Apginti ją nuo girtų chuliganų gaujos, apipilti gėlėmis, kilniai dūsauti ir atlikti visą kitą tradicinę kavalieriaus programą, savaime suprantama, nėra blogai. Tačiau kartais su ta programa gaunasi apmaudus rezultatas. Štai stovi Tu visas randuotas nuo gvardiečių špagų, gniauždamas rankoje čekius iš gėlių parduotuvės, o ji pasako: „Ačiū labai“ ir išeina nežinia kur. Nes Tavo nosis kreiva ir akys nė tokios mėlynos, kaip pas „kažką“. Ir galantiška Liūdnojo riterio natūra Tau net neleidžia jai pavymui surikti: „Dūra, bliat!”

O juk pasaulinio kultūros lobyne yra begalė ir kitokių įdomių rolių. Šlykštaus apgaviko, pavyzdžiui, bejausmio gundytojo ir šelmio, Don Žuano, Kazanovos, ir visiško ožio… Taip, jie šlykštynės ir žemai puolę angelai, sutinku. Bet kažkokiu būdu tokiems tipams visada pavyksta apsukti savo patiklias aukas apie pirštą.

Ką gi, pabandykime kartu įvertinti, kaip jie tai daro – o gal ir Tu kažkuriuo momentu pajusi, kad riterio šalmas jau nutrynė Tavo plinkantį kiaušą ir pabandysi išbandyti save neigiamo personažo amplua?

BAIMĖS GALIA

Kai mes kažko išsigąstame, instinktas verčia mus į stipraus gynėjo glėbį. Po panikos ar baimės priepuolio dauguma žinduolių trokšta ir ieško raminančių glamonių ir fizinio kontakto – o ką jau kalbėti apie Homo Sapiens su jų meile ir serotonino vonelėmsi po adrenalininio dušo? Todėl visi tie slidinėjimo ir parašiutizmo instruktoriai atrodo tokie patenkinti, nes jau kuo kuo, bet moteriško dėmesio trūkumu jie nesiskundžia. Taigi, visos stuburą laužančios veiklos – labai neblogas variantas pasimatymui – ar tai pasivažinėjimas motociklu, krokodilų maitinimas, ar ėjimas į tuos atrakcionus, kuriuose žmonės moka pinigus už tai, kad juos pakabintų žemyn galva ar suktų ant pagalių. Svarbiausia, pasistenk pats nerėkauti iš baimės „amerikietiškuose kalneliuose“ ir visoje trasoje pasistenk išlaikyti rimtą miną, tvirtai glausdamas prie savęs galingos krūtinės jos sustingusį iš baimės kūną. Lengvas ir paprastas būdas yra ją įbauginti kelyje, pvz., įlekiant į Savanorių žiedą „ant aštuoniolikos“ ( 180 km/h greičiu), tiesa, tokiu atveju egzistuoja ir didelė tikimybė, kad susilauksi nirtingos kritikos srauto ir pasiūlymų tas automokyklas, kurios moko tokius idiotus, bombarduoti masinio naikinimo ginklais.

NESĄŽININGAS MELAS

Taip, banalu, suprantama. Jau keletą tūkstančių metų banalu, bet vis dar veikia. Pats dievas Ra prisakė Tavo protėviams nusivesti ją į pavėsinę tarp lotosų, nes iš judviejų sąjungos gims didis didvyris! Beje, šitą baldų komplektą Tau padovanojo Julka Cezaris, o šviesus ruoželis ant Tavo piršto yra visai ne nuo vestuvinio žiedo – o nuo saracėniško kardo. Reikalas net ne istorijoje, o tiesiog biologijoje. Patelės užduotis – rasti patį stipriausią ir ryškiausią patiną, patino gi užduotis – pakelti savo uodegą kuo aukščiau ir melstis Darvinui, kad tai suveikė.

Svarbiausia, atminti keturis gero gundančio melavimo principus:

Nemeluok vien dėl melo. Net jeigu visi retorikos šėtonai tampo Tavo batų raištelius, reikalaudami papasakoti jai, kaip Tu skridai į JTO su NSO – paspirk juos. Melas reikiamoje situacijoje turi pataikyti tiesiai į dešimtuką: ir merginos akyse daryti Tave turtingesniu, įtakingesniu ir stipresniu (arba gailesniu, skurdesniu ir beviltiškesniu, jei turi reikalą su filantrope-altruiste, pvz.). Jei Tavo išmislas Tavęs niekuo nepapuošia – atsisakyk jo. Neverta perkrauti pasitikėjimo tankerio bereikalingu balastu.

