Ar šiais laikais dar egzistuoja kas nors romantiško?

Anksčiau į ją buvo patenkama užrištomis akimis, ilgu pasivaikščiojimu po žvaigždėtu dangumi, ranka rašytais laiškais ir gėlėmis. Šiandien gi turime lygias lyčių teises, automobilį „Audi 100“, „Facebook“ ir SMS. Romantika šiais laikais dvelkia kažkuo senoviniu ir atgyvenusiu. Ir nenuostabu. Pats žodis „romantika“ yra kilęs nuo termino „romanicus“, reiškiančio „romėnų stiliumi“ – juo viename senosios prancūzų kalbos regioniniame dialekte prieš šešis šimtus metų buvo apibūdinamas kalbėjimo, rašymo ir išraiškos stilius, kurį vartojo tuometinės elitinės klasės, besidalinančios istorijomis apie tuometinius kavalierius, jų žygdarbius, garbę ir meilę. T.y., dalykais, kurie šiandien net nebėra aktualūs, nes moterys ir pačios sugeba padaryti žygdarbius bei apginti savo garbę. Juoba kad ir romantika buvo ne prasčiokų privilegija (kuris vargšas išgalėjo nusisamdyti gondolą ar mokėjo dainuoti serenadas?).

Todėl šiais visuotinio vargingumo laikais romantikai galbūt net ir nėra vietos. Tačiau mes juk tikime šviesia ateitimi ir žinome, kad krizė kada nors pasibaigs, ir mes visi vėl tapsime turtingi, ir vėl galėsime gerti šampaną, ir dovanoti gėles? Ir širdies gilumoje vis tiek žinome, kad moterys, kad ir kokios savarankiškos nori atrodyti, vis tiek yra trapios būtybės, kurioms patinka tas pat, kas patiko ir prieš šešis šimtus metų – meilė, saugumas, pastangos, dėmesys ir rūpestis. Jos visada norėjo ir tebenori būti apgaubtos mūsų apsiautais – tame ir slypi romantikos nemarumas.

Tačiau romantika nėra lengvas reikalas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Ją irgi reikia apgalvoti bei planuoti. Svarbiausia, žinoti pagrindines nuorodas, kuriomis būtina sekti.

Pradžiai, bet kuriuo atveju, būdamas su mylimąja, išjunkite savo mobilųjį telefoną. Neleiskite niekam blaškyti savo dėmesio. Atsiribodamas nuo aplinkinio pasaulio, Jūs parodysite mylimajai, kad ne Jūs priklausote nuo kitų žmonių valios, o jie priklauso nuo Jūsų; ir ne jie Jums yra reikalingi, o tik Jūs jiems.

Skirkite visą dėmesį tik jai ir tik jai. Net jei šalimais esama ir kitų dėmesio vertų ar įdomių savo istorijomis moterų, Jūsų mylimoji yra vienintelė moteris visoje salėje. Taškas.

Įsiklausykite – ji kur kas dažniau Jums duos suprasti, kaip ją sužavėti ar suvilioti, jei tik atkreipsite dėmesį į jos žodžius.

VAKARIENĖ RESTORANE

Puiki vakarienė visada yra skani ir soti įžanga romantiškam vakarui. Tai, kaip Jūs elgiatės restorane, pasako Jūsų moteriai daug apie Jus: gėrimai, kuriuos Jūs geriate, valgiai, kuriuos Jūs išsirenkate, greitis, kuriuo valgote savo beliašus, ir tai, kaip Jūs apmokate gautą sąskaitą – viskas jai siunčia signalus apie Jus.

Todėl:

Neikite į restoraną vien dėl to, kad jis yra madingas. Ieškokite malonios ir jaukios aplinkos.

Neskubinkite vakaro ir neskubėkite prisikimšti skilvius. Pasimėgaukite vienas kito kompanija be kepto paršelio su obuoliu nasruose, geriau pažinkite vienas kitą vien su gėrimais, neblaškydami savo dėmesio dėl valgio.

Niekada negerkite ir nevalgykite greičiau už savo moterį.

Geras pokalbis yra esminis sėkmės veiksnys maloniam pasimatymui. Pažinkite ją – sužinokite, kas jai patinka ir nepatinka, kas yra jos mėgstamiausiais valgis, kur ji yra buvusi ir kur norėtų nukakti, kokie filmai jai patinka ir ką ji norėtų išvysti.

Dalinkitės su ja savo mėgstamais dalykais. Nebijokite pasiūlyti jai paragauti savo užsakyto patiekalo, tai visada atrodo dosnu.

Apmokėkite sąskaitą oriai. Nesiraukykite, nekilnokite antakių, nedūsaukite. Ir, dėl Dievo meilės, jokių kišeninių kakuliatorių. Neužmirškite sąkaitą palikti ant stalo. Dėl arbatpinigių žr. „elegancija.eu“ straipsnį „Apie arbatpinigius iš esmės“.

Sugalvokite, kur pasivaikščioti po nuostabios vakarienės. Nes nieko nėra romantiškiau, kaip atsipalaidavęs promenadas pilnu pilvu.

KELIONĖ Į SAVE

Nebūtina grūstis į Paryžių tam, kad pamatytumėte kažką naujo. Netgi mūsų Vilniuje ar gretimame Lietuvos miestelyje yra begalės žavingų vietų, apie kurias Jūs net neįsivaizdavote. Paieškojęs jas galite rasti – tam, kad nustebintumėte jomis ir savo moterį.

Pavyzdžiui:

Apsigyvenkite savaitgaliui viešbutyje. Pasislėpkite nuo rutinos ir pasinerkite į prabangą. Nors vieną savaitgalį pagyvenkite kitame pasaulyje.

