Jei negeri, nerūkai ir nekramtai nagų, dar nereiškia, kad visiškai neturi žalingų įpročių. Atmink, Tu šiaip ar taip labai rizikuoji, jeigu:

PIKTNAUDŽIAUJI SALDĖSIAIS

Paprasčiausi angliavandeniai gali greitai padidinti gliukozės kiekį Tavo kraujyje ir per 20 minučių pakelti Tave į euforijos būseną. Bet po to, deja… Greitas cukraus lygio krytis nublokš Tave į apatiją. O ir šiaip cukrus – mėgstamiausias patogeninių bakterijų valgis. Būtent saldžiadančiai yra linkę greičiausiai susirgti virškinimo trakto ligomis.

VALGAI PRIEŠAIS TELEVIZORIŲ

Paskaičiuota, kad žmonės, kurie valgo žiūrėdami televizorių arba stebeilydamiesi į kompiuterio monitorių, vieno valgymo metu suvartoja 300 kcal daugiau nei tie, kurie tokio įpročio neturi. Viskas paprasta: susidomėjęs kokių nors „ekšinu“, nespėji gauti iš skrandžio signalo apie pasisotinimą, ir nesusimąstydamas kemši maistą į save toliau.

GYVENI SĖDĖDAMAS

Tikrieji „macho“ šiaip ar taip savo gyvenimo praleidžia sėdėdami – krėsle, kėdėje, automobilyje, kalėjime… Tokioje pozoje, žinia, raumenys nedirba, o kraujo apytaka sulėtėja – ir štai mažojo dubens srities kraujotakos  sutrikimas. Kuris labai destruktyviai veikia prostatą, didiną jos imlumą infekcijoms ir uždegimams. O tai reiškia ir vieną nemaloniausių „vyriškų“ susirgimų – prostatitą.

RENGIESI NE „PAGAL ORĄ“

Apytikriai apie 40-uosius metus tikram vyrui pasaulis galiausiai nustoja priminti garsiąją „kepurę“ ir „nušalusias ausis“. Bandymai apsirengti pagal madą, o ne „pagal orą“ tiesiogiai siejasi su sveikatos sutrikimais. Manaisi turįs stiprų imunitetą? Būk pasiruošęs ir kitai, gūdesnei tikrovei.

Pavyzdžiui, kai kurie mano, kad patrumpintas kelnes galima nešioti iki to laiko, kol nespūstelėjo šaltukas. Ne visai taip: žemė ataušta apytikriai apie spalį. Net ir tada, kai gatvėje „pliusas“, juk galima persišaldyti? O tas persišaldymas kenkia tiek bendrajai, tiek „vyriškajai“ sveikatai.

PAMIRŠTI „CHECK-UP“

Tavo sveikatos „check-up“ yra tarsi techninė apžiūra Tavo ištikimajai „Volkswagen Jetta“, suvirintai iš dviejų dalių.  Tai jaunystėje, jei vyras niekuo nesiskundžia, jis yra sveikas. Vėliau gi galimi, kaip sakoma, niunsai. Štai kodėl verta nors kartą metuose save dispancerizuoti specialistų apžiūrai. Ji reiškia bendrą kraujo tyrimą ir analizę, krūtinės ląstos rentgenografiją, elektrokardiogramą ir viską, ką nurodo šeimos gydytoja. Ir, beje, pradedant nuo 40-ies metų, kiekvienas vyras turi reguliariai lankytis pas urologą.