Kaip jau buvo ne sykį rašyta ir kalbėta, gyvenime egzistuoja tokie vyrų tipai, kurie nepatinka moterims. Na, tarkime, daugumai moterų. Nes iš esmės moterų skoniai yra skirtingi, tarp kurių būna ir gana originalių! Kaip sakoma, genofondas mėgsta įvairovę. Tačiau jei jau vertini moteriškąją lytį kaip visumą, tai ji turi savo bendrinės antipatijos.

Taip, pasaulis puikiai suvokia, kad Tu asmeniškai nesi joks tipas… Tu – įvairialypė, gili, tauri ir paprastais žodžiais nenusakoma būtybė, Tu – asmenybė, nepasiduodanti jokiai klasifikacijai ir statistinei apskaitai. Gaila tik, kad pirmojo pasimatymo metu tai yra gana sunku suvokti, todėl atsargiau – nesėsk į balą!, nes ir iš kokios nors smulkmenos mergina gali staiga nuspręsti (klaidingai), kad Tu esi:

MAMYTĖS SŪNELIS

Žinoma, moterys myli vaikinus, kurie myli savo mamas. Tai, galų gale, labai miela! Moteriškuose žurnaluose netgi rašoma, kad po daugelio metų vyras, mielai bendraujantis su savo mama, taip pat mielai bendraus ir su savo žmona. Tačiau jei pirmojo pasimatymo metu Tu jau spėjai tris kartus telefonu pakalbėti su savo tėvais, suspėdamas aptarti visus prieš Tave sėdinčios merginos kačiukus ir per dieną suvalgytą savo racioną – to jau per daug. Gi matydama, kaip vyriškis paniškai bijo neatsiliepti telefonu, kai jam skambina mama, arba, dar blogiau, atsiliepia į skambutį sekso metu, bet kuri moteris iškart supras: prieš ją – bestuburis ir užguitas „mamytės sūnelis“. Tik nedaugelis moterų sugeba tinkamai suvokti ir įvertinti šiltus sūnaus santykius su savo mama. Dauguma jų visgi nori būti vienintele moterimi Tavo gyvenime, ir pernelyg apkūnios mamos šmėkščiojimas horizonte yra priimamas kaip tiesioginė grėsmė tokiam norui.

AGRESYVUS

Išmesdamas virėją pro trečiame aukšte esančio restorano langą, Tu turbūt manai, kad Tavo nugarą kaitina susižavėjimo kupinos mylinčios akys? Taip, daugeliui moterų patinka atkaklūs vyrai. Tačiau labai nedaug merginų išties žavisi tikruoju agresyvumu. Dauguma gi jų nuspręs, kad Tu visiškai nekontroliuoji savęs, o tokios mintys sąlygoja būgštavimus pačiai tapti buitinio smurto auka. Tokia perspektyva bendro gyvenimo su chamu, kuris gali pavirsti tironu, vis dėlto nieko nežavi. Taigi, kai pradėsi vaidytis su pensininke, neužleidžiančia Tau vietos autobuse, užuosk, kaip ore pakvipo degėsiais: tai Tavo mergina dega iš gėdos dėl Tavęs.

NERYŽTINGAS

Kviesdamas ją į pirmąjį pasimatymą ir klausdamas, kurgi ji norėtų nueiti, Tu manai, kad atrodai kilniaširdžiu ir neribojančiu jos pasirinkimo? O ji vietoje to jau padarė išvadą, kad Tu nesugebi savarankiškai priimti sprendimų. Ir ji tiesiog jaučiasi su Tavimi ne kaip už akmeninės sienos, bet kaip už sumaigyto kartoninio lakšto. Net jei Tu iš principo esi pernelyg mandagus ir racionalus žmogus, kuris nedrįsta pakviesti merginos į kiną, nes nežinai jos skonio, tada tiesiog žinok: verčiau jau apsirikti su filmu, nei nurašyti ant jos atsakomybę dėl to, kas vyksta. Merginos labiau įvertins Tavo ryžtingumą ir įprotį imtis iniciatyvos, nes tik nedaugeliui merginų vyriškas neryžtingumas kelia susižavėjimą.