Nemeluok „tiesiai į kaktą“. Jei pareiški, kad turi didelį namą užmiestyje su malūnsparnių tūpimo aikštele, jachtą, o pusė Vilniaus priklauso ne Zuokai, o  Tau, egzistuoja didelė rizika, kad Tavim tiesiog nepatikės (net jei visa tai išties turi). Bet, jei trindamas kelį pasiskųsi, kad „durniai rabotiagos suvertė marmuro plokštes ant bėgimo takelio Tavo parke“ – informacija bus priimta kiek kitaip.

Pagyrūnišką melą pateik kaip juokingą istoriją. Ypač savikritišką. Gerdamas arbatą su Anglijos karaliene, Tu kiek padauginai romo ir rūbinėje Tau pasidarė bloga – dėl ko išvertei savo gausų vidinį turinį į karališkos mantijos kišenę. Tu nusipirkai „Bentley“ ir tą pačią dieną Tau kastuvu per galvą užvažiavo supykęs duobkasys. Nobelio premijos teikimo ceremonijoje Tu nuvirtai nuo tribūnos ir susigurinai nosį. Bet kuriuo atveju, didelių pasiekimų fone Tavo pažeminimai beveik visada suveikia tinkamai.

Meluok retai. Paslėpk savo melą tikrų faktų sraute. Ryte Tu nuėjai į vaistinę vaistų nuo heimorto, atidavei į remontą savo batus, pamaitinai savo drambliuką ir išplovei indus. Važiuojame pas mane pažiūrėti heimorto?

Būtina atminti, kad su protingomis merginomis, pvz., filosofijos mokslų aspirantėmis melas dažniausiai nesuveikia. Mat, jų mokėjimas viskuo abejoti, kaip to mokė Sokratas, gali pakenkti Tavo kruopščiai suregztai pasakai.

LOGISTINIS PASIRUOŠIMAS

Žmonės mėgsta sąmokslo teorijas, bet tikrovėje retas jomis tiki. Realiame gyvenime mes esame linkę visiems įvykiams rasti paprastus ir racionalius paaiškinimus, nes pirmomis sekundėmis ir minutėmis mes tiesiog neturime laiko narplioti sudėtingoms konstrukcijoms (po to, žinoma, laisvalaikiu jau galima užsiimti refleksijomis, konstruktais ir imperatyvais). Jei po medžiu guli krūvelė geltonų lapų, vadinasi, jie nukrito nuo to paties medžio (įtarimas, kad tie lapai yra popieriniai, nudažyti geltonai ir atvežti čia karučiu gali ateiti į galvą tik labiausiai užkietėjusiam paranojikui). Todėl, kai vaikinas paklausia merginos, kokia yra jos mylimiausia gėlelė, sulaukęs atsakymo išeina į naktį ir grįžta po 30 sekundžių su balta lelija rankose, vadinasi – tai lemtis. Ir kiekviena normali mergina patikės, kad egzistuoja tokie paslaugūs floristai, kurie iš automobilio, pastatyto prie įėjimo į šitą restoraną prekiauja penkiomis šešiomis gėlių rūšimis, tarp kurių būtent ir atsirado jos mėgiama. Taip, gerai parengtos schemos veikia kur kas geriau, nei įkvepiantys ekspromtai vietoje.

PANIEKA IR ABEJINGUMAS

Tai „pikapo“ meno klasika, parazituojanti ant moters poreikio įrodinėti sau savo reikšmingumą – skaičiumi pavergtų ir atstumtų vyrų, tačiau tuo pačiu metu pergyvenant, kad aplinkiniai ją mato, kaip „mot.objektą, 1 vnt., tinkamas dauginimuisi“. Dauguma meilės romanų, moterišku požiūriu, irgi visada veikia pagal tą patį principą: iš pradžių herojui moteryje nepatinka niekas, pradedant skrybelaite ir baigiant sagtelėmis ant jos batelių, bet pabaigoje dėl jos jis jau yra pasiryžęs daryti ikebaną iš savo žarnų. Išreikšdamas panieką ir abejingumą damai nuo pat jūsų pažinties pradžios, Tu:

1) pabrėži aukštą savo, kaip patino statusą, išlepintą damų dėmesio;

2) leidi jai suploninti savo psichologinį šarvą „nustok spoksojęs į mano krūtinę, debile, visiems jums tas pats galvoje“;

3) meti iššūkį (tikrai sportininkei dabar tai tampa tikru garbės reikalu – priversti Tave šliaužioti po jos kojomis).

