NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

 

KL: Ar atraitoti džinsų galai yra faux pas?

 

ATS: Istorine prasme – ne. Džinsai buvo pirmieji drabužiai, gaminami nešioti iš karto ir be jokių taisymų. Jie buvo siuvami standartinio ilgio, nes taip labiau apsimokėjo, todėl daugeliui nešiotojų ir teko atsilenkinėti galus, nes XIX amžiuje tik idiotas būtų juos nešęs į siuvyklą, tam kad su tokiais pižoniškai modifikuotais leistųsi į šachtą, išjodinėtų arklius ar stotų prie Fordo konvejerio. Šiais laikais džinsai siuvomai jau kitaip, todėl atraitoti galai amerikiečių pasąmonėje visada asocijuojasi su proletariatu. O Amerika – mūsų sąjungininkas. Vadinasi, taip netinka nešioti ir mums.

 

KL: Kam reikalingos sagos džinsų klyne? Sunku užsegti, estetiškai nieko nekeičia, sakyčiau, netgi blogai atrodo, o dar ir šalta su jomis…

 

ATS: Tai nostalgija, nes pirmuose originaliuose buvo siuvamos tik sagos – dar ilgai ir po užtrauktuko išradimo XIX amžiaus pabaigoje. Sagos nelūžta ir neužsikerta, be to, užtrauktukas kartais gali ir kūšplaukius įtraukti. Skaudės.

 

KL: Odinė etiketė ant džinsų juosmens užpakalinės pusės. Ar diržą reikia kišti po ja, ar juosti ant viršaus?

 

ATS: Pirmasis odines etiketes ant savo džinsų pradėjo „Levi’s“. Ant jos buvo nupieštas kompanijos logotipas ir nurodytas džinsų dydis. Šiandien etiketė jokios funkcijos nebeatlieka ir yra tik tradicija beigi dizaino elementas. Dažniausia ji šiaip ar taip būna pilnai prisiūta, ir diržo po ja pakišti tiesiog neįmanoma. Tačiau esti ir tokių, kurių pritvirtinti tik viršus ir apačia – pro tokias galima prajuosti diržą. Pasirinkimas priklauso nešiotojui, tačiau būtina atminti, kad palikdama tuščią ertmę diržui kompanija nori pabrėžti savo prekės ženkla. Aš diržo po etikete nejuosčiau (žinoma, jei išvis džinsus nešiočiau) – manau, kad juos prakiša tik tie, kurie nešioja ir etiketę ant švarko rankovės.

 

KL: Girdėjau anglišką terminą „self edge“, džnai minimą informacijoje apie džinsus. Kas tai?

 

ATS: Tai spalvota siūlė, kurią galima išvysti vidinėje džinsų pusėje. Jos paskirtis paprasta – tai technologinis sprendimas, sulaikantis siūles nuo išsileidimo, taip pat pabrėžiantis, kad džinsai yra kokybiški, ir juos nešioti galima nesidrovint. Įdomus niuansas – kiekviena kompanija turi savo spalva tokiai siūlei – „Levi’s“ raudona, „Wrangler“ – geltona, „Edwin“ – marga.