Jūs tai jau seniai žinojote: kam reikia nešioti užrašus YSL ir LV, jei galima nešioti ŽŠ (t.y., „Žilvinas Ščeglo“)? Jei išties didžiuojatės savo vardu ir pavarde, Jūsų inicialų monogramos taip pat gali puikuotis ant visų dalykų šiame pasaulyje. Juoba kad monogramos yra populiarios ir madingos šiais laikais – pasaulio komercializacija ir logotipų manija verčia ir kiekvieną mūsų susirūpinti savo asmeniniu prekės ženklu.

 

Istoriškai monogramos ant drabužių atsirado Amerikoje kaip priemonė atskirti džentelmenų marškinius, suneštus į viešąsias skalbyklas. Šiais laikais jos gali puikuotis ne tik ant drabužių, bet ir visų buities daiktų, išskyrus kelis (sąrašas pateikiamas žemiau). Kortos, ledo kibirėlis, teniso raketė su Jūsų inicialais visada atrodys šviežiai ir, svarbiausia, originaliai. Savo inicialais pažymėti sidabrinius ar stiklinius indus bei lovos užtiesalus gali beveik visi, tačiau rimti stiliaus apologetai monogramas deda netgi ant šiukšlių kibirų.

 

Žinoma, kiekviena monograma turi atrodyti skoninga. Moterys mėgsta dideles ir plačias raides, visai kaip ir logotipus, aiškiai pabrėžiančius gamintojo vardą – tikram vyrui tokios didelės raidės tinka tik dėti ant laiškų popieriaus ir rankšluosčių, skirtų svečiams (būtinai tik „art-deco” stiliaus rašmenimis). Vyrų monogramos iš principo turi būti mažos ir kuklios, mat, save gerbiantys vyrai nesiekia demonstruoti savo vertės rėksmingais užrašais.

 

Siuvinėti monogramas ant drabužių yra priimta labiausiai, tačiau būtina tai daryti teisingai, arba išvis nedaryti.

 

Pradžiai, visada inicialus dėkite tokia tvarka „vardas-vidurinis vardas (jei jis yra)-pavardė“. Jokių tėvavardžių, jei esate rusas. Jei esate nusiteikęs madingai siuvinėti monogramą tik iš vienos raidės (tik vardo arba tik pavardės inicialą), apsiribokite tik megztiniais ir lauko teniso apranga, niekur kitur viena raidė tiesiog netiks.

 

Monograma ant drabužių skoningiausiai atrodys tik išsiuvinėta didžiosiomis raidėmis, be jokio ypatingo šrifto.

 

Deimanto (rombo) formos monogramos idealiai tinka tik staltiesėms ir užuolaidoms, jokiu būdu ne drabužiams!

 

Monogramas ant apykaklės yra leidžiama dėti tik moterims.

 

Monograma visada yra siuvinėjama TIK KAIRĖJE marškinių ir kitų drabužių pusėje.

 

Svarbiausiai – subtilumas. Kai vilkite švarką, monograma neturi matytis. Ir nelabai matytis, kai nevilkite švarko. Monograma ant krūtininės kišenėlės yra gerai, bet pats marškinių kišenėlės egzistavimo faktas yra blogai (ant aukštos klasės marškinių niekada nerasite krūtininės kišenėlės – ji yra skirta samdomų darbuotojų aprangai). Originalu monogramą siuvinėti ant marškinių rankogalių, tačiau dar originaliau – ant šono, iškart po šonkauliais. Na, o patys kiečiausi dendžiai monogramas deda ant kairės rankovės alkūnės – ten ją pamatyti išvis yra sunkiausia.

 

Monogramos spalva yra kiekvieno fantazijos reikalas. Iš esmės juoda yra labai vyriška spalva. Jei esate gilaus vidinio pasaulio urbanistinis tipažas, tada monograma turi būti violetinės arba avietinės spalvos. Tamsiai mėlyna spalva yra skirta konservatyviai nusiteikusiems džentelmenams. Skaisčiai raudona arba skaisčiai žalia pabrėš, kad esate sportiškas vyrukas.

 

ANT KO GALIMA DĖTI SAVO MONOGRAMĄ

 

Ant lagaminų ir krepšių;

Ant piniginių ir užrašų knygelių;

Ant rankogalių sąsagų ir pakabukų raktams;

Ant ąsočių vandeniui ir peleninių;

Ant kilimėlių ir pašto dėžutės;

Ant rankšluosčių ir servetėlių;

Ant padėkliukų puodeliams ir muilinių;

Ant muilo ir prijuosčių;

Ant vazų ir nosinių;

Ant pižamų ir diržo sagčių;

Ant fotoalbumų ir rėmelių nuotraukoms;

Ant antklodžių ir pagalvių;

Ant akinių dėklų ir žvakidžių;

Ant vaikiškų valgymo indų.

 

ANT KO NEGALIMA DĖTI MONOGRAMŲ

 

Ant kostiumo;

Ant kašmyro šaliko;

Ant savo šuns antkaklio;

Ant porcelianinių indų (atrodys kaip pavogti iš viešbučio);

Ant savo automobilio (nebent tai būtų jūrinės abėcėlės veliavėlės).