Visi mes turime savų mąstysenos stereotipų, ypač tokių, kaip „vyriški“ ar „moteriški“. Jie nebūtinai yra teisingi, ir nebūtinai gali būti pritaikomi absoliučiai visose gyvenimiškose situacijose. Tačiau suvokus, kaip moterys vertina „vyrišką“ požiūrį, ypač tokį būdingą draugų aplinkoje, visiems bus lengviau – pažinti vienas kitą, o pažinus – tapti dar artimesniais. Taigi, ką galvoja moterys apie išimtinai „vyrišką“ požiūrį?

VYRAI: „Jokių santykių ir ypač jokio sekso su buvusia savo draugo drauge“

MOTERYS: Sutinkame, tai garbingas ir kilnus požiūris, tačiau ką daryti, jei merginai patinka tas buvusiojo draugas? Juk jie galėtų kartu paderinti savo santykius ir tapti pavyzdinga pora, pragyventi ilgą ir laimingą gyvenimą, ir dar ir numirti tą pačią dieną. Ir argi tikras vyras nebus laimingas, jei jo geriausias draugas bus laimingas su mergina, su kuria jam pačiam nesusiklostė idealūs santykiai? Jei jam daugiau, nei 15 metų, tai tikrai neįsižeis. O jei ir antrajam vyrui santykiai nesusiklostys, tada ramia širdimi viską bus galima nurašyti į tai, kad „mergina yra lieva“. Ir dar ką nors ant jos pavaryti. Tai, žinoma, nelabai garbinga, tačiau vis tiek su ja jau daugiau nebesimatysite.

VYRAI: „Kai mergina klausia vaikino, kaip praėjo bernvakaris ar išgertuvės su draugais, vienintelis normalus atsakymas yra tas nuobodusis „viskas buvo gerai“

MOTERYS: Vaikinai, jei jūs rimtai manote, kad toks atsakymas patenkins Jūsų merginą, tai neturite nė menkiausio supratimo, kas yra moterys. Ji išsiaiškins visus Tavo draugelius „feisbuke“, ir visas buvusias drauges, paskambins Tavo mamai, ir ją įtrauks į savo tyrimą. Ne, tai nereiškia, kad mes norime žinoti Jūsų vakarėlių tamsius ir nešvarius darbelius, bet tiesiog svarbu suvokti, kad mums išties svarbu viską žinoti. Jūs su vaikinais gerai pasilinksminote, ir ta šliundra striptizo šokėja nepavogė iš Tavęs to „Baume & Mercier“ laikrodžio, kurį Tavo mergina Tau padovanojo praėjusio gimtadienio proga.  Taigi, neslėpkite, kad buvote striptizo bare ir kaip durniai plojote po dešimt eurų už rūgštaus vyno taurę. Ir nevaidink, kad tos kurvos Tau nesuteikė malonumo, o prieš akis Tau šmėkščiojo tik mylimosios krūtinė, už kurią, beje, gražesnės visame pasaulyje nėra.

VYRAI: „Jei mergina domisi savo vaikino buvusio seksualino gyvenimo istorija, tai jo draugo pareiga – išlaikyti paslaptį. Verčiau jau tegu mergina laiko visus vyrus durniais, nei sužino visą teisybę“

MOTERYS: Išties, taip geriau. Žinoma, jos suvokia, kad praeityje Tu turėjai merginų. Moteris netgi gali įsivaizduoti, ką Tu su jomis išdarinėjai. Tačiau šiuo atveju mes nenorime žinoti visko. Mainais į tai pasižadame nieko nepasakoti apie savo buvusiuosius (ypač apie tą gražuoliuką su „Audi 8”, su kuriuo ir dabar kartais susirašome).

VYRAI: „Vyras niekada neavi sandalų su kojinėmis“

MOTERYS: Neprieštaraujame. Visos pasaulio moterys po tuo nevalingai pasirašo. Beje, dar pora papildymų – netinka vyru ir kaklaraištis prie marškinių trumpomis rankovėmis. Netinka ir diržas su petnešomis (reikia pasirinkti ką nors vieną), taip pat ir šlepetės, jei jis nesiruošia į baseiną ar į pliažą.

