Mat, prieš išsamiai aprašydamas žadėtąją dainininkės Cher ir Tomo Cruise meilės romaną, trumpą, bet kupiną labai jau pikantiškų „saucy bits“, ūmiai prisiminiau neseniai skaitytą Tomo dabartinės kasdienybės aprašą – labai pamokantis, o tu pačiu ir puiki proga palyginti JO gyvenimą su savo – galiausiai bent jau turėsi kažkokią siekiamybę, ane? Nes paskaitęs kokios nors Cum ar tai Dum, ar tai dar kokių niekur neprasisiekiusių ir skurde dienas leidžiančių žaliavalgių bei „sėkmės trenerių“ patarimų, vargu ar ką pasieksi gero. O čia kaip ne kaip – Holivudas! Pasaulinė šou industrija ir milijardai visiškai legaliai uždirbamų baksų!

Taip, žinoma, Tu gali, o greičiausiai ir vadini Tomą Cruise „durneliu“, „liliputu“, „scientologu“, „disleksiku“, gal net ir „impotentu“ arba „pyderu“. O taip! Tu esi visiškai teisus! Net ir pats Tomas mielai sutiktų su visomis Tavo išvadomis apie jį, tai jau patikėk! – jei ne viena smulkmena: Tomas Cruise nė nenutuokia apie Tavo egzistavimą (gi Tu bėgi į kiekvieną jo naują filmą ir moki pinigus – jam, o jis Tau, kaip tyčia, nieko nemoka! Tad kuris yra „durnelis“ šioje kombinacijoje?). Tomas Cruise ne tik sutiktų su viskuo, ką Tu apie jį sakai, jis su Tavimi mielai ir pabendrautų „po dušam“, nors, juk pats supranti, mano drauge, likimas, deja, niekada Jūsų nesuves į vieną plokštumą, ir net jei aplinkybėms itin palankiai susiklosčius, pabendrausi Tu su juo per kokį nors „teletiltą“, Tavo negudrios aspiracijos – įsigyti nuliovą „Ford Mondeo“, naujausio modelio „Philips OLED“ TV (su „Amblight“, kaip gi kitaip?) #philipstv jam bus tolimos ir svetimos…

Juoba kad pradžiai būtina suvokti, jog tokio kalibro žvaigždės, kaip Tomas Cruise nėra vien aktoriūkštis „per se“, besimaivantis scenoje ir skubantis iš chaltūros į chaltūrą – filmavimuose Tomas Cruise praleidžia vos 50 dienų per metus (spartaus filmavimo pagrindas – geras planavimas, bo, kaip pasakyta Talmude „devynis kartus atmatuok, dešimtą pjauk”. Likusias dienas jis leidžia biznyje arba čilindamas, bo, technine prasme, aktorystė Tomui yra tik trečias pagal svarbą gyvenimo prioritetas, bo pagrindines šaibas jis kelia iš prodiuseriavimo ir frančizių/licencijų/distribucijos (apie 50 limonų „žalio“ per metus), antra jis yra, Holivudo žargonu tariant, „asset“, t.y., simbolis, prekinis ženklas, kuris parduoda – ne tik praeitį, ne tik dabartį, bet ir ateitį (juk ir pats slapčia nekantriai lauki, apie ką bus sekantis filmas su tuo „durneliu“, ane?). Kaip pats žinai, filmai su Tomu yra sukėlę apie 8 milijardus „žalio“, kad ir ką jis juose bevaidintų. Antra vertus, pastaraisiais metais jis reklamuoja vieną vienintelį produktą, nesusijusį su filmais – tai Scientologų bažnyčią (šiaip detalė – tos bažnyčios narių skaičius visame pasaulyje auga geometrine progresija, nepaisant išties labai jau miglotos jų idėjinės platformos).

Taip pat svarbu yra tai, kad Tomas Cruise yra vienas iš nedaugelio „premium“ kategorijos aktorių, kurie yra gerai parduodami Kinijoje (šiuo metu didžiausioje pasaulio filmų rinkoje). Turėk omeny, kad daug nūdienos žvaigždžių ten nesusilaukia komercinės sėkmės. Pvz., blogai Kinijoje eina Timberlake, Bieberis, Pattisonas ir Michael Douglas. Gerai eina DiCaprio. Sunku pasakyti, kodėl, bet turbūt tam yra priežastis. Gal Cruise ir DiCaprio turi kažkokio „čiurkiškumo“, tinkamo kiniečiams? Nežinau.

