Prieš daugelį metų, kai vyrai ir moterys buvo ne tokie išrankūs, vyriška kūno priežiūra buvo paprasta. Muilo gabalas, pora rieškučių vandens, užtėkštų ant veido, pora greitų sukamųjų judesių su frotiniu rankšluosčiu apie veidą, saujelė odekolono „Saša“ ir „rytinis tualetas“ buvo baigtas. Šoki į džinsus, „tiuninguotu“ „penktuku“ privažiuoji prie diskotekos ir ilga lazda giniesi nuo limpančių moterų.
Šiais laikais vyro gyvenimas, deja, yra kitoks. Pakito elgesio normos ir išvaizdos standartai. Mums vis dar tebereikia drabužių, automobilio ir diskotekų, tačiau dar daugiau šiandien mums reikia ir tinkamos išvaizdos bei laikysenos. „Armani“ ir „Bentley“ mus gali nuvesti labai toli, tačiau pleiskanoti plaukai, netikę kūno kvapai, veido spuogai, raukšlės ar nelygumai visą nueitą tolimą kelią per vieną akimirką gali paversti tik apgailėtinu trypčiojimu vietoje.
Mes visi norime atrodyti gerai, turėti sėkmingas karjeras ir susirasti merginą. Tačiau gyvenimas yra nešvarus reikalas. Visada toks buvo, visada toks ir išliks. Todėl tikro džentelmeno gyvenime kiekviena diena yra iššūkis – būti pavyzdžiu kitiems, pasijusti tikru švariu žmogumi ir neliečiamuoju, eiti per purvą iškėlus galvą, parodant aplinkiniams savo šaunumą bei vertę. Kaip tai padaryti – šioje nuolatinėje rubrikoje.
Kl: Kokią priemonę po skutimosi geriau naudoti : losjoną ar balzamą? Po kurio laiko nusiskutus juo pasitepti?
Ats: Visiškai vienareikšmiškai neįmanoma atsakyti, nes tai priklauso nuo odos tipo. Losjonų sudėtyje dažniausiai yra alkoholio, balzamuose jo nėra, taigi – sausai odai geriau tiktų balzamas, normaliai-mišriai – losjonas. Jeigu veido oda normali, galima naudoti bet kurį. Losjonas yra skystesnis, gaivinantis, o balzamas yra labiau kreminės konsistensijos su maitinamosiosmis medžiagomis. Tepti iškart nusiskutus. Kai kurie gamintojai, kaip NIVEA turi kremą, pvz. Q10, kuris yra skirtas veido priežiūrai, tačiau jį irgi galima naudoti kaip priemonę po skutimosi.
Daugelis moterų mano, kad žiemą drėkinamieji kremai netinka, nes veidas gali „nušąlti”. Tačiau tai nevisiškai teisinga, nes šaltu periodu odai ypač reikalinga drėgmė (šildymo įrenginiai labai sausina orą ir odą). Vyrams taip pat rekomenduočiau šaltu periodu naudoti balzamus – jie labai gerai drėkina ir turi medžiagų, kurios maitina odą ir ją „apsaugo”.
SEPTYNI GREITI BŪDAI ATSIVĖSINTI
Nusipirkite skardinę gerai atšaldyto gėrimo. Pridėkite ją prie sprando – labiausiai saulei atviros ir greičiausiai įkaitančios kūno vietos. Šaltas paviršius vėsins kraują, tekantį į smegenis, ir turėtumėte pasijusti geriau per kelias akimirkas. Kita priemonė – užsidėti ant sprando arba apvynioti apie kaklą drėgną rankšluostį – taip nuo karščio gindavosi amerikiečių kareiviai Vietname.
Pakiškite savo vidines riešų puses (kur užčiuopiamas pulsas) po šalto vandens srove arba įmerkite alkūnę į šaltą vandenį. Tose vietose šaltas vanduo efektyviausiai stabdys kraujo kūnelių išsiplėtimą, kuris įvyksta perkaitus.
Raskite šaltas grindis, pvz., vonioje ir atsistokite ant jų basas kelioms minutėms. Jūsų kūnas išleidžia daug karščio per kojas, ir vėsindami savo padus, Jūs sumažinsite kūno temperatūrą.
Susišlapinkite savo galvos plaukus. Tai atvėsins kiaušą, per kurį kūnas taip pat atiduoda savo šilumą.
Turėkite kišenėje šiek tiek mėtų aliejaus. Jei jaučiate perkaitęs, užtepkite keletą lašų sau ant smilkinių. Taip pat patartina gerti mėtų arbatą – ji gaivina kur kas geriau, nei limonadas ar vanduo.
Raskite arba užsisakykite stiklinę su ledu (be jokio vandens ar kito skysčio). Laikykite ją prie veido ir pūskite į ledą. Ledas atšaldys Jūsų leidžiamą orą, kuris grįš pas Jus, vėsindamas visą veido odą.