VYRAI: „Jei kompanijoje vaikino paklausia, ką jis mano apie silikoninę krūtinę, jis visada neigs, kad tokia jam patinka“.

MOTERYS: Likimo ironija ta, kad tarp kompanijos merginų gali pasitaikyti būtent tokios krūtinės nešiotoja. Ir gal net ne viena. Emocinga asmenybė ims su tokiu pareiškimu ginčytis ir aiškintis, o gal net ir supykti, o tada jos paslaptis iškils į viešumą. Kita tiesiog nusijuoks ir palaikys Tave durniumi, kuris gyvenime nesugeba atskirti tikros krūtinės nuo dirbtinės. Ir linkime, kad gyvai pademonstruotų Tau tą skirtumą, kad suvoktum, jog to skirtumo nėra. Bet greičiausiai ji palaikys Tave tiesiog lochu. Ypač jei kalba eina ne apie pornografinių filmų aktorių krūtinių proporcijas, o tiesiog apie subtilią korekciją ar padidinimą 1-2 dydžiais, todėl, Tu, nebūdamas specialistu, net neatskirsi tikros krūtinės nuo dirbtinės. Taigi, atsimink tai, ir žinok, kad teisingas atsakymas yra: Tu neturi nieko prieš plastinę chirurgiją, jei meistro darbas lieka nepastebimas.

VYRAI: „Vaikinas neturi niekam atidarinėti durų. Jei moterys jau žaidžia ledo ritulį ir boksuojasi, vadinasi, ir duris jos gali sau atsidaryti. Nu rimtai, ne tokios jos jau ir sunkios…“

MOTERYS: Mes atiduodame penkiasdešimt eurų už manikiūrą, ir jei nuo nago dėl tų prakeiktų durų nusilups bent mažiausia lako dalelė, nuotaika bus sugadinta visai dienai. Ir Tau irgi. Taigi, davaj be jokių eksperimentų šitoje srityje! Nu rimtai, jau nenutrūks Tau tos rankos!

VYRAI: „Į klausimą, ‚ar Tau padėti?‘, vaikinas turi automatiškai atsakyti: ‚ne, pas mane viskas OK‘ – nepriklausomai nuo to, reikia jam pagalbos, ar ne“

MOTERYS: Greičiausiai tai yra mėgstamiausia taisyklė visų vyrų, ypač tų, kurie nesusiduria su merginoms. O kiek dėl šios taisyklės buvo sudeginta šašlykų, sudaužyta butelių ar išsitepaluota marškinių! Sutinku, moterims patinka, kai vyras moka dirbti rankomis – tai seksualu. Bet štai kada vyras nemoka ir vis tiek daro, tai nurašo visus lig tol uždirbtus taškus…

VYRAI: „Vyras niekada neprašo parodyti kelio, net kai pasiklysta“

MOTERYS: OK, mes tai padarysime už jus, tačiau nereikia vaidinti, kad tam nėra jokios būtinybės, ir jūs patys viską žinote.

VYRAI: „Kalbėdamas su kitais vyrais, vyras neturi pasakoti apie seksualinius nuotykius“

MOTERYS: Šitą taisyklę – būtinai į masinę gamybą! Tačiau nepažadame, kad mes Tavęs neapkalbinėsime su savo draugėms. Greičiausiai visgi apkalbėsime.

VYRAI: „Vyrai niekada neapsikabina“

MOTERYS: Deja, visi apsikabina. Ir žinote, ką? Tai normalu. Ne, mes nepagalvosime, kad su jumis kažkas ne taip. Ne, ir jūs neatrodysite kvailai. Taip, mes suprantame, kad būna sudėtingų situacijų, ir to išties reikia. Būk vyras, apkabink vyrą.