Bet kuriuo atveju, Tomo Cruise gyvenimas daugumoje atvejų yra apibrėžtas būtent tos sampratos – „asset“, kas savo ruožtu lemia ir jo gyvenimo būdą. Atkreipk dėmesį į tokią iškalbingą detalę – Tomas Cruise neturi nė vienos tatuiruotės, nors jo kačialinimosi draugelis, kol gyveno Los Andžele – tas beraštis Davidas Beckhamas (irgi blogai parsiduodantis Kinijoje) ne sykį bandė jį įkalbėti susidarkyti kūną kokiais nors tūpais ornamentais. Tomo Cruise požiūris į kūno tatuiravimą buvo paprastas – „mano mylimi žmonės ir „kibicy” (fanai) yra įpratę mane matyti švarų, tad nematau nė vienos priežasties juos nuvilti“. Tačiau atkreipk dėmesį į dar vieną iškalbingą detalę – filmai su Tomu Cruise yra konstruojami taip, kad kadre jis būtų rodomas kuo dažniau (ir, priedo, įvertink, kaip dažnai jis yra filmuojamas judantis – artėjantis link kameros ar kito objekto – šis dinaminis triukas, naudojamas ir gerų oratorių, jį daro vizualiai aukštesniu), todėl ir atrodyti jis turi atitinkamai.

Kaip žinia, Tomas Cruise jau nebegyvena nei Holivude, nei išvis Kalifornijoje. Pardavęs savo chatas Beverly Hillse ir Malibu Byče, jis persikėlė į Clearwater, Floridą, šalia savo bažnyčios būstinės. Beje, į daugiabutį, į patį jo viršų. Kam? Turbūt tam, kad Tu jį pašieptum, girdi, „visi normalūs žmonės gyvena nuosavame name“. Bendorėliuose, Ramučiuose ar Gulbinuose, tipo, ane? O gal tam, kam galėtų sau čilinti ant terasos, žvelgdamas į vandenyną su vyno taure? Juk kartais ir jam užeina iškrėsti kokią nesąmonę – suėsti picą, prisiryti čipsų ir pokorno, prisigerti alaus ir vyno. Galų gale, milijonierius jis ar ne, a chule? Oficialiai deklaruotos Tomo Cruise santaupos yra 570 limonų (neskaičiuojant frančizių ir licencijų vertės, kas yra daugmaž antra tiek), tai gali jis kada nors pagyventi savo malonumui, ar negali? Tačiau po tokių nutrūkimų, tenka kiek paplušėti, kad sugrįžtum į reglamentuotą fizinę formą.

Taigi, galiausiai priartėjome prie to, kaip leidžia naktis ir kaip pabunda tokie pasaulio tūzai, kaip Tomas Cruise.

Pradžiai, Tomas Cruise niekada neteigė, kaip Maiklas Džeksonas savo siekių sulaukti 120 metų amžiaus ir netūnojo kasdien po dvi valandas kaip pastarasis deguonies prisotintoje kapsulėje. Svarbiausias Tomo Cruise sveikatingumo tikslas – išvengti senėjimo simptomų, labai svarbių aktoriui ir „assetui“. Kas tai yra? Tai, kas yra sunkiausiai pakoreguojama. Žili plaukai – galima uždažyti. Retėjantys plaukai – juos paslėps perukas ar šinjonas. Pakimbanti kaklo ar riešų oda – viską galima užfilmuoti kitu kampu (Holivude išvis sakoma, kad nebūna negražių žmonių, yra tik grimas, apšvietimas ir filmavimo kampai). Tačiau egzistuoja tai, kas visada išduoda bet kurio žmogaus senstantį kūną – ypač ekrane, sporto aikštelėje, bet ir kasdienybėje – tai kintanti mūsų judesių dinamika ir laikysenos balansas. Pvz., paprašyk kokio gero pažįstamo įvertinti Tavo paties natūralią laikyseną – ir nustebsi beigi pasipiktinsi, suvokęs, kad Tavo galva yra nuolat nuleista, pečiai sukumpę ir atsikišę į priekį, išsišovęs pilvas, Tu šleivoji, velki koja paskui koją, Tavo kūno profilis darosi S raidės formos, dantys retėja ir pilkėja, akys traiškanoja. Bet nieko nuostabaus – taip kinta visi senstantys ir sėdimą darbą dirbantys pasaulio žmonės. Tomas Cruise – ne išimtis, vien užtenka pasižiūrėti į jo snukį, kuris paskutiniu metu gana pariebėjo ir darosi kriaušės formos – tipo, lėtėjantis metabolizmas. Ir tai nepaisant visų grožio procedūrų ir 1200 kalorijų dietos (kurią Tomui irgi, beje, paruošė tas beraštis Beckhamas, tipo, daug žirnių ir pupų, avokadas, vsio takoje – apsivemti galima!)

