Tos lytinio švietimo nuotrupos, kurias gauni iš pornografinių filmų ir pasklidų bekontekstinių straipsnių socialiniuose tinkluose galbūt jau padėjo Tau susivokti, kad „panseksualas“ – tai visai ne „lenkų seksualinis maniakas“? Tačiau pagaliau atėjo tikras laikas sudėlioti visus taškus ant „i“ ir supažindinti Tave su visais lytinės identifikacijos tipažais – tarp kurių, neabejotinai atpažinsi ir save.
Kas Tu? Bigenderinis interseks-poliseksualas-transvestitas? Ar banalus cisgenderinis heteroseskualus vyriškis? Ir kas tai išvis per tokie žiaurūs terminai? Deja, tie laikai, kai žmogui užteko vien nešioti barzdą, kad jis būtų laikomas vyru, arba suknelę, kad ji būtų užskaitoma moterimi, seniai praeityje. Stojo „genderinės identifikacijos“ epocha. Tam, kad suvoktum savo esybę, nebeužtenka vien įdėmiai apžiūrėti savo tarpkojį. Viskas pasikeitė, kai atsirado „genderis“ – taip vadinamoji „socialinė lytis“. Amerikietiškasis „Tinder“ į savo opcijų paketą įtraukė 36 „genderių“ rūšis maksimaliam partnerių sutapimui. O „Facebook“ pateikė net 71 „genderinės“ indetifikacijos formą (Lietuvoje tai neveikia). Žodžiu, tai ne vištiena ar jautiena pasirinkimui lėktuvo Verslo klasėje – tai iš esmės labai tiršta šiupininė.
KAS TARP MANO KOJŲ?
Penis – Vyras;
Vulva – Moteris;
Aš esu savo lytinių organų keitimo procese – Asmuo „genderinės kaitos“ procese;
Ir viena, ir kita, tokiu gimiau – Interseksas.
KAS MANE LYTIŠKAI TRAUKIA?
Potraukis būna romantinis arba seksualinis – tiek vyrams, tiek moterims, tačiau egzistuoja atskira potraukio kategorija, apimanti tiek vyriškumą, tiek moteriškumą. O būna, kad ir niekas netraukia. O būna, kad Tave jaudina raumeningos sportininkės, tačiau į pasimatymą su tokia neitum. Visko būna, ir tai normalu.
Mane traukia priešingos lyties asmenys – Heteroseksualas;
Mane traukia tos pačios lyties asmenys – Homoseksualas;
Mane traukia ir vyrai, ir moterys – Biseksualas;
Mane traukia tik aš pats – Autoseksualas;
Aš esu nusistatęs prieš bet kokią seksualumo idėją – Antiseksualas;
Mane traukia daugybė „genderių“, bet ne visi – Poliseksualas;
Mane traukia visi „genderiai“ – Panseksualas;
Manęs išvis niekas netraukia – Aseksualas;
Mane traukia priešingos lyties asmenys, bet kartais man smalsu, koks būtų seksas su mano paties lyties asmenimis – Bi-smalsuolis.
KAIP AŠ ATRODAU?
Gana vyriškai: kostiumas, batai, barzda – Vyriškas tipažas;
Gana moteriškai: siauri džinsai, megztinis, batai su kulniukais – Moteriškas tipažas.
Man patinka vilkėti drabužius, kuriuos nešioja priešingos lyties atstovės – Transvestitas;
Man psichologiškai sudėtinga įsipaišyti į visuomeninius stereotipus apie savo lytį. Aš nenoriu būti apšauktas nei homoseksualu, nei heteroseksualu, nes tai nepagarbu „genderinės identifikacijos“ atžvilgiu – Transgenderis;
KUO AŠ SAVE JAUČIU?
Genderis – tai „socialinė lytis“: tai, kaip žmogus jaučiasi ir pateikia save visuomenei. Visuomenės būna įvairiausios, todėl ir genderių yra nesuskaičiuojama gausybė.
Genderiai turi vyriškas ir moteriškas savybes, varijuojančias skirtingomis proprcijomis. Ir negalvok, kad vyras turi turėti 100 procentų vyriškų savybių – tada atrodysi tik kap neadertalietis su vėzdu. Pvz., polinkis kultūrai ir menui, rūpestis artimaisiais, įvairūs hobiai – visa tai priskiriama moteriškoms savybėms.
Kaip tikras vyras: viskas, kas mano tarpkojyje, sutampa su mano pasaulėjauta – Cisgenderis;
Aš nei vyras, nei moteris, o kažkas belyčio – Androginas;
Aš noriu suvienyti savo lytį ir genderį – Transseksualas;
Aš išimtinai vyras, bet truputį ir moteris – Demigenderis;
Šiandien aš viena, rytoj kita, o poryt vėl kažkas kitokio – Gender-fliuidas;
Aš blaškausi tarp dviejų genderių: šiandien aš androginas, nešiojantis suknelę, rytoj – vyras, einantis su bachūrais į futbolo rungtynes – Bigenderis;
Aš jaučiuosi ir kaip vyras, ir kaip moteris, ir androginas, ir gender-fliuidas – Pangenderis;
Aš esu indiška „chidžra“ – Trečioji lytis.