NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

 

KL: Koks apavas tinka prie lininio kostiumo?

 

ATS: Pradžiai, tik neformalus. Lininis kostiumas nėra ofiso aprėdas, nes linas yra laisvalaikio ir pramogų audinys. Tokį kostiumą nešioti galima tik pajūryje su šiaudine skrybėle ir mokasinais ant basos kojos.

 

KL: Pamenate Elvis Presley dainą „Blue suede shoes“? Aš turiu tokius, tik nežinau, su kuo juos nešioti. Patarimas?

 

ATS: Pirmas – avėkite juos. Antras – su laisvalaikio apranga. Trečias – neužminkite ant jų.

 

KL: Kokios spalvos kojinės tinka prie rudų batų?

 

ATS: Tokios, kokios spalvos yra Jūsų kelnės. Kojinės yra skirtos kelnėms, o ne batams. Kai kojinių spalva priderinta prie kelnių spalvos, koja atrodys ilgesnė, o visi juk nori turėti ilgesnes kojas.

 

KL: Kokios kelnės prie rudų batų geriausia tinka?

 

ATS: Rudi batai, beje, turi daugiau derinimo galimybių nei juodi. Iš esmės tai priklauso nuo rudos spalvos šviesumo, ir to, kaip batai kontrastuoja su kelnėmis. Dauguma rudų batų gerai dera prie pilkos, tamsiai pilkos, geltonos ir mėlynos spalvų, tačiau būtina priminti – jei ne pernelyg šviesiai rudi.

 

KL: Iki kokio amžiaus vyras dar gali avėti krepšininko batelius gatvėje?

 

ATS: Iki septynerių. O gal aštuonerių. Juokauju – iki devynerių. O jei rimtai, kam tai rūpi? Man – ne. Esmė ne amžiuje, bet tai, ką Jūs velkatės prie jų – džinsus ar paprastą megztinį. Tiesiog jokių kostiumų ar formalios aprangos. Sportiniai bateliai niekada neatrodo gerai su kostiumais.

 

KL: Šį mėnesį net trys žmonės man sakė, kad juodi batai nebetinka prie mėlyno kostiumo. Ar tikrai?

 

ATS: Net neįsivaizduoju, kodėl jie taip kalba. Gal todėl, kad rudi batai tiesiog tapo madingesni, o ir šiaip, tiesą sakant, išvis retai kas benešioja juodus batus. Nieko tokio, juodi batai vėl grįš.

 

KL: Batų raištelių raštas – „X“ ar „=”? Ypač formaliame apave, kaip suprantu, turėtų būti tiesus, o ne sukryžiuotas?

 

ATS: Formalaus apavo raištelių raštas visada „=”. O laisvalaikio – „X“. Tai ne taisyklė, bet tendencija, su kuria galima gyventi. Egzistuoja net 36 būdai kaip susirišti batų raištelius, ir juos galima rasti „Google“. Beje, išmokti tinkamai suvarstyti batus praverčia, nes egzistuoja atskiri raštai įvairių profesijų avalynei – raitelių, bėgikų, kariškių. Netgi satanistų, kuriems patiktų pentagramos formos raštas.

 

KL: Kokios spalvos diržas tinka prie bordo spalvos batų?

ATS: Atsakysiu banaliai – tokios pat spalvos, tačiau tinka ir rudas.

 

KL: Ar galima avėti zomšinius batus be kojinių? Ir su kokiomis kelnėmis?

 

ATS: Zomšiniai batai yra nešiojami sausais metų laikais, kai nelyja, taigi, tinka ir basai kojai. Geriausiai zomša atrodo su lininėmis kelnėmis, tinka ir prie medvilnės, ir beje, visiškai netinka prie džinsų, kaip daugelis įsivaizduoja.

 

KL: Mačiau žmogų su kostiumu ir formaliais batais, bet be kojinių. Atrodė, beje, visai stilingai. Ar kojinės išties visada būtinos?

 

ATS: Kažin, ar „triusikai“ visada būtini? Turbūt ne, bet rekomenduoju juos nešioti. Tas pats ir su kojinėmis. Kojinės nešiojamos, kad apsaugotumėte batus nuo savo odos skysčių ir nešvarumų. O ne atvirkščiai.

 

KL: Turėjau galimybę įsigyti tokius pat aksominius batelius, kokius avi Petruškevičius. Tik pagalvojau, kur juos avėčiau aš?

 

ATS: Ten pat, kur juos nešioja ir jis – formaliuose renginiuose. Arba gražios damos salone. Arba žiūrint „Neptūno“ varžybas su „Jarimpeksu“ per televizorių Kaišiadorių rajone. Nebūtina painioti progos su verte. Įsigykite tokį apavą ir pamatysite – juos avėti proga atsiras iškart.