Jei Jūs dar ne ten – tai dar nereiškia, kad ten niekada nebūsite.
Jei Jūs jau ten – tai dar nereiškia, kad iš ten nebūsite išmestas.
Jei Jūs norite patekti ten – tai įmanoma.
KAS YRA SĖKMĖ AUKŠTUOMENĖJE?
Nėra „sėkmės aukštuomenėje“ taisyklių, yra tik „sėkmės gyvenime“ taisyklės. Siekti prasimušimo aukštuomenėje beprasmiška, reikia siekti prasimušimo savo gyvenime. Nes pagrindinė sėkmės aukštuomenėje taisyklė – nesiekti prasimušti aukštuomenėje.
Sėkmė aukštuomenėje – tik iliuzija. Tikrovė yra ta, kad privalote gerai daryti tai, kuo užsiimate, tada pasiseks ir aukštuomenėje. Galima būti aukštuomenės dalimi net ir nebūnant pačioje aukštuomenėje. Kartais tai net geriau – patekus į aukštuomenės renginius, galima iškart tapti dėmesio centru.
Sakoma, kad „aukštuomenės žmogus“ – tai tas, kuris per trumpą laiką nesugeba sugadinti apie save įspūdžio. Tai sąlygoja subjektyvios ir objektyvios aplinkybės. Objektyvios nuo Jūsų nepriklauso – Jūs arba patinkate kitiems, arba ne. Tačiau subjektyviasias visada galima tobulinti, ir jomis daug ką pakeisti.
Nustebsite išvydęs, kiek aukštuomenėje yra daug debilų, tuščių ir visiškai neįdomių žmonių, tačiau dar labiau nustebsite, išvydęs, kaip jiems sekasi. Nes būnant aukštuomenėje reikia savybių, kurios yra nepriimtinos įprastame gyvenime. Kaip ir sporte, ten reikia būti agresyviu, turėti norą būti pirmuoju bet kuria kaina (nors pageidautina turėti ir pozityvų inteligentiškumą). Visais laikais aristokratai buvo gynybinė siena tarp engėjų ir engiamųjų. Jie niekino liaudį, bet niekada neleido savivaliauti ir karaliams. Savo pasipūtėlišką laikyseną masių atžvilgiu jie kompensavo akiplėšiškumu monarchų atžvilgiu. Tikrą aristokratą iš to ir pažinsi – jis niekada nesižemina prieš valstybės pareigūnus (pvz., prezidentą), ir niekada nevaidina geradario liaudžiai (neaukoja pinigų labdarai). Aristokratas – tai atskiras pasaulis. Nes jau nuo seno yra žinoma: „iš aukštuomenės išmetama, o į prastuomenę nusiritama tik savanoriškai“.
Aukštuomenė niekada nebuvo idealus egzistencinis modelis. Tačiau jeigu Jūs esate tas, su kuriuo malonu ir įdomu bendrauti, tai Jūs ir būsite tikras aukštuomenės liūtas. Aukštuomenėje ar prastuomenėje – bendravimo taisyklės yra beveik tos pačios. Privalote būti savimi pasitikinčiu, padoriu, patikimu, teisingu ir dėkingu. Tada viskas atsistos į savo vietas. Jei veidmainiaujate, su Jumis visur bus elgiamasi atitinkamai. Tik nereikia vaidinti.
Mokėkite pasirinkti, su kuo reikia bendrauti, o su kuo ne. Nereikalingo, beprasmio ir nenaudingo bendravimo mūsų gyvenime yra ir taip pernelyg daug. Negaiškite laiko.
