NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

 

KL: Ką manote apie ketvirtojo dešimtmečio stiliaus juodą kostiumą su ryškiomis baltomis juostelėmis?

 

ATS: Visada sakydavau, kad juodi kostiumai tinka tik laidotuvėms, o  juodi kostiumai su ryškiomis baltomis juostelėmis – džiazmeno arba gansgterio laidotuvėms. Juoda yra pernelyg rėksminga spalva, kodėl vietoje jos nevilkėti raudono kostiumo?

 

KL: Prie mėlynas kostiumo – juodas diržas ir juodi batai, ar rudas diržas ir rudi batai?

 

ATS: Daug kas drovisi avėti juodus batus prie mėlyno kotsiumo, bet yra neteisūs. Kalbant apie rudą sspalvą, svarbiausia, kad ji nebūtų pernelyg šviesi. Pradedant konjako spalva ir tamsiau ruda tinka beveik prie visko.

 

KL: Dažnai gaunu kvietimus į renginius su nurodytu aprangos kodu „black tie“, t.y., smokingo. Bet visada tikiuosi, kad „sueis“ ir juodas kostiumas. Ar tai „košer“?

 

ATS: Velniukas mano viduje gundo ir sako, žinoma, „sueis“, bet džentlemeno dvasia grūmoja kumščiu – jei kvietime parašyta „black tie“, vadinasi, „black tie“. Jei neturite tokio, neikite. Arba įsigykite, galų gale.

 

KL: Man patinka nešioti kostiumus. Bėda ta, kad man tik 16 metų. Kokio amžiaus sulaukus šiaip jau logiška pradėti vilkėti kostiumus?

 

ATS: Okupacijos laikais aš, o ir mes visi vilkėjome kostiumus jau sulaukę šešerių – kai pradėdavome eiti į mokyklą. Ir, beje, tai buvo gražūs kostiumai, būtų buvę dar gražesni, jei prie mėlynų gelumbinių švarkų su auksinėmis sagomis mes būtumėme nešioję šviesias kelnes. Kitokį kostiumą vilkdavausi dar būdamas vaikas einant į restoraną su tėvais, arba į sinagogą. Giminaičių vestuves arba laidotuves. Būdamas Tavo metų, kostiumą vilkėjau ir teisme. Mat kostiumai visada atrodo pagarbiai aplinkai ir kelia aplinkos pagarbą. Savo gyvenime beveik niekada neturėjau darbo, kuriame būčiau turėjęs vilkėti kostiumą, todėl rengtis it būčiau frantas yra mano viso gyvenimo žaidimas. Beje, smagus ir įdomus žaidimas.

 

KL: Savo vestuvėms įsigijau tamsiai pilką kostiumą? Kokios spalvos liemenė prie tokio derėtų?

 

ATS: Geriausiai – juoda, jokiu būdu ne margo rašto ar įvairiaspalvė – tokias sunku priderinti. Tiktų ir kreminės spalvos, bet gali atrodyti, kad maišote spalvas dėl to, kad esate daltonikas. Aš – už eksperimentus, bet ar verta eksperimentuoti tokią didžią dieną? Manau, kad tikslingiau būtų liemenės išvis atsisakyti.

 

KL: Dažnai skraidau verslo klase ir kelionei mėgstu užsivilkti kostiumą. Tačiau šalia manęs dažniausiai sėdi žmonės su džinsais ir šortais. Ką iš tikrųjų turėtų vilkėti garbingas žmogus verslo klasėje 10 kilometrų aukštyje?

 

ATS: Smagu atrodyti gražiai, bet kelionėje vis dėlto svarbiausia – patogumas, neužspausta kraujotaka ir asmeninis atsipalaidavimas. Praėjo tie laikai, kai žmonės į keliones rengdavosi kaip į balių, juoba kad ir su laisvalaikio drabužiais atrodyti elegantiškai.