Kaip sakoma, „truputis kuklumo niekada nepakenkia“. Kaip, beje, nepakenkia ir šiek tiek pasigyrimų. Moterį galima užkariauti, apsiginklavus truputį vienu, truputį ir kitu.
Juk ji yra linksma ir aktyvi – kaip tik Tau tinkantis tipažas, ane? Laikas ir susipažinti, bet privalu iškart jai parodyti, kad esi „kietas“, visko matęs ir patyręs, o ir ne ubagas koks nors. Ir kaip, pavyzdžiui, Tu tai praneši savo naująjai pažįstamajai? Kertu lažybų, kad absoliučioje daugumoje atvejų Tu elgiesi kaip pasipūtęs ir savimi patenkintas balvonas. Nes problema yra ta, kad vyro niekada niekas nemoko, kaip ir kada reikia pasigirti ar pasididžiuoti, ar kaip tai išvis reikia daryti. Todėl vaikinai dažniausiai jau nuo pat jurtos slenksčio pradeda pagyrūniškus monologus, o tai, atmink, padorias merginas iškart atstumia…
Be panikos, jaunuoli! Štai, kaip tai daroma:
JAUSMAI YRA GERIAU, NEI SKAIČIAI TAVO BANKO SĄSKAITOJE
Taip, puikybė – viena iš septynių mirtinų nuodėmių. Tačiau, skirtingai nuo apsirijimo bei tinginystės, pasipūtimas yra šiek tiek ir naudingas. Moterys, kurioms tenka rinktis iš vyrų, demonstruojančių gėdą, sielvartą, laimę, džiaugsmą ir išdidumą, renkasi būtent išdidžiuosius, t.y., tuos, kurie dvelkia pasitikėjimu savimi. Nenustebai, tai sužinojęs? Žinoma, kad ne, nes būtent pasipūtimas signalizuoja pasauliui apie Tavo sėkmę ir aukštą statusą. Tik nepersistenk! Moteris traukia vyriškiai, kurie sėkmingai veikia visame sociume. Tačiau pernelyg pabrėžiamas siekis dominuoti sumažina vyro gebėjimus traukti kitus žmones į save ir taip palaikyti gerus ryšius su visuomene.
Taigi, verčiau jau pasakok jai apie savo emocijas, o ne pasiekimus. Jei kalbi apie savo reikalus su entuziazmu, netgi aistra, mergina pati suvoks viską, kas reikalinga – juoba, kad jos akyse aistringas vyras tai jau tikrai neatrodys paniurusiu ubagu. Tavo pasiekimai? Gal tai yra kažkoks „start-upas“, kuriam finansavimo Tu lauki jau dvejus metus, bet nieko negavai, gal tai Tavo kelionė į Maču Pikču, o gal tai faktas, kad Tu tik ką baigei piderasinti savo vintažinį „Ford Crown Victoria“ automobilį… Gyvenimo džiaugsmas yra užkrečiamas dalykas. Tik reikia jai paaiškinti, kam visa tai, ir ko tai Tau taip svarbu. Maču Pikču turi pasirodyti jūsų pokalbyje ne kaip iliustracija pasakojimui, kad turi šaibų kelionei į Peru, o tai, kad Tave išties žavi ikikolumbinės Amerikos istorija.
GIRKIS NETIESIOGIAI
„Ką mėgsti veikti savaitgaliais?“ – dama, atsakiusi į tokį klausimą, iš mandagumo turėtų Tavęs paklausti to paties. Lyg ir pokalbis palaikomas, ir kažkokiais faktais apsikeičiama. Tačiau apsikeitime informacija slypi didelis pavojus – ypač pertraukiant savo pašnekovę su savo analogijomis. Pavyzdžiui, klausydamas jos atsakymo į klausimą, kokį naminį gyvūną ji laiko savo namuose, neskubėk jos pertraukinėti pasakojimais, kaip elgiasi Tavo piranjos milžiniškame akvariume Tavo milžiniškame name.
Kvailys mano, kad tokių detalių, kaip „milžiniškas namas“ minėjimas pademonstruoja jo pranašumą, girdi, turiu nekilnojamojo turto, kad ir menkaverčio, kad ir nesaugios Astravo atominės elektrinės pašonėje. Tačiau aukštos klasės PRistas niekada neatrodo ir neskamba kvailokai, kai jo pranašumo faktai išplaukia pasakojime ne lyg tarp kitko, bet atitinkamai pagal pokalbio logiką. „Aš irgi laikau gyvūnų – piranjas (…) Joms reikia didelio akvariumo, va tokio! Akvariumas užima daug vietos svetainėje (…) Mėgstu rytais, nusileidęs iš viršaus, pasėdėti ir pažiūrėti į jas (…) Mėgstu vakarais, pakilęs iš apačios, pasėdėti ir pažiūrėti į jas (…) Kiek mano name aukštų? Nedaug, tik keturi, žinai, biškį užknisa laiptais aukštyn žemyn, tai stengiuosi ten būti kuo rečiau, gyvenu kitame būste – dviejų aukštų. Ten ramiau (…)“.