„Nil mirram“, – sakydavo senovės aristokratai, – „nereikia stebėtis“. Nereikia panikuoti. Jei kažkur patekote pirmą kartą, reikia suvokti, ko Jūs esate čia, ir koks Jūsų tikslas. Tikėkite tuo, ką darote. Aiškiai suformuluokite sau tikslą, kur ir ko einate. Juo ir sekite. Kiekvienas salonas – tai žaidimas. Savo pasirodymu Jūs irgi dalyvaujate žaidime, kurio tikslas – pelnyti palankumą ir pagerinti savo statusą. Savo problemas ir blogą nuotaiką palikite namuose – jos iš esmės niekam nerūpi, ir niekas neturi laiko dėl Jūsų gadinti sau nuotaikos.
Pradžiai – vienas esminis patarimas: tik nereikia ginčytis ir kvestionuoti šitų patarimų. Jeigu Jums sakoma „privalote“, „turite“, „reikia“, vadinasi, privalote, turite ir reikia. Pastaruosius du šimtus metų, po visko, ką žmonija išrado, sukūrė ir patvirtino, ginčas tapo plebėjų bruožu.
Ir, žinoma, esminis klausimas – kas ta aukštuomenė, ir kur ją rasti? Atsakymas yra kur kas paprastesnis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Atminkite – Jūsų gyvenimą pakeis VIENAS žmogus, todėl tik VIENO ir tereikia ieškoti. Žmogus – tai banga, o žmonija – jūra. Būkite bent šiek tiek ypatingas, ir aukštuomenė Jus pati susiras.
- Privalote būti savo reikalo specialistu-profesionalu. Nes su tokiu visada įdomu pakalbėti, ir iš jo visada įdomu kažką išgirsti.
- Užsiimkite tuo, ką mėgstate, ir mėgaukitės tuo, kuo užsiimate.
- Dalykinė sėkmė yra visada svarbi – populiariam aukštuomenės žmogui nebūtina valdyti didelių korporacijų, jis gali užsiimti kuo tik nori, tačiau su matomu rezultatu.
- Aukštuomenėje išvis sekasi tik tiems, kurie yra gyvenime kažko pasiekę. Tai, beje, visada matosi.
- Žmogus turi turėti savo istoriją. Tegu ji būna neilga ir nesudėtinga, bet su aiškiu kampu ir pozityviomis emocijomis. Žmonėmis, atėjusiais iš niekur, aukštuomenėje netikima.
- Tačiau būkite savimi, neišsigalvokite pasakos apie save. Šiuolaikinės biografijos ir išgalvotos istorijos yra lengvai patikrinamos.
- Jūsų palydovė – draugė, žmona ar asmuo, su kuriuo Jums malonu – tai Jūsų paties atspindys. Priežastis, kodėl Jūs kartu, turi būti akivaizdi. Idealiausia, jei ji irgi turėtų savo istoriją.
- „Sutinka pagal išvaizdą, išlydi pagal protą“ – ši išmintis yra nenugalima ir yra ypač svarbi šiais laikais. Nebūtina būti apsirengus brangiais drabužiais, bet būtinai skoningais ir padoriais.
- Išvaizda vadina savo reikšmę. Jau senovėje buvo sakoma „gera išvaizda nėra atsiejama nuo geros kilmės“.
- Dėmesį galima patraukti įvairiai. Nebūtina būti gražiu, bet būtina būti žavingu. Grožiui galima atsispirti, tačiau žavesiui – niekada.
- Jūs turite būti malonus, įdomus, stilingas ir, svarbiausia, į nieką kitą nepanašus.
- Kuo žiauresni laikai, tuo galingesnis yra paprastumas.
- Nereikia būti daiktų ir tendencijų vergu.
- Negalima skleisti blogo kvapo iš burnos.
- Ugdykite savo skonį renkantis aprangą ir apavą.
- Nereikia būti pačiu puošniausiu.
- Nešiokite savo aprangą šiek tiek nerūpestingai. Italai tai moka.
