NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.
Klausimas: Greitai baigsiu studijas ir pradėsi darbo interviu maratoną. Kaip apsirengti, kad padaryčiau įspūdį būsimajam darbdaviui?
Atsakymas: Rodos, tūkstančius kartų apie tai rašyta, tačiau prasmingiausiai į tai vis tiek atsako geriausieji. Pradžiai, atminkite – visi valdžioje esantys vyrai, o ypač Lietuvoje yra nusiteikę konservatyviai. Tiek savo pavaldinių atžvilgiu, tiek tų, kurie tais pavaldiniais taikosi tapti. Todėl ryškūs aksesuarai, pašiaušti plaukai ar tatuiruotės, švelniai tariant, bus nesuprasti. Vilkėkite nebrangią, bet kokybišką aprangą: marškiniai, kaklaraištis, švarkas, megztinis, griežto silueto kelnės, juodi batai. Ir neužmirškite – iš pradžių Jums teks susidurti su personalo moteriškėmis – daugiau šypsokitės, taip jas lengviau sužavėsite.
Klausimas: Kažkur perskaičiau apie Giorgio Armanį, kad jis, kurdamas savo drabužių linijas, nesilaikė jokių mados tendencijų ir reikalavimų. Kame tokios jo filosofijos prasmė?
Atsakymas: Dabartinis jaunimas nelabai suvokia, ką tas Armanis iš tiesų nuveikė jų labui, tačiau dėl savo patogios aprangos jie turi būti dėkingi būtent jam. G.Armani praeito amžiaus aštuntajame dešimtmetyje išties padarė revoliuciją – jis sunaikino daug smulkių konstrukcijų vyriško kostiumo viduje ir suteikė vyrams galimybę lengviau judėti beigi vilkėti lengvesnius kostiumus. Kitais žodžiais, jis išvadavo vyrus iš sunkios aprangos taip kaip kažkas išvadavo moteris iš korsetų. Komfortas ir elegancija tapo „Armani“ kompanijos ženklu, tai jis pats ir daro kiekvienais metais. Tokiam minties galiūnui banalios mados tendencijos išties nieko nereiškia.
Klausimas: Kasmet perku porą naujų aprangos daiktų, kad neatsilikčiau nuo mados, ir jos derinu prie turimų drabužių. Ar aš kažkuo originalus?
Atsakymas: Pradžiai, leiskite Jus pasveikinti turint absoliučiai sveiką požiūrį į madą. Mados atžvilgiu vyrai skiriasi nuo moterų tuo, kad formuojant garderobą, moteris kiekvienais metais įkvepia tas įvaizdis, kurį sukuria mėgstamo vardo dizaineriai, ir, kaip taisyklė, jos yra linkusios įsigyti jo pilną komplektą, prie kurio dar panūsta įsigyti ir naujus batelius su rankine. Vyrai yra konservatyvesni ir stengiasi savo turimą bazinį arsenalą priderinti prie naujos mados būtent keliais naujais daiktais. Netgi didžiausiam šopoholikui vyrui baisiausiame košmare neprisisapnuotų būtinybė keisti visą savo garderobą. Vyrui kasmet derėtų pilnai pakeisti tik savo kojines ir apatinius drabužius.
Klausimas: Kartais pasimetu naujuose lietuviškuose terminuose, apibūdinančiuose aprangą. Ar ne paprasčiau daiiktus būtų vadinti senais, mums įprastais pavadinimais?
Atsakymas: Turite omeny „maike“ ir „vodolazke“? Prieš keletą metų Moldovoje, pasimetus įkandin keliavusiam lagaminui, buvau priverstas įsigyti apatinių marškinėlių ir nustebau, kad rusų kalba „maikė“ ir „futbolkė“ reiškia skirtingus dalykus. Deficito laikai išties suformavo mūsų galvose tą keistą rusišką terminologiją, kurios laikas jau būtų atsikratyti – galų gale, esame didingiausia pasaulyje nacija. Taigi, marškinėliai, o ne „maikė“. Kelnaitės, o ne „triusikai“. Golfas, o ne „bitlovkė“. Šimtasiūlė, o ne „telogreika“.
