NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

 

Kl: Kodėl užpakalinis apatinis polo marškinėlių kraštas yra ilgesnis?

Ats: Iš pagarbos tradicijai – tai padaryta tam, kad nuolat lenkdamiesi į priekį polo ar lauko/stalo teniso žaidėjai nesibaimintų, kad jų marškinėliai neišlįs iš kelnių. Mat, tokio kirpimo marškinėliai visada turi būti nešiojami sukišti į kelnes.

 

Kl: Seriale „Boardwalk Empire“ vyrai nešioja segtuką už kaklaraiščio mazgo, prakištą pro pradurtus apykaklių kampučius. Kam jis reikalingas ir ar „kieta“ būtų tokį nešioti šiandien? O jeigu ir norėčiau jį nešioti, kaip pradurti apykaklės kampučius, kad nebūtų sugadinta medžiaga?

Ats: „Boardwalk Empire“ veiksmo laikai, o t.y., trečiajame XX amžiaus dešimtmetyje kaklaraiščio mazgas buvo nešiojamas kiek žemiau priesgamos marškinių apykaklės krašto, todėl segtukas ir buvo reikalingas, kad išlaikytų idealų kaklaraiščio mazgą, antraip kaklaraištis nuolat smuktų žemyn. Šiais Viktoro Uspaskich ir „Moterys meluoja geriau“ laikais gal tai ir atrodytų gražu, vis dėlto visai nebūtina ir nepraktiška. Jei norite taip modifikuoti savo turimus marškinius, pasikonsultuokite su savo siuvėju – kai kurių marškinių medžiaga tam tinka. Bet pradžiai pabandykite prisegamą segtuką – jo efektas bus tas pats. Jei vis tiek norėsite tokių marškinių, jų yra pirkti, sunku rasti, bet jų yra.

 

Kl: Po kiek laiko atiduoti marškinius į cheminę valyklą?

Ats: Kaip ir kiekvieną širdžiai mielą drabužį, marškinius reikia valyti po kiekvieno nešiojimo, tiesa, geriau jau skalbti, o ne valyti chemikalais. Į valyklą patartina atiduoti tik tuos gaminius, kurie sunkiai lyginami.

 

Kl: Pastebėjau, kad kai kuriuose „prancūziškuose“ rankogaliuose vienoje, išorinėje pusėje yra viena kilpelė sąsagai, o kitoje, vidinėje – dvi. Kam reikalinga ta antroji?

Ats: Tam, kad padarytų rankovės galą ilgesniu, jei to prisireikia. Pabandykite sąsagas įverti į abi, rasdamas sau tinkamiausią kombinaciją ir rankovės ilgį.

 

Kl: Ar galima išmesti plastikinius „peiliukus” iš vidinių marškinių apykaklės kampučių, ar būtina juos visada palikti ten?

Ats: Tie „peiliukai“ skirti tam, kad apykaklės kampučiai atrodyti tiesesni, bet jie išties nėra būtini. Juos išėmus, marškinių apykaklė atrodys minkštesnė, o patys marškiniai – ne tokie formalūs. Tačiau jei norite juo palikti ir nešioti, neužmirškite jų ištraukti prieš dėdamas marškinius į skalbyklę – ten jie visada susilanksto, ir apykaklė net su jais nebeatrodys tiesi.

 

Kl: Ar egzistuoja taisyklės, kaip ir kada kišti į kelnes marškinėlius, polo marškinius ar šiaip marškinius?

Ats: Taisyklė viena – jei apatinis marškinių kraštas yra lygus (pvz., havajietiški) arba marškiniai yra megzti, tada į kelnes jie nekišami. Jei marškinių galai nelygūs, pvz., formalių marškinių arba polo marškinėlių, tada jie turi būti sukišti į kelnes.

 

Kl: Mačiau viename amerikietiškame filme, kad tenykščiai studentai nešioja dvejus marškinius, užvilktus vieną ant kito. Gal ir gražu, bet neatrodo logiška. Kokia Jūsų nuomonė?

Ats: Tokia kombinacija atsirado tais laikais, kai studentai buvo neturtingi ir neturėjo gausaus garderobo. Tokiu atveju, viršutiniai marškiniai gali pakeisti striukę arba lietpaltį, tik svarbu, kad jie būtų šiltesni už apatinius.

 

Kl: Nešioju vien baltus marškinius. Kuo juos paįvairinti, jei mūviu tik klasikines kelnes?

Ats: Jei dirbate darbe, kuriame nereikia vilktis švarko (o tai turbūt akcijų birža arba kosminių skrydžių kontrolės centras Hjūstone), tada baltus marškinius ir klasikines kelnes belieka paįvairinti aksesuarais – batais ir diržu. Pradžiai, niekas taip nepabrėžia marškinių baltumo, kaip mėlynos kelnės, o prie jų tinka rudi batai. Antra, kuo ryškesni tie rudi ar bordo spalvos batai, tuo ryškesnės spalvos ir diržas, tarkime, skaisčiai žalias… Nežinia, ar visiems tai patiks, bet dėmesį neabejotinai atkreips, kur kas greičiau nei į tokią blankią aprangą, kokią nešiojate nuolat.