- Akys – labai svarbu. Iš akių galim pasakyti viską. Akys neturi būti alkanos, nei tiesiogine, nei perkeltine prasmėmis. Jei žmogus turi savigarbos jausmą, jei jis kažką yra pasiekęs – visa tai yra parašyta jo akyse. O yra „bėgiojančios akys“, „alkanos akys“, kurioms kažko norisi. Tokiais atvejais pašnekovui tokios akys iškart tampa nebeįdomios.
- Žmogus turi būti madingai apsirengęs, savo apranga atitinkantis momentą ir įvaizdį.
- Tačiau… Jei nemokate rengtis, verčiau ir nebandykite to išmokti. Eikite į parduotuvę, pirkite brangų kostiumą, nebandykite būti originaliu.
- Amerikiečiai žino, kad vyras privalo turėti brangius batus ir laikrodį. Visa kita – interpretacijos.
- Pasirinkite savo elgesio stilių, kuris turi būti natūralus ir adekvatus aplinkai. Nebūtina aklai sekti žurnaluose pabrėžiamas tendencijas.
- Turėkite savo įvaizdį. Amerikoje žmones traukia „flash“, Europoje – kuklumas.
- Reikia laikytis savo atrasto stiliaus, nes kai žmogus pradeda kiekvieną dieną kažką kardinaliai keisti – tai netinkama.
- Reikia būti natūraliu ir nesigėdyti savo amžiaus. Kas yra vyriškis dažytais plaukais? Pižonas.
- Visada turte atrodyti pasitikintis savimi. Neturite atrodyti kažko pavydintis, kažką besistengiantis įžvelgti.
- Visada turite atrodyti viskuo patenkintas.
- Visada svarbu žinoti, koks „aprangos kodas“ yra nurodytas pakvietime.
- Ir atminkite – gerai atrodyti privaloma, nes Jūsų pirkėjai Jus stebi visada.
- Atėjęs į vakarėlį, nepulkite iškart ėsti. Patartina į vakarėlius ateiti pasisotinusiam.
- Ir išvis, nevalgykite to, kas patiekiama furšetuose – tokiuose patiekaluose yra daug „subproduktų“, kurie yra nesveiki.
- Nepiktnaudžiaukite alkoholiu.
- Renginius būtina rinktis atsakingai. Apribodamas savo apsilankymus, tampate geidžiamesnis – visi žino, kad nelengva Jus „gauti“. Vadovaukitės estetiniu arba dalykiniu interesu.
- Privaloma ateiti į renginį tik laiku. Taip pat privaloma išeiti iš vakarėlio laiku.
- Turite išeiti gražiai. Išeidamas turite jaustis gerai. Kitiems vakarėlio svečiams ir šeimininkams turite palikti savo ryškų ir smagų pėdsaką.
- Atminkite, visi įvertins, jei savo šeimos interesus iškelsite aukščiau kitų.
- Plėskite bendravimo ratą – visada pravartu ir naudinga, kai verslininkai bendrauja su menininkais, o menininkai – su verslininkais.
- Mokėkite bendrauti su žmonėmis. Sėkmė – tai lengvumas bendravime ir dėmesys žmonėms. Negalima nueiti neišklausius atsakymo į klausimą, kaip reikalai.
- Su visais elkitės pagarbiai, ypač su tais, kurie yra žemiau už Jus socialinėje hierarchijoje. Jei jau patekote į šią orbitą, privalu gerbti net ir tuos žmones, kurie Jums yra nesimpatiški.
- Elkitės su visais lygiai. Žmonės, kurie bando „kapitalizuoti“ pašnekovą, atrodo kvailai. Jie visada yra įsitempę, atsargūs, šleikščiai lipnūs, pataikūniški, priekabūs, saldūs ir nenatūralūs.
- Būkite geranoriškas, šypsokitės, sveikinkitės su visais, visiems skirkite dėmesio.
- Išmokite klausyti. Jei mes turtingi įspūdžiais, nebūtina apie juos abiems tarškėti vienu metu.