Taigi, Tomo rytas prasideda dar vakare. Išsitrynęs kūną specialiu stimuliuojančiu aliejumi, Tomas tepa plaukus kondicionieriumi ir miega su tinkleliu (jo pagalvė – vienintelė – kažkas panašaus į tokias, kurios prieš 10 metų buvo populiarios ir Lietuvoje, atseit su grikiais, sugulančiais pagal galvos formą). Sąnarius (alkūnes, kelius ir riešus) jis apvynioja elastinėmis apyrankėmis su tonizuojančiu geliu, kaip ir daugelis senstančių profesionalių atletų. Tomas Cruise nėra žydas, kad miegotų be triusikų, bet jo naktiniai triusikai yra gana ypatingi – tai kažkas panašaus į moteriškus stringus, liaudyje vadinamus „samoriezais“ (iš nugaros kuo labiau atidengiantys sėdmenis, kad tie turėtų kuo daugiau kontakto su oru beigi paklode – kuri, beje, yra labai elementari, nes ant šilko miegoti yra iš principo nepatogu, o visokiems „Egyptian cotton“ Tomas Cruise yra alergiškas). Tie triusikai yra irgi kažko neutralizuojančio pripildyti – daugelis žmonių nė neįsivaizduoja, kad dienos metu patys blogiausi kūno kvapai kyla būtent iš tarpkojo, ypač dažnai lankantis tualete ar ilgai sėdint. Šiaip filmavimų metu ar viešumoje Tomas Cruse irgi mūvi specialius dezinfekcinius stringus, kad ant aptemptų (pagal užsakymą siūtų) kelnių neiššoktų triusikų linijos (nors dažniausiai kadre jis filmuojamas mūvintis „boxer“ šortus).

Anksčiau nakčiai ant kaklo Tomas Cruise dėdavosi specialią apykaklę, minkštinančią balso stygas. Kaip žinia, jo balsas yra gana silpnas, ir dauguma jo ankstesnių filmų būdavo tiesiog uždubliuojami, tačiau jo įvaizdis, reikalaujantis, kad „visus efektus jis atliktų pats“ (bo bydlai toks pasiryžimas kažkodėl labai patinka, nors Tomas Cruise yra filmuojamas tik tiems kadrams, kuriuose yra jo veidas, nes filmuoti jį iš nugaros yra tiesiog nerentabilu. Pvz., šiaip detalė – atsimeni garsiąją sceną iš filmo „Revenant“, kur DiCaprio herojų drasko lokys? Toje 8 minučių scenoje pats DiCapro „originalas“ yra vos pusę laiko, likusiame – nors ir nufilmuotame tarsi vienu planu – vietoje jo vaidina dubleris) nulėmė, kad šiais laikais yra paprasčiau ir pigiau per filmo redagavimą ir montavimą jo balsą moduliuoti skaitmeniniu būdu.

Viena tokia mažaraštė vardu Katie Holmes, kuriai pavyko suvedžioti Tomą, už jo ištekėti, susilaukti nuo jo dukters Suri ir po to užteko energijos viešai apipilti jį pamazgomis (nors, atkreipk dėmesį, pats Tomas Cruise niekada gyvenime nėra viešai blogo žodžio pasakęs apie savo buvusias moteris) – vienas iš jos klevetos buvo tai, kad Tomas Cruise miegodamas labai knarkia, dėl ko jie neva netgi pradėjo miegoti atskirai. Tabloiduose netgi buvo rašoma, kad Tomo Cruise miegamasis turi „snor-screeną“, kuris neva izoliuoja visą jo skleidžiamą garsą, kad jo svečiai ateit galėtų ramiai miegoti. Tomo sesuo (jo vadybininkė) yra tai viešai paneigusi (pats Tomas net nesižemino į tai ko nors atsakyti). Tomas net nemiega su deguonies kauke, kaip dažnas lochas Amerikoje, it koks vodolazas! – ir nekiša už žandų specialių spyruoklių – jo kvėpavimas yra lygus, kaip bet kurio sąžiningo žmogaus. Tomas nakčiai nekiša į burną primityvios silikoninės kapos, kaip dažnas Jūsų, atseit nuo dantų griežimo. Tomo perstatytų dantų (kabes jis nešiojo tik įvaizdžio labui, atseit dantys natūralus) tarpudančiuose nakčiai kišami specialūs sterilizatoriai, žudantys burnos bakterijas, dėl ko pabunda jis dvelkdamas iš burnos gaiviu mėtos kvapu, o ne šūdo ir puvėsių smarsu, todėl ir gali jis lįsti bučiuotis prie bet kurios Jūsų iškart dar lovoje, kas kitiems jau yra gana problematiška (tik filmuose rodo, kad meilužiai pabudę ryte puola bučiuotis ir glamonėtis, nors, kaip kažkada sakė garsi aktorė Meg Ryan: „o mes lovoje pabundame trise – aš, mano vyras ir tas šuo, kuris prišiko mums į burnas“). Beje, dantis Tomas valo specialiomis į burną purškiamomis abrazyvinėmis putomis, yra tokių jau ir Lietuvoje.