VYRAI: „Vyrai nesidalina savo desertu“

MOTERYS: Tiesą sakant, jūs ne tik desertais, jūs net ir kopūstų sriuba nesidalinate! Jūs galite pasidalinti su draugu apatiniais, dušo geliu, trimeriu, kojinėmis, bet tik ne maistu. Gerai, Tavo draugas gal tai iškęs, nes jis yra toks pat. Bet… Kodėl mergina turi užsisakyti visą lėkštę, jei ji nori tik paragauti? Kodėl jus tai taip nervuoja? Dvi merginos kavinėje niekada neužsisakys to paties patiekalo, nes paragaus viena kitos. Mes. Tiesiog. Norime. Paragauti. Tarpusavyje jūs galite tai daryti, tačiau nedarykite to su merginoms. Mes vis tiek gausime tą jūsų desertą.

VYRAI: „Kai vyras paima merginos telefono numerį, jis turi išlaukti minimum 96 valandas, prieš jai paskambindamas. Visos merginos žino ‚trijų dienų taisyklę‘, bet palaukęs dar vieną dieną, Tu ją priversi pasijausti išties ypatinga“

MOTERYS: Greičiausiai Tu priversi ją Tave užmiršti jau antrą dieną. Jei neišeisi ant ryšio jau kitą dieną po pažinties, vadinasi, turi išties kažką svarbesnio daryti. Žaisti „Playstation“ kokį vaikišką žaidimą, žiūrėti, kaip lietuviai prakiša fūlę Maltai, arba važiuoji su žmona į IKEA apsipirkti. Ir staiga per pertrauką atsimeni tą merginą iš baro ir nusprendi jai paskambinti… Net jei tas keturias dienas Tu sėdėjai pasikišęs rankas po šikna ir stengeisi nepažeisti kažkokios ‚trijų dienų taisyklės‘, visai tai vis tiek atrodys kaip skambutis iš nuobodulio. Tai kažkaip apmaudu…

VYRAI: „Vyras visada yra pakylėtos nuotaikos. Visada“.

MOTERYS: Tai nebloga taisyklė. Mums ne visada norisi jaustis atsakingoms už Jūsų nuotaiką, jei turite problemų darbe ar techapžiūroje. Mums patinka Jūsų gailėti (suvokiant, kad meistriškas minetas išvaiko visas blogas nuotaikas), bet viskam yra ribos. Ir nebūtina užmiršti šitą punktą bendro apsipirkimo metu. Net jei ten Tavo kreditinė vaidina pagrindinę rolę.

VYRAI: „Vyras pasilieka sau teisę tiesiog atsistoti ir išeiti per pirmas penkias pasimatymo minutes“

MOTERYS: Tai grubu, po velnių. Mes apakusios. Bet ir nereikia laužyti galvos, kad taip tarsi smagiai bendravome, o jis jau visą savaitę nepaskambina. Kokia nervų ir laiko ekonomija.

VYRAI: „Draugai svarbiau už merginas“

MOTERYS: Rimtai? Norite žinot mūsų nuomonę? Jeigu Tu manai, kad turi rimtus santykius, bet negali savo draugės pavadinti ‚geriausia drauge pasaulyje‘, vadinasi, su Jūsų romanu kažkaip ne taip. Idealiame pasaulyje ir Holivudo filmuose Tavo draugeliai ir mergina žavisi vieni kitais, ir visi kartu esate draugiška superherojų komanda. Tai gali būti ir realiame pasaulyje. O gali būti, kad Tavo draugai ir draugė nepakęs vieni kitų, ir Tu atsidursi tarp kūjo ir priekalo. Bet jei staiga suvoksi, kad nori būti tėvas trijų vaikų, kuriuos padarys būtent šita moteris, ir būtent ji padarys Tave laimingu, tai interesai jos atžvilgiu turi būti aukščiau bet kokios vyriškos kompanijos. Galėsi tai užginčyti savo asmeniniu pavyzdžiu.