Tarkime, esi Tu daug keliavęs ir turi gerą atmintį. Paklausk savo pažįstamosios, kur ji planuoja (norėtų) keliauti šiais metais. Jei ten, kur Tu jau buvai – papasakok, kaip rasti paplūdimį, kuriuo naudojasi „tik savi“ arba restoranėlį, kuriame vakarieniauja vietiniai. Taip padarysi nedidelį fokusą – jos akyse tapsi ne vien patyręs keliauninkas, bet ir vertingos informacijos šaltinis. Jei ji kalba apie vietą, kurioje dar nebuvai, paminėk, kad „arčiausiai to“ buvai tik nuvykęs į Afganistaną, bet girdėjai „iš chebros“, kad ten visai „faina“.
DEMONSTRUOK, O NE KALBĖK
Pasakoti apie savo pasiekimus, grumdantis perpildytame alaus bare ir peršaukiant kitus pretendentus į moteriško kūno šilumą – kelias, vedantis į niekur. Bet gali pademonstruoti savo gyvenimo kokybę, net ir neatverdamas burnos. Aprangos, gestų ir pozos pagalba praneši aplinkai apie savo statusą ne tik natūraliau, bet ir iškart didelei žmonių grupei. O jei kitų vyrų fone elgiesi kaip tikras „alfa patinas“, tai merginai padarys didesnį įspūdį, nei pasakojimai apie Tavo atlyginimo dydį.
Taigi, įžengdamas į patalpą, laikyk aukštai iškeltą galvą, atlošęs pečius ir jokiu būdu nesikūprink. Judesiais ir gestais užsiimk kuo daugiau vietos erdvėje, laikyk kojas pečių plotyje. Nekryžiuok rankų ant krūtinės, laikyk ramią, atvirą pozą. Leisk aplinkai suprasti, kad Tau patogu ir ramu. Ir tai, kad Tu čia žinai, išmanai, o ir lemi daugiausiai, kad ir kokie viršininkai aplink besitrintų.
AMORTIZUOK TEISYBĘ
Tu meistriškai privedei pašnekovę iki to lemiamo momento pateikti jai triuškinančią teisybę – tai, kad studijuoji Vilniaus Dailės akademijoje „neakivaizdiniame“, ar tai, kad pažįsti dainininko Ostapenkos kaimyną. Susilaikyk. Pagyros turi būti suskaldytos į kelias dalis: pirmiausiai, trumpą užuominą apie tai, koks Tu „kietas“ vaikinas, antra, žodžius, minkštai iliustruojančius šį faktą.
Tarkime, Tu esi kokio nors beprasmio sporto, pvz., triatlono čempionas. Pradžiai, paminėk, kad bėgioji. O kai pokalbis grįš prie tos pačios temos, paminėk, kad „taip, aš esu prabėgęs keletą maratonų, bet nepasakyčiau, kad jų pabaigoje atrodžiau gerai“. Duok merginai galimybę pačiai įvertinti Tavo pasiekimus. Sunku gėrėtis žmogumi, jei jis jau pasiėmė sau tą vaidmenį ir gėrisi tik savimi.
Tačiau, Jei pokalbis niekaip nepereina į tą temą, pabrėžiančią, koks „kietas“ Tu esi, naudok atsarginę taktiką: žmonės ne taip negatyviai reaguoja į pagyras, kai jų dėmesys yra patrauktas kažkuo kitu. Ištiesk damai „vyno kortą“, ir kol ji įsigilinusi į turinį, bando suvokti, kas čia per gėrimai tokie, staiga nusijuok ir prisimink, kokį būtent kokteilį Tu gėrei tą dieną, kai pati prezidentė Tave apdovanojo medaliu „už skęstančiųjų gelbėjimą“. Pasiūlyk tokiu pat kokteiliu pasimėgauti ir dabar.
YRA TOKS ŽODIS – „SAVIIRONIJA“
Mokėjimas pasijuokti iš savęs – šalutinis, bet visgi galingas Tavo pasitikėjimo savimi įrodymas. Informacija apie Tavo pasiekimus pašnekovės atmintyje išliks, o nemalonus pagyrų prieskonis išnyks, atsižvelgus į tai, kaip nerimtai Tu pats tai vertini.
Taigi, Tu juk geriau už mane žinai, iš kokio Tavo gyvenimo aspekto smagu pasišaipyti. Aš asmeniškai naudoju sklerozės akcentą, padedantį man užmiršti savo paties parašytas knygas ar straipsnius, su kuriais aš susiduriu įvairiomis aplinkybėmis, ir tai sukelia kuriozinių situacijų. Vienas patarimas, jau minėtas, bet jis visada tas pats – „neperspausk“! Jei pernelyg aštriai akcentuosi savo trūkumus, situacija pasisuks visiškai priešingu kampu – mergina tiesiog ims galvoti, kad, jei jau Tu esi taip „užsiciklinęs ant savo trūkumų, vadinai, nepasitiki savimi ir nori, kad aš su juo sutikčiau, jog jo silpnybės nėra tokios jau ir baisios“ – o tai jau gailesčio mintys.
KUO GIRTIS?
Pabaigai, kokios pasakojimų apie Tavo pasiekimus temos labiausiai patinka moterims:
Kulinariniai pasiekimai;
Stiprūs šeimyniniai ryšiai;
Akademiniai pasiekimai;
Nuotykiai per išeigines;
Didelė ir sėkminga karjera;
Pasiekimai sporte.
Labiausiai nepatinka:
Tavo seksualiniai žygdarbiai;
Tavo tačka;
Tavo alkoholiniai debošai;
Tavo pergalės kompiuteriniuose žaidimuose.