ŠYKŠTUOLIS

Visi taksi vairuotojai nuolat tikisi išgirsti stebuklingąją frazę „grąžos nereikia“, o padavėjai ir išvis gyvena iliuzijų pasaulyje, kuriame tikima, kad Tu mokykloje nesimokei aritmetikos. Tačiau Tu ją mokėjai gerai ir iškart pastebi, kad Tau čekyje išmušė septynis kotletus vietoje užsisakytų šešių, ir be jokio reikalo Tau  priskaičiavo 10 procentų už naktinį tarifą, nors jam kol kas ne laikas. O dabar pagalvokime kartu – ko Tu, tiesą sakant, nori? Pelnyti šitos gražuolės pasitikėjimą ar atmušti vieną eurą 12 centų? Greičiausiai pasirinkti reikės kažką vieną. Ne, nereikia tikėtis, kad ji pradės balsu žavėtis Tavo gebėjimu skaičiuoti, taupumu, racionalumu ir gebėjimu apginti savo teisybę. Šansas tokiai įvykių eigai yra gana mažas. Moterys myli vyrus, kurie moka protingai elgtis su pinigais.. Tačiau merginas erzina vyrai, besiraukantys žvelgiant į gautą restorano sąskaitą. Jos iškart pradeda manyti, kad vaikinas nepernelyg vertina šito susitikimo vertę ir mano, kad stipriai už ją permokėjo. Dosnumas – visada, kartoju, visada yra aukšto statuso patino požymis. O meilės aukšto statuso patinams jokiomis mutacijomis neįmanoma išvaryti iš moteriškos evoliucijos programos. Taigi, jei vyras nenuvežė merginos pas save į namus naujuoju švariu „Ford Mondeo“, o pasodino ją į taksi, jo prieš tai net neapmokėjęs, vadinasi, jis – tik banalus šykštuolis. Paprašė padavėjo papildyti verdančiu vandeniu Jūsų avietinės roibos arbatinuką – jis pigiai smulkmeniškas. O pirmasis pasimatymas juk yra vyro galimybė padaryti pirmąjį įspūdį, ir merginoms norisi, kad Tu tą dieną atrodytum kažkuo grandiozišku… Matydama vyrą pirmą kartą, bet kuri moteris nori, kad anas iš kailio neriasi norėdamas jai įtikti. Taip, po mėnesio draugystės, jos pačios prašys įpilti verdančio vandens ir iki užkimimo vaidysis su taksistais dėl nusuktos grąžos. Tačiau būtent pirmojo pasimatymo metu sek žaidimo taisykles: nesiskųsk pinigų trūkumu, neišbalk, pamatęs restorano kainas, nupirk jai cukrinį avinėlį – tiesiog taip, iš plačių geros sielos užmojų, o nesitikėdamas iš jos kažkokio dėkingumo.

MELAGIS-FANTAZUOTOJAS

Merginos nemėgsta pižonų, ir stengiasi nuo jų laikytis atokiau. Tu vilki vaikų darželio sargo uniformą, Tavo dantys kreivi ir geltoni, o jau laidai užuominas apie tai, kad per artimiausias išeigines skraidinsi ją į Mauricijų? Tu plačiu mostu atveri jai geležinkelio stoties šašlykinės duris, postringaudamas apie tai, kaip „biškį neapskaičiavai jėgų per treniruotę ir pamušei Žydrūnui Savickui akį“? O tikrovėje žinok – beribis fantazavimas yra tiesiogiai susijęs su vyro nepilnavertiškumo kompleksu ir asmeniniu neefektyvumu. Kaip paprastai, jis bijo ką nors imtis, nes žino, kad jam nieko neišeis. Pagrindiniai tokių vyrų veiksmai yra tik verbaliniai, ir jaučiasi jie gerai tik žodžių pagalba. Taip, moterys myli ausimis, taip, ir nedidelė melo dozė joms yra naudinga. Jos irgi nori keletą minučių pafantazuoti, kaip jums būtų faina tame Mauricijuje. Bet visai kvailai meluoti, deja, visai neverta. Net jei Tu galvoji, kad moterys yra visiškai kvaili sutvėrimai, pabandyk prisiminti, kas ten mokykloje gaudavo vienus dešimtukus?

Moterims patinka fantazijos, bet tik tos, kurios yra apiformintos fantazijomis. Antra, joms patinka letenėlės, kuriomis stovima ant tvirto pagrindo. Jos visai nuoširdžiai gali išklausyti Tavo svajonių apie tai, kaip Tu, būdamas paprastu statybininku, po poros metų savo rankomis pasistatysi didelį namą, kuriame apsigyvens Tavo didelė šeima. Net jei Tu dabar turi vos keliolika vogtų plytų, moteris matys, kad Tu turi tikslą ir degi noru jį pasiekti. Tai – gerai.

Bet jei Tu svaigsti, kad po poros mėnesių Tave paims vadovauti naftos kompanijai, o kol kas Tau sunku su pinigais, nes investavai visas santaupas į aukso kasyklas Pietų Afrikoje, ir todėl į kiną šiandien eiti negalite – tokios fantazijos nepradžiugins nė vienos moters. Tokiems pasakoriams moterys greitai praranda pasitikėjimą, ir su jais jos nesijaučia saugios – o toks jausmas yra vienas būtiniausių silpnajai lyčiai.

NARCIZAS

Žinoma, nebūtina prašyti jos blakstienų tušo paryškinti savo antakiams. Užtenka sulaikyti savo žvilgsnį veidrodyje šiek tiek ilgiau, nei derėtų, ar pasiūlyti jai pasidaryti „selfiuką“, arba sulaikyti jos ranką, kuri tiesiasi link Tavo plaukų… Moterims iškart darosi aišku, kad tokie vyriškiai sekse yra susifokusavę tik į save, o ne į ją. Vyrai, pernelyg besirūpinantis savo išvaizda, patiks tik tai merginai, kuriai nieko nėra svarbiau už savo išvadą – tai sena taisyklė. Kitos moterys vargu ar sutiks su ta nuostata, kad išvaizda – pati svarbiausia vertybė. Mergina su kompleksais gali išsigąsti, kad jis įžvelgs joje kažkokią netobulybę ir įžeis ją savo nepasitenkinimu. Protinga moteris nenorės bendrauti su tuo, kuris pernelyg daug laiko leidžia „tuštybei“. Merginą, ieškančią stipraus ir patikimo partnerio, atstums tokio elgesio moteriškumas.

