NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

 

Klausimas: Ar megztos kumštinės pirštinės kada nors grįš į madą?

 

Atsakymas: Kaip bebūtų keista, bet tokios pirštinės žiemos metu gerai žiūrisi su madinga apranga. Juoba kad rankų darbo kumštinės pirštinės taip pat atrodys geriau nei masinės gamybos dermantino siuviniai, kuriais užversti mūsų parduotuvių prekystaliai.

 

Klausimas: Ar galima sporto salėje pasirodyti vilkint skirtingų gamintojų aprangą, ar prekių ženklai visada turi sutapti?

 

Atsakymas: Pasirodo, esama žmonių, kuriems iškyla ir tokių klausimų. Žinoma, negalima, nes būsite pasmerktas ir išjuoktas. O jei rimtai, paklauskite savęs dar kartą, koks skirtumas, kokio gamintojo aprangos dalį vilki? Kur kas svarbiau atminti, kurio gamintojo aprangos dalis yra pati funkcionaliausia.

 

Klausimas: Jūs dažnai minėdavote ir kartais vis pastebiu spaudoje minint dendizmo pradininką George Brummel. O kaip šiais laikais atrodyti dendžiu?

 

Atsakymas: Garsusis škotų poetas Baironas sakė: „XIX amžiuje yra tik trys didūs žmonės – Brummelis, Napoleonas ir aš“. Ir jei vilki kostiumą, atmink, būtent G.Brummelis jį tokiu padarė. Tikrą dendį šiais laikais išduoda kruopščiai parinkti aprangos aksesuarai ir suderintos aprangos dalys – kiekvienas dendis žino, kad jokia aprangos dalis negali būti atsitiktinė. Prieš renkantis nosinaitę ir kojinių spalvą, dendis pagalvos, kaip jos derės su kelnėmis ir ar derinsis prie kostiumo, kurį jis ruošiasi apsivilkti. Nekalbant jau apie skėtį, krepšį ir kitką.

 

Klausimas: Kodėl reklaminėse žurnalų nuotraukose modeliai dažnai nemūvi kojinių su kostiumu? Atrodo savotiškai, bet tokią kombinaciją gatvėje retai išvysi.

 

Atsakymas: Tai stiliaus sprendimas, ir jis turi savo prasmę. Mat, fotografuojant žurnalams, mados namai patiekia tik pagrindinius aprangos elementus, o tokiais niekais kaip kojinės turi pasirūpinti pats žurnalas. Dažniausiai tai keblu ir užmirštama.

 

Klausimas: Ar galima nešioti šortus mieste?

 

Atsakymas: Galima, tik su šortais visada esti šiek tiek rizikos atrodyti kvailiau nei norėtųsi. Bet karšta diena mieste yra būtent tas laikas, kai šortus galima nešiot. Vilkint polo marškinėlius ir vasarinį švarką. Geriausias šortų ilgis – iki kelnių ir šiek tiek aukščiau. Jokių bridžių – tikiuosi, ne varguolis esate.

 

Klausimas: Esu žemo ūgio ir planuoju įsigyti batus su aukštu kulnu. Kaip juos nešioti?

 

Atsakymas: Tomas Fordas, Tomas Cruise ir Nicolas Sarkozy nešioja tokius batus, ir istorija nesibaigia aukštu kulnu – pagal užsakymą galima pasisiūti batus su paaukštintu vidiniu kulnu, paklauskite bet kurio batsiuvio, plačiau paaiškins, kas tai yra. Geras daiktas, ir jo visai nesimato iš išorės.

 

Klausimas: Kodėl taip daug mokame už kvepalus?

 

Atsakymas: Už istoriją, individualumo iliuziją, retus, brangius ir natūralius komponentus.

 

Klausimas: Nusineščiau kostiumą pataisyti pas siuvėją, bet vengiu būti išjuoktas, nes nežinau, ką prašyti pataisyti…

 

Atsakymas: Geras siuvėjas niekada nesišaipo iš kliento, nei jam į akis, nei už akių. Mat, siuvėjo gyvenimo prasmė – pagerinti Tavo gyvenimą. Ir aprangą jis taiso ne sau – jis ją taiso Tau. Atmink, pasaulyje nėra visiškai vienodų žmonių, juoba kad mūsų kūnai nuolat keičiasi. Visada tikrink, ar kelnių ir rankovės ilgis yra tinkami. Jie nori specifinio silueto, nesidrovėk rasti jo nuotrauką, kurią galėtum parodyti siuvėjui. Nebijok platinti ar siaurinti drabužių taip kaip Tau patinka – siuvėjas tik bus dėkingesnis Tau už suteiktą galimybę užsidirbti.