- Nereikia primetinėti kitiems savo charakterio ir gyvenimo būdo. Kartais reikia save šiek tiek prilaikyti.
- Būkite nuoširdus ir atidus. Nuoširdumas – pozityvi savybė, bet visiškas nuoširdumas neleistinas. Reikia jausti ribas.
- Būkite taktiškas, jauskite saiko jausmą, nes žmones įžeisti yra labai lengva, net to sąmoningai ir nesiekiant. Žmones lengva ir nepelnytai apkaltinti. Nes absoliučiai visi žmonės nuoširdžiai klysta, tačiau, kaip jų neužgaunant, nurodyti tas jų padarytas klaidas – dideli ir sudėtingas menas.
- Pasaulis ir yra gražus tuo, kad yra įvairus. Kiekvienas mūsų šiame pasaulyje gyvena pagal save, agresija ir įtampa niekam nėra reikalinga.
- Elkitės rezervuotai. Negražiai atrodo, kai žmogus „spaudžia“ iš savęs viską. Juoba kas su maksimalistais elgiamasi taip kaip su vinies galvute – įkala iki galo.
- Nebūtina pernelyg jaudintis dėl globalinių pasaulio problemų. Procesus, vykstančius pasaulyje, reikia vertinti ramiai ir šaltakraujiškai, tik tada įmanoma priimti optimalų sprendimą.
- Išmokite pasirūpinti moterimis, nebūdamas pernelyg įkyriu.
- Charizma yra privaloma.
- Vien pinigai nepadės. Reikia būti labai individualiu, paskutiniu atveju – neatrodyti panašiu į kitus. Nesvarbu, tu storas ar liesas, baisus ar gražus, svarbiausia – asmenybė.
- Kvaila sakyti, kad reikia būti mandagiam, gerai išauklėtam, mokėti laikytis.
- Auksinė taisyklė: visada stovėkite vienoje vietoje, tada visi prie Jūsų eis.
- Būkite šiuolaikiškas. Pasaulis keičiasi labai greitai, ir mes privalome taip pat keistis kartu su juo. Žmonės, kurie nesikeičia, negali būti sėkmingi, aukštuomenėje negalima būti konservatoriumi.
- Privaloma būti labai kantriu. Aplink vyksta daug dalykų, kurie gali Jus žeisti. Žmonės dažnai nesupranta, ką daro ar sako. Jei su kiekvienu aiškinsitės santykius, sugaišite daug laiko. Reikia būti aukščiau to.
- Būkite nuošalyje.
- Svarbiausia – kreipti dėmesį į aplinkinius ir aplinką bendrai.
- Pabrėžkite savąjį „aš“. Tačiau nieko juo neįtikinėti. Ir nepataikauti. Jei turite viską, bet neturite to, kas vadinama ‚my way“, bus sunku.
- Pačiomis ekstremaliausiomis aplinkybėmis turite išlikti „cool“.
- Būkite savimi ir nesureikšminkite savęs.
- Būkite laimingas ir stenkitės padaryti laimingais žmones aplink save.
- Negalima būti „lūzeriu“, nešti blogą nuotaiką, reikia būti pozityviu.
- Ypač svarbu tai, kaip žmogus yra nusiteikęs. Jei jis spinduliuoja teigiamą energiją, tai juntama iš tolo. Su tokiu smagu ir malonu bendrauti.
- Jūs turite būti pozityvus, teigiamas, atviras ir šypsotis.
- Turite būti išsilavinęs, inteligentiškas, įdomus aplinkiniams ir eruditas.
- Žinokite, kas toks buvo Oskaras Vaildas ir perskaitykite jo „Doriano Grėjaus portretą“.
- Visada elkitės adekvačiai aplinkai, suvokiant, kur esate atėjęs – tiesiog būkite kontekste.
- Turėkite tikrų draugų ratelį.
- Būkite draugiškas ir nuoširdus – tik tai paperka žmones.