IŠGERTI MĖGĖJAS

Tu tiki, kad tai išties taip juokinga – žongliruoti sūrio gabaliukais ir staugti per karaoke „My Way“, vietoje „way“ surinkant „gay“? Taip, Tu tiesiog truputį išgėrei, nusprendęs, kad truputis alkoholio Tau padės atsipalaiduoti. Žinoma, merginos nieko prieš per pasimatymą su Tavimi išgerti vieną kitą taurę konjako ar brendžio (jei prasčiokė), ar vyno (jei neturi fantazijos),bet jei Tu pradedi gerti tiek, kad girtėji – tai jau raudonas signalas Jūsų santykiams. Taip, Lietuva – gerianti šalis, tačiau Lietuva taip pat yra ir šalis, kurioje moterys paniškai bijo susimesti su alkoholiku. Žinoma, aktyvūs didaktiniai seminarai apie alkoholio ir rūkymo žalą jaunam organizmui pirmojo pasimatymo metu – taip pat netinkami. Ką, jei ir mergina norėjo šiek tiek atsipalaiduoti? O dabar takto jausmas ją vers visą vakarą vaidinti šalia Tavęs šventąją?

PAVYDUOLIS

Užduodamas merginai klausimą „kas toks tau vis čia nuolat skambinėja?“ ar „ir ko tas urodas prie gretimo staliuko tau jau dukart nusišypsojo?“ – Tu manai, kad duodi jai suprasti, kaip ji Tau patinka? O ji jau užuodė Tavo gyslomis tekantį mauro kraują… (čia iš „Otelo“, jei ką). Jei pirmojo pasimatymo metu vyras sviedžia frazę „dabar aš jau niekur tavęs nebepaleisiu!“ – tai žinoma skatina jos savimeilę ir reiškia simpatiją. Tačiau kai merginos mato tą, kurio prieš valandą dar nepažinojo, leidžiantį garą iš šnervių, paminėjus jos pirmąjį romaną (ar šeimą) – tai jas gąsdina. Moterims patinka, kai jų šiek tiek pavydi ir lengvai kontroliuoja, tačiau kai toks požiūris įgyja tikrosios autoritarinės kontrolės kontūrus, tai sukelia pasipriešinimo ir atmetimo reakciją. Jei moterys išties norėtų, kad joms nebūtų galima kalbėti telefonu, einant gatve, pasirinkti sau darbą, suknelę, drauges ir maršrutus, jos tiesiog užmuštų Tave, kad sėstų į kalėjimą.

MELAGIS

„Alio, Česka? Turi svarbų verslo susitikimą, dabar negaliu kalbėti!“ Vyrai, kurie nevalingai meluoja prie merginų, sukelia joms profesionalaus melagio įspūdį. Ir todėl mergina suvokia, kad greitai Českos vietoje atsidurs ji pati. Ir jei ji per pirmąjį pasimatymą užuodė melagį, ji ir ateityje juo nepasitikės. Ką gali žinoti, gal jis išvis – vedęs?

Netiki? Pabandyk įsivaizduoti, kaip ji prie Tavęs sumelavo į telefoną. Dabar Tu supranti, kad mažai pažįstamam žmogui, kuris meluoja Tavo akivaizdoje, pasąmonė iškart klijuoja etiketę „nepatikimas“. Tai genetika – mes visi vardan saugumo stengiamės identifikuoti nepatikimus ir meluojančius subjektus. Ir išvis, atvirai meluoti prie kitų žmonių – blogas tonas. Verčiau jau tai daryti intymioje aplinkoje (jei jau visai negali išvengti melo, savaime suprantama).

IRZLUS ZYZLYS

Jei vyras pakiliai pasakoja, koks kvailas jo viršininkas, kokie gaidžiai jo kolegos ir kokia ožka jo kaimynė, užimanti jo parkingo vietą, mergina greitai tokį kavalierių pasiųs kuo toliau su visa jo kaimene. Nes zyziantis vyras kažkaip kelia ypatingai negatyvius jausmus bet kuriai moteriai. Amžini skundai jas nervina ir mažina, ne tik aukos, bet ir jo pasijos savivertę. Jei ji jau turi tokį nelaimingą kavalierių, vadinasi, ir pati nėra nieko verta… Tačiau, jei vyras porą minučių burbės apie šaltį lauke ar pernelyg triukšmingai grojantį saksofonistą, mergina tai įvertins normaliai. Tačiau trečioje minutėje visgi vertėtų rasti gyvenime ir ką nors pozityvaus…

 

Ypatingo dizaino ir technologijų angliški buitiniai elektriniai prietaisai ypatingiems namams www.dyson.lt