Pasijuskite turistais ir iš naujo įvertinkite savo miestą ar bet kurį kitą netoliese esantį – katakombos, rūsiai, KGB, sovietinės slėptuvės, CŽA kalėjimas – retas iš mūsų iš tikrųjų pažįsta kd ir tą patį Vilnių. Apsilankykite ten, kur dar nebuvę – tokių vietų yra daug.

Eikite kartu į „Spa“ ir leiskite jiems pasirūpinti Jumis.

ROMANTIŠKOS DOVANOS

Atminkite – visos moterys be išimties mėgsta gauti dovanas. Ir jei užklupsite jas netikėtai (ir ji nieko neturi padovanoti Jums), ji jaus moralinę skolą kaip nors atsidėkoti Jums už parodytą dėmesį.

Norint nupirkti dovaną, kuri padarys jai įspūdį, nebūtina mokėti tiek, už kiek pragyvenate tris mėnesius. Prasminga ir apgalvotai parinkta dovana visada yra geriausias sprendimas.

Todėl:

Siųskite jai gėlių – neapsiribokite standartine puokšte iš banalių rožių, tulpių ar pigiųjų gvazdikų, parinkite kažko nematyto arba egzotiško. Gėles siųskite jai tik į darbovietę – jos kolegių pavydui. Jei leidžia kišenė, įdėkite į puokštę šokolado (ne pigią „Karūnos“ plytelę, bet kažko importinio, pademonstruokite jai, kad turite skonį ir įdėjote pastangų tokį rafinuotą šokoladą surasti).

Nustebinkite ją bilietais į teatrą – tai ne vien pademonstruos Jūsų žaismingą spontaniškumą ir dosnumą, bet taip pat parodys, kad Jūsų interesai siekia toliau, nei vien per TV brukamas šlamštas ar video žaidimai.

Kartu su ja aplankykite antikvariatus. Pažiūrėkite, kas jai patinka. Jei leidžia kišenė, pademonstruokite husariškumą, nupirkdamas jai patikusį daiktą iškart.

Jei gerai ją išklausinėsite, galite rasti daug peno idėjoms. Kas jos mėgstamiausias rašytojas? Raskite jo knygą. Kas jos mėgiamas dainininkas? Nupirkite bilietus į jo koncertą (kad ir kur nors provincijoje, patikėkite, tai įdomu ir pikantiška). Sužinokite jos aistrą, ir tapkite tos aistros dalimi.

ROMANTIKA NAMUOSE

Elegantiška vakarienė namuose gali atskleisti Jūsų neišreikštą talentą ir rafinuotą mąstymą. Kruopščiai paruošta aplinka (Jūs rūpinatės, kad jai būtų malonu), padori apranga (nėra blogai atrodyti gerai, ir Jūsų moteris tai visada įvertins), pritemdytos šviesos (moterys išvis nemėgsta ryškios šviesos dėl visiems suprantamų priežasčių), gera muzika ir kitos mažos smulkmenos visada sukurs jaukią atmosferą. Tam tereikia nedaug pastangų.

Nes romantiško vakaro sėkmės garantas – paprastumas. Jei blaškysitės po apartamentus degiodamas žvakes ar garsindamas/tylindamas muziką, tai tik blaškys Jūsų ir jos dėmesį. Paprastumas įgalina atsipalaiduoti ir nesukti sau galvos, kas toliau?

Nors tradicinė vakarienė,vynas ir gėlės yra išbandytas variantas, tačiau jis suteikia nedaug galimybių kūrybiškumui ir asmenybei pasireikšti.

Todėl:

Sukurkite jaukią atmoferą, ji visada sąlygoja gerą nuotaiką – net jei Jums ir nepatinka klasikinė muzika, turite puikią progą pabandyti ją pamėgti. Klasikinė muzika ir yra klasikinė, kad išgyveno per visus amžius tik todėl, kad visada leisdavo jos besiklausantiems žmonės atsipalaiduoti ir svajoti. Tačiau atminkite – muzika neturi dominuoti, ji turi būti fonas romantiškam vakarui. Optimalus garsas – kai galite susikalbėti muzikos netildydami.

Atsargiau su kvapniomis ir išvis bet kokiomis žvakėmis – jos ne vien sudegins Jūsų jausmams reikalingą deguonį, bet gali pernelyg dominuoti ir blaškyti Jūsų dėmesį.

Pagal visas etiketo taisykles padengtas stalas (žr. Internete, kaip tai padaryti) – puiki proga intymioje ir žaismingoje aplinkoje išbandyti, kaip iš tikrųjų yra valgoma aukščiausios klasės aplinkoje, nesibaiminant, kas ką pagalvos. Tai visada yra puiki pramoga, tiesa, kartais reikalaujanti ir egzotiškų valgių, gėrimų ar tiesiog stalo įrankių. Jei Jūs sugebate juos gauti ir jais pasirūpinti – tai geriausias įrodymas, kad jūs iš esmės galite viską. Neapsiribokite vien banalia pica.

Šviežios gėlės yra privalomas romantiško stalo akcentas. Tiesiog pasistenkite, kad jos neužstotų mylimosios akių.

Po vakarienės patiekiama kava ir šokoladas – ne vien ritualinis reikalavimas. Jai reikia kofeino. Na, o šokoladas – jau daugelio kartų išbandytas afrodiziakas.

Pasimėgaukite romantišku filmu. Ne pertraukiamu reklamų ir vienu balsu įgarsintu filmu per TV, bet ištisiniu video ar DVD, įgalinančiu visapusiškai įvertinti charakterių genezę bei siužeto niuansus.

Jei turite namuose/apartamentuose balkoną ar terasą, nieko nėra romantiškiau, kaip pasėdėti po žvaigždėmis susisiautus į antklodes. Bet kuriuo nakties metu. Bet kuriuo…