NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

 

KL: Kokiais atvejais galima nevilkėti marškinių ar marškinėlių ir vaikščioti nuogu liemeniu? Pavyzdžiui, paplūdimyje? Sportuojant?

 

ATS: Galima jų nevilkėti paplūdimyje ar prie baseino. Arba žaidžiant išimtinai vyrišką žaidimą, kai nusivilkti marškinius ar marškinėlius būtina tik tam, kad viena komanda savo apranga skirtųsi nuo kitos. Arba kai Jus plaka botagu it kokį vagį Tadą Blindą. Bet tuo leistinų aplinkybių sąrašas ir baigiasi. Karštis – ne pasiteisinimas.

 

KL: Ar tinka aukšto rango asmeniui vilkėti marškinius su prisegamais apykaklės kampučiais?

 

ATS: Daug kas daro klaidą tokius nešiodami formaliomis progomis, ypač baltus. Tokie marškiniai yra tas pat kaip ir mokasinai. Ten, kur avimi tokio tipo batai, nešiojami ir tokio tipo marškiniai.

 

KL: Kaip manote, ar stilinga ant marškinių išsiūti monogramą?

 

ATS: Kaip jau rašiau, ir ne kartą, monogramos buvo sukurtos tam, kad bendrose skalbyklose būtų galima atskirti savus marškinius. Dabar marškinius su monogramomis nešioja vyrai, kurie pavydi korporacijoms jų logotipų. Ir tie, kurie serga amnezija. Tačiau iš esmės monograma, kaip ir muzika ar politika, yra skonio reikalas. Jei norite tokią turėti, turite nedidelį pasirinkimą – populiariausią ją išsiuvinėti ant rankogalio. Tinka ir ant marškinių skverno (tai diskretiškiausias variantas). Paskutinis, „itališkas“ variantas – ant kairiojo krūtinės šono, žemiau širdies. Šriftas tinka bet koks, išskyrus gotiškąjį, nebent esate sunkiojo metalo grupės narys.

 

KL: Ar tinka nešioti marškinius su prancūziškais rankogaliais su kardiganu?

 

ATS: Save gerbiantys vyrai yra karprizingi ir nemėgsta diskomforto. O jei rengiantis reikia kažką įveikti, reiškia, tai nepatogu. Todėl ir ši įžanga yra reikalinga tam, kad suvoktumėt, jog vilktis siaurą rankovę ant prancūziško rankogalio yra nepatogu.

 

KL: Ar stilinga nešioti iki pat galo užsagstytus marškinius be kaklaraiščio?

 

ATS: „Nematomi kaklaraiščiai“ buvo populiaru devintajame dešimtmetyje ir sugalvojo juos visokiausio plauko Vakarų Europos pseudomaištininkai. Anot jų, tai buvo „iššūkis isteblišmentui ir jo supuvusiems kodeksams“… Taip susagstytus marškinius nešiojo Vakarų Vokietijos architektai ir elektronikos grupė „Kraftwerk“, italų dizaineriai, anglų muzikantai ir amerikiečių režisieriai. Toks tūlas režisierius Davidas Lynchas, sukūręs šiais laikais primityviai atrodantį kliedesių serialą „Tvin Pyksas“ taip marškinius išnešiojo iki pat šiandien, ir jie tapo jo asmeniniu stiliumi. Likę maištininkai sėdi kalėjimuose, pensijoje ir užmarštyje. Nejaugi norite būti panašus į juos?

 

KL: Ar įmanoma rasti marškinius su užsegamais apykaklės kampučiais ir prancūziškais rankogaliais?

 

ATS: Pirma minima detalė priklauso išimtinai laisvalaikio drabužiams, antra – išimtinai formaliai aprangai. Bandyti juos sujungti – tai tas pats, kaip ir dėti ikrą ant picos. Aš mėgstu ikrą, man patinka picą, bet aš jų nevalgau kartu. Kartu kartais tiesiog netinka.

 

KL: Mano daugas nešioja polo marškinėlius visomis užsagstytomis sagomis. Aš jam nuolat kartoju, kad taip negražu ir nebūtina – mažiausiai bent viena sagutė turi būti atsegta. Ar aš neteisus?

 

ATS: Leiskite žmogui nešioti polo marškinėlius taip, kaip jam norisi. Gal jis nori būti kitoks nei Jūs. Beje, net nujaučiu, kodėl…

 

KL: Dažnai tenka kalbėti viešai, ir man tai patinka. Bet turiu vieną problemą – prakaituoju ir marškinių pažastys patamsėja nuo drėgmės. Kaip to išvengti?

 

ATS: Nors mes tas geltonas dėmes marškinių pažastyse dažniausiai siejame su prakaitu, iš tiesų tai aliuminio druskos mūsų antiperspirantuose, reaguojančios į prakaitą. Ieškokite tinkamo antiperspiranto. Jei ir tai negelbėja, vilkėkite apatinius marškinėlius, kurie tą prakaitą ir sugertų.

 

KL: Ar galima marškinius su prancūziškais rankogaliais nešioti be kaklaraiščio?

 

ATS: Kodėl gi ne? Juos galima nešioti netgi be kelnių, kaip tai daro princas Čarlzas, tokiu užsivilkdamas ir su škotišku kiltu. Tačiau aš niekada nenešiočiau tokių marškinių be švarko.