būtina atminti vieną taisyklę – geriau būti pernelyg apsirengusiu, nei apsirengusiu per mažai. Mat, tada žmonės manys, kad Jūs jau atėjote iš kažkur išties svarbaus, arba netrukus eisite į išties kažką svarbaus.

 

Bet likusios taisyklės yra gana paprastos. Mums visiems reikalingas tik komfortas. Nėra vietos imitacijai arba kopijai, kaip ir skolintiems drabužiams. Svarbiausia, kad mūsų apranga tiktų ir patiktų mums patiems.

 

Jei renginys neformalus ir vis tiek kyla abejonių, balti marškiniai – geriausia. Kartais gali būti raštuoti. Amerkietiškai patogiai ir praktiškai visada atrodys žydri arba melsvi marškiniai susagstomomis apykaklės kampučiais. Geriausia neformalaus vakarėlio aprangos medžiaga – medvilnė, kartais tinka ir sarža (šiukštu, jokio veliūro). Aptempti drabužiai visada atrodo blogai. Ir, aišku, skylėti gali būti tik džinsai.

 

Ir vis dėlto, jei jau jaučiate nenugalimą trauką džinsams bendrai, patarimas vienas – rengdamasis į vakarėlį, niekada nesivilkite vienu metu daugiau kaip vieno džinsinio aprėdo. Nėra tokio dalyko, kaip „džinsinis kostiumas“. Kalbant apie jaunatviškus drabužius, būtina suvokti, kad palaidinės su kapišonu sumažina Jūsų amžių bent dešimčia metų, bet taip pat sumažina ir IQ bent dvidešimčia punktų. Sportinė apranga yra tik profesionalams. Na, o jei tenka vilktis tik marškinėlius, atminkite, viskas geriau atrodo su amžiumi, išskyrus baltus marškinėlius.

 

Kuo smailesnė bato nosis, tuo formalesnis yra tas batas. (Ir, tikiuosi, jau išmetei batus kvadratinėmis nosimis? Galų gale ir Tu supratai, kad Tavo koja nėra kvadratinė?). Taip pat žinokite, kad yra didelė tikimybė, jog vyras, nenešiojantis kojinių, nenešioja ir triusikų. Tai visada traukia moteris.

 

Lengviausia pagerinti savo vaizdą tiesiog susikišant marškinius į kelnes ir stovint tiesiai. Tačiau niekada nekiškite į kelnes megztinio. Nesiraitokite kelnių klešnių – tai atrodo netvarkingai. Ir jokių „Crocs“, atleiskite…

 

Atraitotos marškinių rankovės taip pat pasiunčia aplinkiniams svečiams daug signalų. Jei jos atraitotos virš alkūnių, vadinasi, „tuoj imsiu dar cigarečių ir alaus:. Jei jos užraitotos ties alkūnėmis, vadinasi, „aš TAI darau gerai“. O jei žemiau alkūnių, pranešimas paprastas: „tualete aš irgi baigiu šlapintis per anksti“.

 

Jei vakarėlis vyksta lauke ir dieną, pavyzdžiui, barbekju – geriausias aprangos ansamblis: laisvos chaki kelnės, polo marškinėliai, rudi mokasinai. Arba raudonos, ar mėlynos saržos kelnės, regbio marškinėliai trumpomis rnkovėmis, balti sportbačiai. Tačiau venkite šortų su didelėmis kargo kišenėmis, guminių šlepečių ar džinsinių šortų (ir išvis vienintelis atvejis, kada geras vyras gali liesti džinsinius šortus – tai tik padėdamas moteriai iš jų išlipti).

 

Jei vakarėlis vyksta prie baseino, gurkšnojant koktelius – visada renkitės kaip svarbiausias asmuo, net jei juo ir nesate. Medvilininės chaki spalvos kelnės, balti marškiniai susagstomomis apykaklės kampučiais, mėlynas vilnoninis bleizeris (gali būti lininės kelnės). Geras kaklaraištis (jei niekas jo neryši, nusiriškite). Geri suvarstomi batai – nes svarbūs žmonės tokius visada pastebi. Tačiau venkite džinsų ar šviesių švarkų.

 

Jei vakarėlis vyksta bare, galite mūvėti šviesiai mėlynus džinsus, marškinius susagstomais apykaklėmis kampučiais. Regbio marškinius ilgomis rankovėmis. Ir, žinoma, jokių treningų.

 

Jei vakarėlis vyksta bute – velvetinės kelnės, megztinis.

 

Tekalba daugiausiai Jūsų švarkas ir kelnės. Venkite juodos – ji tik formaliems vakarėliams. Žalia spalva yra ambicinga. Tamsiai mėlyna spalva visada kelia aplinkinių pagarbą. Jums gali nerūpėti, ką apie Jus galvoja kiti žmonės, tačiau šiek tiek jų pagarbos dar niekam nepakenkė. Su tamsiai mėlyna gerai žiūrisi ir raudona. Nevenkite languotų marškinių – jie rodo asmenybę.

 

Kai reikia pasitraukti, geriausiai suvokiamos priežastys yra tokios: Jums svaigsta galva, skambutis iš žmonos/draugės/mamos/dukters, atsakingos futbolo rungtynės rytoj, turėjote susitikimą prieš pusvalandį, namai dega. Kiekvienas mūsų yra girdėjęs tokį terminą, kai „angliškas atsisveikinimas“, reiškiantį, kad svečias išeina atsisveikinęs tik su šeimininku, bet ne su svečiais. Tikrovėje tai turi vadintis „anglų karininkų“ atsisveikinimas, nes būtent jie tokį būdą ir išrado Pirmojo pasaulinio karo metais, diskretiškai pasišalindami, ir nesiekdami atkreipti galimų priešo šnipų dėmesį. Tai aukšta klasė. Bet jei norite pasišalinti nemačiomis, niekada neateikite į vakarėlį su portfeliu bei nepalikite palto visiems matomoje vietoje. Tada nepastebėtam išeitis išties nepavyks.