Tomo kojos yra pedikiūruotos, savaime suprantama, ir nieko ant jų nededama. Miega jis visada su juoda „koszulka“, kažkoks prietaras, neatsimenu. Užmiegant į pritemdytą, bet neabsoliučiai šviesai užblokuotą patalpą (Tomas neturi tokių užuolaidų, kurios puošė Maiklo Džordano namus – besisukančių pagal saulės padėtį) prileidžiamą specialių kvapų (Tomui labiausiai patinka vanilė ir almondas) bei šilto deguonies, dėl kurio jis greičiau užmiega. Miega Tomas Cruise labai paprastoje lovoje (visos tos širdies formos lovos, kokią turėjo Elvis Presley ar vandens čiužiniai, kas yra neatsiejamas Holivudo stereotipas yra „total b.s.”). Tačiau Tomo lova dėl specialios automatikos pasvyra nežymiu 10 laipsnių kampu galva žemyn, kad naktį kūne greičiau cirkuliuotų kraujas, gi paryčiui lova nežymiai pasvyra į priešingą pusę, kad kraujas tekėtų atgal į bundančio Tomo kanopas.

Tomas Cruise pradedamas žadinti likus pusvalandžiui iki faktinio atsibudimo. Specialus šviestuvas (panašus į „Philips Wake-up Light“) pradeda pamažu ir vis stipriau švytėti (o taip pat girdisi ir vis stiprėjantis raminantis paukštelių čiulbėjimas), kad kūnas natūraliai ir povaliai pereitų į pabudimo būseną – o nebūtų miegas grubiai nutrauktas šaižaus žadintuvo garso, keliančio Tave darbui į zavodą. Tuo pačiu į patalpą pučiamas ir vėsesnis deguonis – tonusui pakelti. Taip švelniai pabudę Tomas Cruise dar kurį laiką drybso guolyje ir atlieka kažkokį scientologų mantrinį ritualą (spėju, kartoja sau – „Tu geriausias!“ ar kažką pan.). O jam gulint lova po truputį keliasi statesniu kampu, plečiant apžvalgos horizontą, kad nereikėtų kaip lochui stenant keltis iš jos.

Beje, būta daug interpretacijų, kaip ryte mankštinasi Tomas Cruise. Faktas yra tas, kad niekaip, sportui ir atletikai yra skirta kita dienos dalis. Išlipęs iš lovos Tomas iškart suka į šikaną, kurio procedūros irgi yra atitinkamos. Būtina pabrėžti, kad tokio kalibro žvaigždės, kaip Tomas Cruise šlapinasi sėdėdami (dėl daugelio higieninių ir fiziologinių priežasčių), o jo duše tekantis vanduo yra ne tas perdirbtas bydlos panaudotas ir geležuotas, kaip įprastuose miestelėnų butuose, bet naudojamas uždarame cikle – rožinis, prisotintas mineralų ir katijonų, tonizuojančių odą. Muilas – tik kietas, kaip įprasta Amerikoje, su specialia rankenėle ir agresyviais mineralais. Šampūnus dažniausiai Tomas naudoja iškart kelis. Nusiprausęs ir išsitrynęs savo elastingą dailų kūną šiurkščiu džiuto ranksluosčliu (gerinančiu kraujo apytaką), Tomas velkasi naują juodą „koszulką“, treningines kelnes su savo mėgiama „Los Angeles Kings“ chokėjaus komandos emblema, įsispiria į dideles pūkuotas šlepetes, kurias jam padovanojo neseniai mirusi mama ir atplešia salono duris, kur jo jau laukia ypatingi pusryčiai ir… Apie tai – kitą kartą.

O kaip Tavo rytas, a?