Yra gyvenime dalykų, kurių būtina mokytis nuo pat vaikystės: tai – geros manieros, bazinės etiketo taisyklės, pagarba vyresniesiems ir geras skonis.

Skonis – kaip raumuo: jį galima treniruoti ir tobulinti. Pagalvokite patys. Vizualinę estetiką formuoja aplinka. Žmonės, gyvenantys gražiose vietose, kuria ir gražius daiktus. Italai jau su savo motinų pienu įsiurbia grožį ir tą pačią prabangą paprastume, kurios taip trūksta mums. Todėl, vaikščiodami Romos ar Florencijos gatvėmis, stebimės gerai ir skoningai apsirengusių žmonių gausa.

Kaip žinia, šeimos vertybės tiems patiems italams yra pirmoje vietoje, o vaikai – pats brangiausias turtas. Gero skonio požiūriu, viso to priežastis yra žinių perdavimas iš kartos į kartą.

Dauguma italų vaikų jau sulaukę 10-ies metų moka, kaip užsirišti kaklaraištį ar laidyti marškinius, moka tarpusavyje derinti spalvas ir medžiagas. Tų spalvų yra kupina pačios Italijos gamta, o architektūros grožio ir harmonijos taip pat nestinga.

Be tėvų, senelių ir dėdžių italiukams yra iš ko imti pavyzdį: dauguma jų yra pametę galvą dėl futbolo, o taip stilingai rengtis kaip italų futbolo žvaigždės niekas daugiau pasaulyje nemoka!

Tačiau dar ne viskas prarasta ir mūsuose. Pabandykite pritaikyti šias septynias taisykles, kaip efektyviai įdiegti gerą skonį net ir tokioje neįkvepiančioje aplinkoje kaip Lietuva:

  1. LEISKITE KUO DAUGIAU LAIKO SU SŪNUMI. Pats brangiausias dalykas šiame gyvenime – tai Jūsų laikas. Kai atsiranda proga pabendrauti su savo atžala, dėkite telefoną su negudriomis naujienomis į šoną ir pasistenkite negalvoti apie darbą, kuris, kaip ir pats matote, nieko šiame pasaulyje nekeičia.
  2. IŠMOKYKITE SAVO SŪNŲ ELGESIO PAGRINDŲ. Ir savarankiškumo (tuo paremta visa žydų pedagogika, kurioje yra aiškiai sakoma „svarbiausias tėvų uždavinys – išmokyti vaiką kuo greičiau gyventi be tėvų pagalbos“. Juk visai greitai Jūsų vaikai taps suaugę ir išvyks studijuoti į kitą miestą, o gal net ir į kitą šalį.
  3. PAVERSKITE MOKYMĄ ŽAIDIMU. Kartu su savo sūnumi nuskuskite persiką „Gillette“ skustuvu. Lenktyniaukite, kuris greičiau sulankstys savo marškinius. Varžykitės, kuris sugebės sutalpinti daugiau daiktų į savo kuprinę. Išsiruoškite žygiui ir piknikui į artimiausią parką. Tokie įvykiai įsimena visam gyvenimui.
  4. DIEKITE GERĄ SKONĮ VISUR IR VISKAM. Žiūrėkite kino klasiką, skaitykite knygas, lankykite koncertus. 13-ojo gimtadienio proga padovanokite sūnui knygą apie vyrišką aprangą arba etiketą (nuo to amžiaus Jūsų sūnus pradeda virsti suaugusiuoju). Žinant žaidimo taisykles, jas galima drąsiai ir laužyti.
  5. SKATINKITE PARODYTĄ INICIATYVĄ. Leiskite sūnui pačiam išsirinkti marškinių arba kelnių spalvą. Išmokykite jį gerbti savo bei svetimą nuosavybę.
  6. NUPIRKITE SŪNUI VIENSPALVĮ MĖLYNĄ ŠVARKĄ (BLEIZERĮ). Praktiškai toks švarkas tinka su bet kokia apranga ir kardinaliai keičia visą vaizdą – į gerąją pusę. Gera ilgo kelio pradžia!
  7. IR SVARBIAUSIA – ASMENINIS PAVYZDYS. Mes visada buvome ir esame linkę sekti savo tėvų pavyzdžiu. Tapkite tuo etalonu, į kurį galima lygiuotis!