Vienišam žmogui būtent gruodis yra pats sunkiausias metų laikas. Akį traukia kalėdiniai papuošimai, kurių neįmanoma išvengti, visa žiniasklaida ir viešumoje pasirodantys veidmainiai svaigsta apie „šeimą“, viskas stumte stumia prie stalo, kurį apsėdę linksmi ir sveiki dailiai nuaugę žmonės, atseit artimieji… Čiuožyklose ratus suka laimingi įsimylėjėliai, vilkintys vienodus smagiais ornamentais išdabintais megztiniais… Visiems linksma, išskyrus tuos, kurie yra visiškai vieniši. O tokių yra daugybė. Rodos, kur rasti jėgų pasilinksminimui, jei gūdi realybė tik ir stumia į depresiją?

Tačiau ir vienatvė turiu savų pranašumų. Ir jei nesi kvailas lietuvis, net ir būdamas vienišas gali pridaryti daug gero. Sau ir pasauliui.

VAKARĖLIUOSE GALI ELGTIS KAIP TINKAMAS

Žiema yra vakarėlių metas.  O banalieji Tavo vakarėliai – keturios valandos sterilių ir lėkštų niekalų kalbėjimo su Tavo antrosios pusės universiteto bendramoksliais – jau praeityje. Anksčiau tai buvo amžinas susivaldymas ir politinio korektiškumo rezervatas, dabar jau gali sakyti ką tik nori ir elgtis kaip tinkamas. Nebereikia akies krašteliu sekti, ką veikia Tavo mylimoji, ir kaip ji smerkiančiai vertina Tavo nekaltą flirtą su kitomis viešniomis. Nebeliko uždraustų temų ar pokalbių, dėl kurių Tavęs anksčiau laukdavo Ilgųjų peilių naktis. Vieniši vyrai daro ką tik nori. Nes jie gali tai daryti. Naktis priklauso jiems. Gali kalbėti su bet kuo, šokti bet kaip, mesti šliauką kada tik beužsinorėjęs. Sukti savo kompaktą iki pamišimo ar kol būsi išprašytas lauk. Taip, galbūt rytoj svečiai Tave vadins „tuo vargšeliu vienišu vaikinu“, tačiau, gerai pagalvojus, kam iš tiesų priklauso šis gyvenimas? Tau ar jiems? Tau, žinoma!

PASIŠIUKŠLINK BIURO VAKARĖLYJE

Vienišiems vyrams biuro vakarėliuose nutinka keisti dalykai. Jie tampa geidžiamais. Tai reiškia, kad net ir tie vyrai, nuo kurių 11 mėnesių per metus baidosi arkliai, staiga pakyla į “sekso dievų” stratosferą. Jei Tau nerūpi paaukštinimas ir nesuki plaučių dėl fašistinio korporacinio šantažo, bet kurio korporacinio vakarėlio metu gali elgtis labai blogai, nes a) bet kurios moters akyse Tu esi “laisvas”, b) tai – Tavo Kalėdos.

NAUJIEJI METAI – TAIP PAT TAVO ŠVENTĖ

Juk pameni pats, kokie nykūs ir banalūs būdavo Naujųjų metų sutikimai, kai buvai su kažkuo poroje ar šeimoje? “Kiti metai bus mūsų metai” sakėte vienas kitam, gerdami šampaną bruderšaftu, tačiau tikrovėje žinojote, kad ateinantys metai bus tie patys 12 nuobodžių, saugių ir įkyrėjusių vidutinybių gyvenimo mėnesių. O po to mandagus bučkis į žandą ir ginčas prie nesuplautų indų krūvos. Vienišiui? Nieko tokio nėra. Visiems yra paslaptis, ką tokią Tu bučiuoji Naujųjų Metų išvakarėse, ir ką tokią Tu tvarkysi ateinančiais metais. Paslaptis suteikia vienišam vyrui daug pridėtinės vertės. Naudokis tuo!

