DĖMESIO – žemiau pateikti patarimai nėra gydymo nuorodos alkoholikams. Jei vartojate alkoholinius gėrimus, visada privalote kontroliuoti save ir kiek įmanoma greičiau išsiblaivyti, kol dar nepadarėte to, dėl ko vėliau tektų gailėtis.

Visi puikiai pažįstame tas situacijas. Visą naktį linksminotės ir bandėte užsimiršti, grįžote namo, dar nespėjote nė bluosto sudėti, o kovos trimitai jau šaukia į naują gyvenimišką mūšį. Kuriame privalote atrodyti gerai ir išdidžiai. Liko kelios valandos iki tol, kol stosite prieš griežtų tėvų, uošvių, viršininkų, biurokratų ir moterų teismą. Bet kojos dar nelaiko. Ką daryti?

KUO ANKSČIAU NUSTOKITE GĖRĘS

Organizmas per valandą neutralizuoja 30 gramų alkoholio, todėl, kuo anksčiau liausitės, tuo greičiau ir išsiblaivysite.

UŽKĄSKITE VAISIŲ

Galvojate, kad Jūs vienintelis taip lengvai apsvaigstate nuo alkoholio? Mokslininkai ištyrė, kad šikšnosparniai taip pat greitai apsineša nuo alkoholinių kokteilių, susidarančių pūvančiuose vaisiuose. Tačiau tie patys mokslininkai taip pat nustatė, kad tie patys šikšnosparniai taip pat greitai išsiblaivo vartodami kituose vaisiuose esantį cukrų, taip vadinamąją fruktozę. Kas iš to? Jei taip pat užkąsite vaisių, kuriuose gausu fruktozės, greičiau ir išsiblaivysite. Taip pat neužmirškite medaus ir „Coca-Cola“. Kuo saldžiau, tuo geriau.

SUKRAMTYKITE MULTIVITAMINŲ TABLETĘ

Alkoholio gėrimo metu vyksta nuolatinis Jūsų organizmo vitaminų išeikvojimas. Prarastuosius privalu kuo skubiau susigrąžinti.

GERKITE KUO DAUGIAU SKYSČIŲ (NEALKOHOLINIŲ, ŽINOMA)

Paradoksalu, tačiau, kuo daugiau alkoholinių skysčių geriate, tuo daugiau skysčių netenka Jūsų organizmas. Gerkite kuo daugiau vandens, gazuotų gėrimų, vaisių sulčių. Taip pat ir vištienos buljono, kad kuo greičiau organizme atsistatytų prarastų druskos ir kalio balansas.

PASISTENKITE KUO ILGIAU NUMIGTI

Geriausias pagirių gydymas – laikas, todėl kiek įmanoma ilgiau numikite, kad organizmas ramybės būsenoje išsivalytų ir pašalintų nuodingąsias medžiagas. Tinka net ir keliolikos minučių miegas troleibuse. Tik neužmirškite žadintuvo.

PANAIKINKITE BJAURŲ KVAPĄ IŠ BURNOS

Atrodyti blaiviam yra viena, tačiau kas iš to, jei nuo Jūsų trenkia kaip nuo bravoro? Kramtomoji guma nepadės. Vietoje to, pasistenkite praryti du valgomuosius šaukštus garstyčių. Bjauru, bet efektyvu.

PERSIPILKITE KRAUJĄ

Efektyviausias būdas išsiblaivyti, tačiau įmanomas tik jei turite pakankamai pinigų, nes penki litrai kraujo bei įranga kainuoja nemažai. Be to, reikia turėti ir laiko, nes perpilti tokį kiekį užtrunka keturias valandas.