Juoba kad jam jau 58 metai! Tačiau Tomas Krūzas tebelieka nuostabios sportinės formos ir išvis – pastaruosius 20 metų jis net neypatingai keitėsi – nei seno, nei storėjo, nei pliko… Taigi, kur slypi jo sportinės formos ir charizmos paslaptis? Pasiaiškinkime!

Visi gerai žino, kad ši Holivudo „kategorijos A“ žvaigždė yra nedidelio ūgio. Nors niekam dar nėra pavykę tiesiogiai išmatuoti Tomo Krūzo ūgio, tačiau kai kurie šaltiniai teigia, kad jis siekia vos 170 cm, o pikti liežuviai išvis plaka, kad Tomo ūgis nesiekia ir 165 cm. Bet kuriuo atveju, tenka pripažinti, kad Tomas – trumpulis. Jo buvusi žmona Nikolė Kidman yra prisipažinusi, kad apsiauti aukštakulnius ji išdrįso tik po skyrybų. Tačiau taip pat tenka pripažinti, kad kino ekrane (o ir realioje aplinkoje) žemas Tomo ūgis ypatingai nekrenta į akis. Dar kartą pažiūrėkite kokį nors filmuotą Tomo Krūzo interviu. Atkreipkite dėmesį, kaip jis valdo erdvę: visada sėdi plačiai išskėtęs alkūnes į šonus ir niekada neatsilošia atgal, taip užimdamas maksimaliai daug erdvės tarp savęs ir pašnekovo. Jo judesiai dvelkia pasitikėjimu savimi, yra platūs ir artikuliuoti, o rankos juda greičiau jau nuo peties, nei nuo riešo.

Tomui tenka atsakingai rinktis ir savo aprangą, velkantis ne pernelyg laisvus, bet ir ne pernelyg aptemptus drabužius, vengiant kvadratinių formų arba didinant krūtinės apimtį šviesiais aprangos tonais, pvz., plačiai prasagstytais baltais marškiniais. Vienas mėgstamiausių Tomo Krūzo aprangos elementų – aptemptas golfas, visada aktualus ir stilingas variantas.

Kai turi tiek pinigų kaip Tomas Krūzas, kas belieka veikti? Žinoma, sportuoti. Prieš pradėdamas filmuotis kiekvienai rolei aktorius privalomai treniruojasi du kartus kiekvieną dieną, o kai filmavimų nėra – stabiliai 3-4 kartus per savaitę. Štai svarbiausi jo treniruočių principai:

 

  1. Išbandyti kuo daugiau skirtingų pratimų ir veiklų. Tomas Krūzas fechtuojasi, laipioja uolomis, bėgioja, „haikina“ po kalnus, propaguoja žaidimus su sviediniu. Atrodyti jaunai – tai, visų pirma, jaunai judėti. Tik hanteliais tokio efekto nepasieksi, būtina visą laiką stebinti savo kūną naujais iššūkiai, laikyti jį pastoviame „tonuse“.
  2. Tomas linkęs kaitalioti kardiotreniruotes su jėgos pratimais. Juoba kad jo fiziniai pratimai yra ne visada įprasti, pvz., nuo nugaros kelti štangą viena ranka.
  3. Boksas – puikus būdas ne tik numesti bereikalingus kilogramus, bet ir pagerinti reakcijos greitį.
  4. „Two-setai“ – to paties tipo pratimai atliekami dukart iš eilės.
  5. Tomas didelį dėmesį skiria pilvo presui. Juoba kad pilvo presas yra bene svarbiausias fizinės formos rodiklis, todėl kiekvienos treniruotės metu jam yra skiriame mažiausiai šeši pratimai: su svarmenimis, pritvirtintais prie kojų bei prie įprasto turniko.
  6. Dėl savo kūno gabaritų Tomas yra priverstas riboti maksimalų štangos svorį iki 80 kilogramų. Žemo ūgio trumpuliams negalima perspausti, kad nepavirstumėte į raumenų kubiuką.

 

TOMO KRŪZO DIETA

 

Tačiau „idealiausias pilvo presas yra gaminamas ne sporto salėje, o virtuvėje”, – būtent taip mano Tomas Krūzas. Kaip ir visi aktoriai, priklausantys nuo savo figūros stovio ir filmavimui reikalingo svorio, jis priverstas rinktis įprastos mitybos ir specialios dietos, skirtos reikalingai kūno formai pasiekti.

Bendrieji „Tomo Krūzo dietos“ principai yra paprasti ir lengvai pritaikomi:

 

  1. Minimumas angliavandenių. Nes būtent jie gamina insuliną – senėjimo hormoną. Visai atsisakyti angliavandenių yra pavojinga, tačiau dietologai rekomenduoja valgyti grybus: jie gamina mažiau insulino ir tuo pačiu puikiai užkemša organizmą. Geriausi angliavandenių šaltiniai – vaisiai ir daržovės. Būtent jie sudaro didžiausią Tomo raciono dalį.
  2. Vanduo – 2-4 litrų kasdien. Ypač svarbu yra palaikyti aukštą vandens lygį organizme kardiotreniruočių dienomis.
  3. Aukštoje temperatūroje gamintas maistas sukelia chroniškus organizmo uždegimus – tipiškiausią senėjimo priežastį. Tomas Krūzas garsėja tuo, kad valgo maistą, gaminamą tik ant grilio grotelių: taip ir temperatūra žemesnė, ir patiekalai skanesni, ir kalorijų lieka mažiau.
  4. „Ačiū Dievui, kad sukūrė proteino kokteilius“, – neabejotinai taip galvoja Tomas, kasdien išgeriantis 1-3 baltyminius kokteilius. Jam gauti reikiamą kiekį baltymų tradiciniu maistu nėra paprasta ar lengva: dabartinis jo organizmas tiesiog nesudorotų tokio gaunamo kiekio maisto.

 

Nes tradicinę „Tomo Krūzo dienos dietą“ sudaro vos 1500 kalorijų. Štai vienas jos variantų:

 

Pusryčiai – omletas iš keturių kiaušininių baltymų su nuriebintu pienu, pusė avokado ir apelsinas – 354 kalorijos.

Priešpiečiai – vienas obuolys ir 30 gramų riešutų – 206 kalorijos.

Pietūs – ant grilio kepta vištienos krūtinėlė (200 g), špinatai ir baltyminio kokteilio porcija – 373 kalorijos.

Pavakariai – žalių lapų salotos (100-150 g), 30 gramų sūrio, nesūdytų riešutų miksas (30 g) – 330 kalorijų.

Vakarienė – ant grilio kepta tuno filė (150 g), virtų brokolių garnyras (100 g) – 242 kalorijos.