Pabandykite jogų naudojamą kvėpavimo būdą „šitali pranayama“ – sudėkite liežuvį piltuvėliu ir iškiškite iš burnos. Giliai įkvėpkite pro burną ir, iškvėpdamas pro nosį, lenkite smakrą prie krūtinės. Po 5-10 tokių įvėpimų pasijusite vėsiau. Šunys dažnai išleidžia savo kūnų kaitrą būtent per liežuvius, ir toks kvėpavimo būdas, matyt, tai yra nusižiūrėtas iš jų.
MAIŠELIAI PO AKIMIS
Aplinkiniai ir artimieji pradėjo tvirtinti, kad atrodote pervargęs, o Jums savo ruožtu atsibodo atrodyti kaip tik ką gavus į akį nuo stipresniųjų? Atsiradusių ir patamsėjusių maišelių po akimis vaizdas kamuoja ne vieną gerą žmogų. Kaip dažniausiai ir būna, maišeliai po akimis yra sveikatos sutrikimas, o ne kosmetinė problema, kaip ją norėtų suvokti daugelis. Nesigilinant į sudėtingus terminus, būtina tik žinoti, kad maišeliai po akimis iš esmės reiškia skysčių perteklių Jūsų kūne. Šis perteklius gali atsirasti nuo miego trūkumo, kepenų darbo sutrikimų, alergijų arba tiesiog nuo maisto, kurį vartojate. Moterys juos stengiasi išnaikinti įvairiais kremais, arbatos maišelių, agurkų griežinėlių ar ledo gabaliukų kaukėmis, tačiau tai ne visada veikia ir ne visiems. Maišelius po akimis galima panaikinti ir klinikiniu būdu, tačiau tokį sprendimą geriausia priimti su savo gydytoju (dermatologu arba dietologu). Geriausias ir veiksmingiausias būdas jų atsikratyti – tiesiog atostogos, žalia arbata vietoje kavos ir jokių cigarečių. Na, o jei tai būtina padaryti jau šiandien – prieš išeidamas iš namų tiesiog panardinkite veidą į šaltą vandenį – tai kuriam laikui įtemps veido odą ir atrodysite šiek tiek šviežesnis.
KAIP TEISINGAI SKUSTIS?
Klausimas nėra toks jau paprastas, kaip mano dauguma pasaulio vyrų. Ypač atsižvelgiant į tai, kad ne visi laikosi nuostatos skustis kiekvieną dieną, pasiteisindami būtinybe „leisti odai pailsėti“.
Žinia, skusti plaukus nuo veido vis dar tebėra seksualu, vyriška ir socialu. Tuo pačiu kasdienis negyvų odos ląstelių pašalinimas yra būtent tai, kas daro kiekvieną vyrą geriau ir jaunatviškiau atrodančiu.
Jei skutate veido plaukus peiliukais (kaip ir apie 70 procentų Lietuvos vyrų), skuskitės po dušo, geriausia – praėjus mažiausiai pusvalandžiui nuo to, kai pakirdote. Karštas vanduo ir garai suminkštins Jūsų veido odą ir plaukelius, kurie lengviau pasiduos peiliukui. Prieš pradėdamas skustis, drėgnu rankšluosčiu perbraukite kelis kartus prieš plauką – tai juos pakels ir ištiesins patogesniam skutimui.
Jei skutatės elektrine barzdaskute, patartina skustis prieš dušą – jų peiliukai yra sukonstruoti taip, kad galėtų įveikti būtent sausus ir kietus plaukelius.
Jokiu būdu nenaudokite muilo vietoje skutimosi kremo – jis nepakankamai sutepa odą ir kietina plaukelius. Na, o jeigu netikėtai baigėsi skutimosi kremas, kartais vietoje jo galima naudoti šampūną ir plaukų kondicionierių.
Pradėkite skusti nuo žandenų ir stenkitės skustis kuo trumpesniais judesiais. Po skruostų eina kaklo sritis. Panosė ir smakras skutami paskutiniai, nes plaukeliai ten yra storiausi ir reikia jiems duoti laiko suminkštėti nuo kremo ar putų. Dažnai iškylantis klausimas – skutimo kryptis – prieš ar pagal plaukelių augimą (aukštyn ar žemyn)? Iš pirmo žvilgsnio visada atrodys, kad pagal plaukelius – patogiau, prieš – švariau. Dauguma vyrų išvis naudoja abi kryptis. Tačiau kai kurie dermatologai teigia, kad skutant prieš plauką, kyla pavojus įaugantiems plaukeliams atsirasti, taip pat – pažeisti plaukelių šaknis bei padaryti odą pernelyg jautria.
Pabaigę skustis, nepamirškite vandeniu nusiplauti veido, nors kai kuriose civilizacijose labiau priimta veidą atgaivinti drėgnu rankšluosčiu. Tas palengvėjimo jausmas atsiranda ne dėl to, kad staiga Jūsų veidas tapo beplaukis. Veidui palengvėja dėl to, kad tik ką pašalinote visą sluoksnį jo negyvos odos. Tačiau bloga naujiena yra ta, kad skusdamasis atnešate milijonus naujų bakterijų (daugiausiai – burnos srityje). Todėl plaudami veidą po skutimo, tiesiog jas nuplaunate. Ir būtinai užsitepkite kremo arba pasišlakstykite veidą losjonu (jame turi būti kuo mažiau alkoholio, kuris sutraukia odos poras ir sausina odą). Šiais laikais kremas po skutimosi turi drėkinti ir gaivinti, užuot deginęs, kaip senais gerais okupacijos laikais…
IR VIS DĖLTO – PEILIUKAI AR ELEKTRA?