IŠSIVALYK SAVO BŪSTĄ

Pripažink, Tavo būstas yra pilnas chlamo, ir Tau nereikia sukti galvos, kaip ko neišmesti, kad to neprisireiktų Tavo antrajai pusei, pvz., to mielo porcelianinio drambliuko, kurį atsivežėte iš Tailando. Švarūs namai reiškia švarią sąžinę ir skaidrų protą. Nešvarūs namai veda prie nešvarių minčių, žinoma, tai nėra blogai, tačiau net ir nešvarios mintys reikalauja naujos patalynės, švarių paviršių ir tuščios šiukšlių dėžės. Naujoms moterims toks vaizdas labai patinka.

PRALEISK DAUGIAU LAIKO SU SAVO DRAUGAIS

Kas labiausiai kliudo tikram vyriškam bendravimui ir prasmingai vyriškai draugystei? Teisingai – moteris. Jos nėra, vadinasi, yra daugiau laiko pokerio naktims, naujoms moterims ir atsiminimams.

DAUGIAU GALIMYBIŲ PASIMATYMAMS

Žiemą kiekvieną vienišių (ypač moteris) apima apokaliptinis jausmas, kad dabar, tokios gūdžios realybės akivaizdoje jau tinka „bet kas“. Užmiršk kompleksus dėl savo išvaizdos – dauguma vienišų moterų išties nebeturi ko prarasti.

SPORTUOK

Žiema yra tas metas, kai visi ką nors ėda ir storėja. Puiki proga pademonstruoti savo valią, nes pačiam juk ėsti nelabai ir yra su kuo, ane? Kol visi žiūri „Vienas namuose“ su atleistais diržais, eik į sporto salę ir kamuok savo kūną. Taip, sunku, tačiau pavasario pradžioje jau turėsi ant pilvo „six-paką“, kai tuo tarpu Tavo bendraamžiai bus panašūs į riebias kiaules.

DŽIAUKIS ATLIEKAMAIS PINIGAIS

Kai nereikia pirkti jokių dovanų, ūmiai paaiškėja, kiek daug tų pinigų lieka! Leisk sau ką nors įsigyti, ypač to, ko negalėjai būdamas poroje ar šeimoje. Ką nors iš technikos! Linksmą savaitgalį SPA! Gražią damą eskortui!

NAUJAMETINIAI ĮSIPAREIGOJIMAI  – TIK TAVO ASMENINIS REIKALAS

Niekas jų negirdės, taigi, niekam ir nerūpės, jei juos sulaužysi. Nuostabu.

NEREIKIA SU NIEKUO RIETIS

Sunku ginčytis su kuom nors vienam tuščiame kambaryje. Jei esi tikras lietuvis ir labai to norisi, visada juk gali nuvažiuoti pas savo tėvus ir jiems pranešti, kad esi gėjus. Tai veikia. Turėsi galimybę pakelti balsą.

ĮVERTINK SAVO VIENATVĘ SU HUMORU

Jei Tavęs nuolat visi klausinėja, kodėl esi vienas, atsakyk, kad jau turi Jėzų savo gyvenime. Ir tegu klausinėtojai pamato knygą apie serijinius žudikus po Tavo pažastimi. Pamatysi, Tavo vertė jų akyse išaugs, ir jie to daugiau niekada nebeklausinės.

IŠMOK KĄ NORS NAUJO

Jei turi daug laisvo laiko, kodėl gi nepalankius kokio būrelio? Gali užpildyti ištuštintas savo būsto lentynas naujais savos gamybos keramikos šedevrais, sienas papuošti savo teplionėmis ar fotografijomis, gali ir su obliumi ką nors sumeistravoti. Išmok santechnikos ar boilerių taisymo meno – tavasis vis tiek greitai sulūš, o juk ir pats žinai – tokios srities meistrai eurodešimtinėmis prisideginėja savo cigaretes! Gali tapti vienas iš jų!