NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

 

KL: Kaip teko pastebėti, dauguma vyrų iš vakarėlių, pvz., vestuvių išeina nusivilkę švarkus, vienmarškiniai. Tačiau kažkur esu girdėjusi posakį „iš vakarėlio turi išeiti taip, kaip į jį atėjai apsirengęs“. Mes, moterys vakarėliuose, net kai būna karšta, savo suknelių nenusivelkame. Argi vyrai ne kiaulės?

 

ATS: Deja, tenka su Jumis sutikti. Vyras, vakarėlio metu nusivelkantis švarką, pademonstruoja panieką tiems formaliems reikalavimams, privertusiems tą švarką apsivilkti.

 

KL: Kodėl dvieilių švarkų atlapuose yra dvi kilpelės, o vienaeilių – tik viena?

 

ATS: Dabartinis dvieilis švarkas yra karinės uniformos anūkas, atsiradęs atlenkus kitelio apykaklę. Kilpelė dešiniame atlape – tai praradusi savo pirminę funkciją kilpelė sagai, o ne butonjerei.

 

KL: Ar padoriai atrodo marškinėliai, nešiojami su švarku?

 

ATS: Iš principo, taip. Svarbiausia, kad marškinėliai nebūtų nunešioti.

 

KL: Mėgstu nešioti kostiumines liemenes su kasdieniais drabužiais. Kokiu principu pasirinkti tinkamą?

 

ATS: Nešiojant kostiumo liemenę su kasdieniais drabužiais, svarbu, kad ji nebūtų pernelyg tvarkinga, nes atrodys, kad ją pavogėte iš kažkienio trijų dalių eilutės. Antra, liemenės spalva neturi atitikti nei kelnių, nei švarko spalvos. Ir net neturi atitikti rašto. Tada liemenės vaizdas atrodys minkštesnis ir skoningesnis.

 

KL: Plebėjai to nesupras, tačiau turiu keistą, bet malonų darbą, per kurį tenka daug glėbėsčiuotis su moterimis. Nuo jų ant švarko pečių lieka moteriškos pudros ir lūpdažių žymės. Kaip jų išvengti?  

 

ATS: Spėju, kad esate kurios nors protestantų bažnyčios pastorius, bet tai ne mano reikalas. Iš tiesų tokį klausimą reikėtų adresuoti savo žmonai. Šiaip plebėjai sako, kad moterišką pudrą nuo švarko geriausiai nuima „Scotch“ lipni juosta, o lūpdažių žymes – dėmių išėmėjas. Jei tai neveiks, gal verčiau pereikite prie rankų spaudimo ar oro bučinių. Jei ir tai nepadės, nusivilkite švarką ir marškinius prieš pradėdamas glėbesčiuotis su moterimis. Manau, joms tai patiks.

 

KL: Esu mokyklos direktorius ir noriu nešioti šilkinę nosinaitę krūtininėje švarko kišenėlėje? Ar ji yra tinkama viešojo sektoriaus darbuotojui?

 

ATS: Netinka, nes yra pernelyg pretenzinga. Pedagogui ir administratoriui labiau tiktų lininė ar medvilninė nosinaitė. Tokia yra tinkama sustabdyti kraujui iš mokinio nosies ar padaryti turniketą arteriniam kraujavimui sustabdyti.

 

KL: Mane erzina tokia kombinacija – bliuzonas su kapišonu po švarku. Ar tai išties stilinga?

 

ATS: Stilinga, tik svarbu, kad bliuzonas nebūtų pernelyg storas ir didelis.

 

KL: Ar galima nešioti nosinaitę krūtininėje švarko kišenėlėje vilkint golfą?

 

ATS: Pagal klasikines taisykles, ne, tačiau pasaulis yra gražus požiūrių įvairove. Kadaise kilus madai nešioti varlytes, pasirodė gausybė drąsių, neįprastų, bet gražių ir tinkamų variantų. Šiais laikais klasikinės taisyklės dažnai praranda savo prasmę, o Jūsų minima kombinacija – tik asmeninio skonio reikalas.

 

KL: Kai švarko apatine saga neužsegta, ar turi apačioje matytis platusis kaklaraiščio galas?

 

ATS: Dažniausiai jis matosi tik tada, kai laikote rankas kelnių kišenėse. O tai nepadoru. Vadinasi, ne neturi matytis.