Žinoma, abu metodai turi savų privalumų ir trūkumų. Barzdaskutė yra mobilus įrankis, kurį galima naudoti bet kur (aš savo automobilyje vežiojuos vieną, skirtą greitam šerių pašalinimui, stovint transporto spūstyse), juoba kad tam net nereikia jokio vandens šaltinio. Skutant barzdaskute, nėra pašalinamas veido odos sluoksnis, nėra pavojaus įsipjauti ar susižeisti. Tačiau taip pat manoma, kad barzdaskutė neskuta taip švariai, kaip peiliukai, ir ja nuskusti plaukeliai atauga greičiau. Nors esu įsitikinęs, kad tai – tik technologijų ir barzdaskutės klasės klausimas.
Rankinis skustuvas su peiliukais yra pigesnė priemonė (net pigiausia barzdaskutė yra brangesnė už brangiausią skustuvą). Žinoma, skutimosi ritualas su skustuvu yra ypatingesnis. Tačiau visada egzistuoja pavojus susižeisti ir atsirasti įaugantiems plaukams. Tačiau manoma, kad skutantis peiliukais, tos veido grimasos, kurias darome, ir yra tie izometriniai pratimai, reikalingi palaikyti gerą veido raumenų būklę. Tačiau esu įsitikinęs, kad merginai, apsilankiusiai Jūsų vonios kambaryje, didesnį įspūdį visada padarys ypatingo dizaino barzdaskutė, nei vienodi skutimosi įrankiai. Barzdaskutė visada atrodys impozantiškiau ir paslaptingiau.
KODĖL REIKIA DRĖKINTI VEIDO ODĄ?
Jūsų oda taip pat yra organas, beje, pats didžiausias visame kūne. Jis miršta. Pasaulis tampa vis žiauresne vieta, o dėl globalinio atšilimo, ozono skylės ir nevėdinamų biurų su kondicionuojamu oru aplinkoje glūdi milijardai mus lėtai žudančių organizmų.
Jūsų oda byra gabaliukais net ir dabar, kai skaitote šį tekstą. Jūsų veido oda skilinėja ir glemba. Ji sausėja, kitais žodžiais, nuo jos dingsta natūralieji skysčiai, maitinantys odą, ypač, jei dirbate didmiestyje.
Ką daryti?
Pradžiai – išmeskite savo muilą į šiukšlių dėžę. Daugumos muilų pagrindinė sudedamoji dalis yra detergentai, kurie dažniausiai yra pernelyg aštrūs jau ir taip nukamuotai veido odai. Išbandykite švelnius veido ploviklius, dabar jų parduotuvėse yra pakankamai. Porą trejetą rytmečių per savaitę pabandykite naudoti odos grumdiklį (eksfoliantą) vietoje ploviklio. Jis pašalins negyvą veido odos sluoksnį, atlaisvins poras ir suteiks veido odai sveiko rausvumo…
Nesiprauskite pernelyg karštu vandeniu – karštas vanduo greičiau nuplauna nuo odos natūraliuosius skysčius ir dar labiau ją sausina. Duše naudokite kūno ploviklius, nes jau esate išmetęs muilą, ar ne?
Išeidamas veidą ištepkite drėkinamuoju veido kremu. Jis Jūsų bent jau nenužudys, o tik leis veido odai pasijusti geriau, Jums – atrodyti jaunesniam, ir dar kuriam laikui neleis atsirasti raukšlėms (būtinai naudokite tokius kremus skrisdami lėktuvu, kaip ir daug vandens…).
Jei po sunkios darbo pamainos dar turite energijos užsukti į sporto klubą, neužmirškite nusiprausti veido dar prieš pradėdamas lankstyti geležis. Nes, kai valotės nuo veido prakaitą rankšluosčiu, iš esmės Jūs įtrinate į odą visus ant veido esančius nešvarumus. Po klubo užsukęs į barą taip pat atminkite – gerti daug vandens – sveika odai, alkoholis jai – pražūtis. Ypač jei prisigėrus užmiršite prieš miegą nusiplauti veidą plovikliu ir pasitepti naktiniu drėkinamuoju kremu.
Jei vis dar netikite, kad tai reikia daryti, galbūt Jums apsispręsti padės tas faktas, kad Tomas Cruise per metus išleidžia apie 10 tūkstančių dolerių vien veido priemonėms pirkti. Neveltui jis ir atrodo toks jaunas.
(Patarimai spausdinti žurnale „PLAYBOY”. Nauji patarimai – kiekvieną mėnesį)