- Būkite įdomus, nebūtinai didingas.
- Būkite atviras ir skaidrus.
- Demonstruokite harmoniją su savimi.
- Būkite tolerantiškas. Didelė jėga yra būti kantriu ir pakančiu kitiems.
- Žmonės yra įdomūs vieni kitiems visų pirma savo turima ir siunčiama informacija. Tą informaciją reikia mokėti pateikti. Jūs galėjote išties matyti kažką įdomaus, aplankyti egzotiškas vietas, susitikti nuostabių žmonių, tačiau jei nemokate apie tai papasakoti – Jūs esate nieko vertas.
- Žmogus turi mokėti kalbėti, bent jau palaikyti pokalbį. Tai svarbiausia mūsų bendravime nuo pat antikinės Graikijos laikų. Mokėkite pasakoti istorijas. Jau senovės aristokratai žinojo „niekus pliaukšti gali kiekvienas, kalbėti gi sugeba vos keli“.
- Nereikia bandyti patraukti kitų dėmesio, kalbant garsiau už juos. Tai nerodo didelio proto. Juoba ir Aristotelis jau yra sakęs: „kuo žmogus kvailesnis, tuo jis garsiau kalba“.
- Privalote būti geru pašnekovu visose kompanijose, kad ir kas jas sudarytų – oligarchai ar oligofrenai.
- Nereikia vakarėliuose spręsti globalių problemų. Jei kalba pasisuko apie karą ar ekonominę krizę, pagalvokite kelis kartus prieš veldamasis į tokį pokalbį.
- Išmokite pasakyti gražių žodžių kiekvienam, su kuriuo bendraujate.
- Džentelmenas galvoja tai, ką sako, ir sako tai, ką galvoja. Tačiau kartais verta ir patylėti.
- Turėkite humoro jausmą. Be ironiško požiūrio į save ir aplinkinius gyventi neįmanoma.
- Kuo dažniau vartokite žodžius „prašau“, „ačiū“ ir „atsiprašau“.
- Nesistenkite kitų įtikinti savo tikėjimo, politinių pažiūrų ir aistrų teisingumu – ginčus palikite plebėjams.
- Visada turėkite kišenėje švarią nosinę, skirtą damos ašaroms nuvalyti.
- Nejuokaukite apie religiją, tautines mažumas, invalidus ar seksualinę orientaciją, niekada ir nesijuokite iš tokių juokelių.
- Žinokite, kaip stovėti eilėje ir kaip sulaukti savo eilės.
- Išmokite tinkamai paspausti ranką.
- Batai turi būti išblizginti, o panagės – švarios.
- Išmokite pripažinti savo klaidas.
- Į jokį užgauliojimą neatsakykite nei tuo pačiu, nei šmaikščiu sąmojumi. Būkite aukščiau viso to. Aristokratams buvo draudžiama dalyvauti dvikovose su plebėjais.
- Kiekvienas konfliktas – laikinas. Pasistenkite su visais palaikyti draugiškus santykius, tai bene svarbiausia sėkmės sąlyga.
- Nevalgykite tų patiekalų, kurių nemokate valgyti.
- Visi žmonės ieško šilumos ir pritarimo.
- Meilė yra galingiausias ginklas šiame pasaulyje. Joko Ono yra pasakiusi: „pasaulyje tiek daug nuostabių žmonių, jog norisi mylėtis su jais visais“. Tačiau tai nereiškia fizinio kontakto, jei kartais nesupratote, kas norėta tuo pasakyti.
- Autoironija – geras ženklas.
- Šypsokitės, net jei nuo pašnekovo Jus verčia vemti.
- Niekada neapkalbinėkite kitų žmonių. Būkite aukščiau to.
- Visada atminkite, iš kur Jūs pats atėjote – gerbkite savo šeimą ir artimuosius, vyresniuosius ir likimo nuskriaustus.
- Žiūrėkite žmonėms į akis.