Reikšti abejingumą ir panieką, beje, reikia mokėti. Lengviausiai visa tai padaryti tuo, ką pikaperiai vadina „neg-hitu“ – komplimentu-pažeminimu. Jo esmė ta, kad formaliai Tu jai rodai susidomėjimą, tačiau tuo pačiu metu ir demonstruoji tingų abejingumą ir netgi nepritarimą jai. Štai keli „neg-hito“ pavyzdžiai: „Nešalta? Tavo suknelė labai jau atvira tokiam orui“. „Beje, šitą daiktas yra valgomas ne rankomis, o šakute, bet jei tai tau tai principo reikalas…“. „Mano mokytoja turėjo tokią pat šukuoseną“. „Maniau, kad tik katės turi tokius vardus. Pasirodo, ir žmonės… “ „Man pasirodė, ar tu tikrai pilnapadė? Juokingai krypuoji eidama“.

Neverta taikyti šito metodo pilkoms pelytėms, protingoms ir kitoms merginoms, kurios skęsta kompleksų jūroje. Vyriškas abejingumas joms nepasirodys šmaikščia naujove: jos jau seniai yra prie to įpratusios ir tai joms iki gyvo kaulo įgrisę.

PAŽADAI

Rytoj jūs vykstate į Milaną. Jūs susituoksite pavasarį. Tu padovanosi jai pačią geriausią naktį jos gyvenime. Supažindinsi ją su savo kaimynu, kuris vežioja būsimąjį Lietuvos prezidentą Skvernelį…  Tai jau nebe banalus melas, bet tikra nesąžininga apgavystė, taip! 99 procentus vyrų nuo jos sulaiko tie menki sąžinės likučiai, kurių jie dar nespėjo atsikratyti. O likęs 1 procentas žada moterims deimantinius kalnus ir dvarus, pasiteisindami, kad šitas melas – tai vardan gyvybės pratęsimo šiame pasaulyje.

Gerai, jei po „tos nakties“ (geriausia ji ar negeriausia, koks skirtumas?) Tau pavyks pabėgti. O jei nepavyks? O jei ji turi Tavo telefoną ir emailą? O jei Tu išvis šiek tiek įsimylėjai ir reikalauji banketo pratęsimo? Ne viskas prarasta. Jei po to Tu sąžiningai pripažinsi, kad primelavai, išvarytas iš proto jos nežemiško žavesio, Tavęs galbūt iškart net neužmuš. Vis dėlto moterims patinka, kai vyrai dėl jų krečia visokias kvailystes. Netgi tokias nesąžiningas.

JAUSMŲ IMITACIJA

Atrodyti pametusiam galvą kur kas paprasčiau, nei būti išties įsimylėjusiam. Galų gale, tuo momentu Tavo keliai nelinksta ir balsas nelūžinėja (šitą principą gerai žinojo japonų kabuki teatro aktoriai, teigę, kad „tik sotus gali suvaidinti alkaną“). Demonstruoti meilę yra labai lengva – užtenka žvelgti į moterį kaip šuniui į savo ėdalo dubenėlį. Galima net nieko nesakyti, ji pati susivoks Tavo jausmų sukūriuose.

Svarbu atminti, kad šitas metodas veikia tik ant dviejų merginų tipų – narcizių ir jausmingųjų. Merginos-narcizės turi tai, ką psichologai vadina „išorinės reakcijos lakmusu“ – tai gebėjimas vertinti save tik pagal aplinkinių dėmesį. Ir tik Tavo kompanijoje ji jausis geidžiama, gražiausia, geriausia, ir vardan to ji pakęs Tave šalia savęs. Netgi labai arti savęs. O jautrios merginos turi išvystytą empatijos jausmą – gebėjimą jausti kito jausmus kaip savus, ir tokiu būdu jos lengvai užkimba ant kabliuko.  Savimi pasitikinčios merginos, atvirkščiai, gali prarasti bet kokį susidomėjimą Tavimi, jei Tu iškart pulsi demonstruoti savo emocinę kapituliaciją. Taigi, teisingai išsirink savo apsimetinėjimo taikinį.

