NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

 

KL: Kuo bleizeris skiriasi nuo paprasto švarko?

 

ATS: Bleizeris neturi tokios spalvos jį atitinkančių kelnių.

 

KL: Žmonės sako, kad vilkint bleizerį nereikia pasirišti kaklaraiščio. Ar tiesa?

 

ATS: Taip sako tie, kurie nešioja skarelę ant galvos. Ne, netiesa. Šiais laikais vyrai kostiumus  nešioja kuo rečiau, ir sportinis švarkas išgyvena savo Renesansą, kaip ir švarkai su flanelinėmis kelnėmis, o taip pat ir su kaklaraiščiu. Kaklaraištis netinka tik prie džinsų.

 

KL: Mačiau švarką su atlapu ant krūtininės kišenėles. Kam jis reikalingas? Ir išvis, kaip jis turi būti nešiojamas – sukištas į vidų, išleistas ant viršaus ar užsegtas?

 

ATS: Tai Antrojo pasaulinio karo uniformų palikimas. Tokie atlapai atlidavo įvairiausias funkcijas, bet šiandien tokia retro detalė daro švarką mažiau formaliu ir saugo kišenėlėje esančius dokumentus arba mobilųjį telefoną. Kišti atlapą kišenėlės vidun be jokios akivizdžios priežasties tikrai netinka.

 

KL: Su kuo nešioti velvetinį švarką?

 

ATS: Tai tik sportinis švarkas. Savo prigimtimi jis arti smokingo, tačiau skirtas laisviems vakarėliams. Geriausia jį vilktis su atvirais marškiniais ir džinsais. Arba chaki kelnėmis, kad kiečiau atrodytų. Ir, beje, velvetiniai švarkai geriausiai atrodo, kai yra  kuo tamsesni.

 

KL: Sportinis švarkas su džinsais?

 

ATS: Nieko tame blogo, tik džinsai neturi būti per platūs ar apdribę. Ir būtinai švarūs, beje.

 

KL: Pasikabinus švarką ant pakabos – ar būtina jį užsegioti?

 

ATS: Jei spintos dydis leidžia, švarkai turi kaboti vienas nuo kito nutolę mažiausiai per 10 cm, kad tarp jų lengvai cirkuliuotų oras. Švarkai turi kabėti ant medinių pakabų, kelnės – per visą ilgį išleistos, prisegtos prie jų galų – juosmeniu žemuyn. Užsegioti švarką kategoriškai draudžiama, nes tada deformuosis jo priekis.