Klausimas: Kaip rengtis einant į naktinį klubą?
Atsakymas: Linksmai ir su ironija. Ryški apranga padės atkreipti į Jus dėmesį. Bet dar svarbiau yra jaustis patogiai, kad apranga nekliudytų šokti, o ir barmeną būtų galima pakviesti lengvu judesiu. Marškinėliai su idiotiškais užrašais, akiniai be stiklų, kryželis ant kaklo ir žiedai – Jūsų paties skonio reikalas.
Klausimas: Nešioju beisbolo kepuraitę ir patalpos viduje visada ją nusiimu. Bet štai vienoje konferencijos tribūnoje išvydau kalbėtoją su tokia pat kepuraite ant galvos. Paaiškinkite, kada patalpoje kepuraitę reikia nusiimti?
Atsakymas: Kepuraitę, o ir bet kurį galvos apdangalą patalpos viduje būtina nusiimti visada, taip parodant pagarbą aplinkiniams. Tačiau kas yra „viduje“. Restorane? Taip. Oro uoste ir sporto halėje? Turbūt ne. Jei ją taip labai mėgstate, paverskite neatsiejama savo įvaizdžio dalimi, kad ir visi aplinkiniai suprastų, jog be kepuraitės Jūs kaip be kelnių, kaip ir tas kalbėtojas tribūnoje.
Klausimas: Kaip priderinti akinius nuo Saulės prie skrybėlės?
Atsakymas: Jei skrybėlė yra senovinė, vadinai, ji yra klasika, todėl ir akiniai turi būti klasikiniai, tokie kaip „Ray-Ban Wayfarer“. Jei skrybėlė hipsteriška, tinka bet kokie.
Klausimas: Mačiau Jus vaikščiojantį gatvėmis su lazdele. Man atrodo komiškai. Ar iš tikrųjų jos reikia?
Atsakymas: Reikia, kai reikia tvirtesnės eisenos. Reikia, kai reikia apsiginti nuo šunų ir padugnių. Reikia, kai reikia suvaldyti stresą. Reikia, kai reikia, kad kiti tai pastebėtų ir apie tai kalbėtų.
Klausimas: Einu į pabroliu vestuves ir galvoju, ar segtis butonjerę?
Atsakymas: Jei vestuvės katalikiškos, didelės ir puošnios, kodėl gi ne? Netgi sakyčiau, būtina.
Klausimas: Koks esminis skirtumas tarp krokodilo ir aligatoriaus odos?
Atsakymas: Krokodilo oda – viena iš brangiausių pasaulyje medžiagų, naudojamų aksesuarų gamybai. Aligatoriaus (tokia krokodilų rūšis, kuri veisiasi tik JAV ir Kinijoje) oda yra pati minkščiausia ir lanksčiausia iš visų krokodilų šeimos narių. Todėl ji tinka aprangos detalėms siūti. Aligatorius turi įdomų ir unikalų požymį – „bambos randą“, kuris yra panašus į voratinklio centrą, todėl daug odos gaminių dizainerių specialiai jį daro pačių matomiausiu visame gaminyje. Iš esmės krokodilo odos raštą lengva atskirti iš to, kad jo kvadratai yra daugmaž taisyklingi, aligatoriaus yra apvalesni ir įvairesnių dydžių.
Klausimas: Kiek gero žmogaus rūbinėje turi būti drabužių?
Atsakymas: Kadaise rašiau – kuo daugiau. Tačiau dar praktiškesnė taisyklė sako, kad „kuo arčiau kūno drabužis, tuo daugiau rūbinėje jų turi būti“. Taigi, pradžiai, du kostiumai, dvylika marškinių (kad nenešiotumėte tų pačių antrą dieną iš eilės), dvi poros formalių batų batų, dvi poros laisvalaikio, mažiausiai penki kaklaraiščiai (visi pastebi kaklaraiščius), keturi megztiniai, keturios laisvalaikio kelnės („činosai“ arba „chaki“), džinsai. Kojinių ir apatinių, savaime suprantama, kuo daugiau.