NEBLAIVI TEISYBĖ

Žinai, ką daro alkoholis su žmogaus smegenimis? Jis sumažina kritišką pasaulio vertinimą. Mums pradeda atrodyti juokingais lėkšti juokeliai, mes lengvai puolame boksuotis su mažais ir menkais automobiliais, mes šloviname galingą savo bendradarbio protą, už tai, kad jis sugalvojo kaip nulaižyti išpiltą alų nuo stalo… Ir taip, vos pora kokteilių, ir mergina jau mato, kad Tu ūgtelėjai 20-ia centimetrų, praturtėjai pora milijardų ir supanašėjai į keletą šimtų Alenų Delonų. Ik! Užsakyk jai kokteilį, ir vartai Tau atsivers, gerasis žmogau! Tačiau svarbu atminti tai, kad po trečio, galbūt ketvirto kokteilio reikia pabandyti sustabdyti degalų padavimą, kad mergina nenuvažiuotų evoliuciniu liftu žemyn iš gyvųjų karalystės į augalų karalystę. Tas lytinis dauginimasis, kuris ten praktikuojamas, Tau tikrai nepatiks.

SUOKALBININKĖ

Visada patogu bare turėti gerą draugę, pvz., oficiantę, kuri už gerą žodį ar dosnius arbatpinigius gali reikiamu momentu Tau padėti. Pavyzdžiu, kai Tu nusikasi iki karaoke aparato, kad sukrėstum salę savo sodraus baritono garsais, suokalbininkė gali atsistoti šalia Tavo aukos ir dūsauti:  „Dieve, koks vyriškis…“, prie viso to išlaikydama maksimaliai rimtą veido išraišką. Tu net nenujauti, kaip ryžtingai šoks į viršų Tavo akcijų vertė! Moterys turi labai aktyvią evoliucinę programą, vertinančią potencialių lytinių partnerių sėkmingumą visų pirma pagal konkurenčių reakciją. Jei Tavo suokalbininkė – viena iš Tavo buvusiųjų, tada atsiranda rizika, kad vakarėlio pabaigoje Tu rasi jas abi svarstančias istoriją apie tai, kaip kažkoks šlykštynė sudaužė vargšei širdį, o dabar verčia ją jam visokias šliundras kabinti…

ŠALIA TEISINGO VAIKINO

Egzistuoja stereotipinė nuomonė, kad daugiausiai moterų turi roko žvaigždės ir žymūs aktoriai. Bet rūsti gyvenimo tikrovė yra ta, kad roko dainorėliai ir aktoriai turi būti labai atsargūs bendraudami su savo fanėmis, turi palaikyti geležinį dienos režimą ir turi eikvoti begales jėgų visokiems dalykams, stimuliuojantiems kūrybiškumą, kas visai nepanašu į „intymą“. Ir kur kas daugiau atsitiktinių pažinčių atitenka technikams, apšvietėjams ir tų pačių žvaigždžių prodiuseriams. Nes daugeliui merginų pergulėti su Jaredo Leto masažuotoju yra beveik tas pats, kaip pergulėti su pačiu Jaredu. Biologine prasme, šita kognityvinė klaida yra visai pateisinama: patelės, taikydamas į patį grupė patiną-vadą, prie aukšto rango patinų priskiria ir jo svitą. Ir jei Tu, užlipęs ant gerklės savo dainai, paimsi sau į porininkus patį patraukliausią ir moterų mylimą draugelį, tai žinok, geriausios merginos atiteks jam. Tačiau jų draugės – Tau!

Beje, visai logiška su ta pačia nuostata vedžiotis merginą į kiną, kuriame eilinis vyriškas sekso simbolis demonstruos savo gilų vidinį pasaulį ir idealius nugaros raumenis. Galbūt mergina ir pradės automatiškai Tave lyginti su juos (atspėk, kurio naudai!), tačiau tas niekšas savo funkciją atliks, užvedęs merginą giliais žvilgsniais ir šauniais šuoliais. Beje, toliaregiška ir prasminga išsirinkti filmą, kurio pagrindinis aktorius – Tavo tipažas, nes šiandien Holivudas pateikia platų modelių spektrą modelių – nuo Jackie Chano iki Morgano Freemano.

DRAUGYSTĖ

Profesionalūs pikaperiai su panieka žiūri į tuos vyrus, kurie lengvai leidžia save pervesti į „friend-zoną“. Tačiau „friend-zona“ – tai patogus stebėjimo punktas, kuriame patyręs medžiotojas gali išsėdėti pakankamai ilgai, kad reikiamu momentu užpultų budrumą praradusią auką. Pavyzdžiui, po jos išsiskyrimo su eiliniu niekšu „friend-zonoje“ gali vykti išties smagūs dalykėliai. Beje, niekas ir nekliudo ir po valandos X pratęsti draugystę. Nu, įvyko tai įvyko, su draugais visko gali atsitikti…