Statistika paprasta – Europos Sąjungoje viena iš penkių šeimų (sutuoktiniai, savaime suprantama) gyvena be jokio sekso, o persiritus per 30 metų ribą, tas skaičius išauga iki 45 procentų. Santuoka be sekso kur kas labiau paplitusi problema, nei galėtum pagalvoti, ir net penktadalis apklaustųjų teigia, kad visiškai neatitinka vienas kito lytinio gyvenimo pomėgiais ar poreikiais. Na, ir beveik pusė susituokusių Europos žmonių gali puikiausiai pragyventi be jokio sekso.

Vau! Tai dar, žinoma, nereiškia, kad santuokai galas. Tačiau visada apmaudu pripažinti, kad ta kibirkštis, kuri taip Jus vienijo, staiga nublėsta… Nors Jūs gal ir tebemylite vienas kitą, tačiau Jūsų abiejų norai, poreikiai ir aistros laikui bėgant neišvengiamai kinta, ir nebūtinai ta pačia kryptimi… Ir kalba eina net ne apie tai, kad nebegeidi savo žmonos ar žvalgaisi į kitas – lytinių poreikių neatitikimas iš esmės reiškia “dažnį”. 37 procentai Europos Sąjungos gyventojų nori daugiau sekso, o 26 procentai nori jo mažiau. 27 procentų poreikiai nebuvo patenkinami, o 20 procentų teigia, kad niekada apie tai nėra kalbėję su savo partneriu. O nekalbėti apie tai reiškia tik besikaupiančias problemas ir augantį besikaupiantį pyktį…

Bet išties, jei pradingsta aistra, kokį Tu turi pasirinkimą? Paspausti vienas kitam ranką, pasakyti “ačiū už viską” ir pasidalinti užgyventą turtą? Ar iš principo gali egzistuoti santuoka, kurioje nėra sekso? Turbūt, kad gali, jei tiek žmonių kuo puikiausiai be to apsieina. Tačiau seksas ir lytinio gyvenimo harmonija yra bene svarbiausi veiksniai išvis palaikyti sveiką, prasmingą ir pilnavertę draugystę, jau net nekalbant apie šeimą. Tiesiog žinok, kad dar ne viskas prarasta. Situaciją įmanoma pataisyti. Štai ką turi padaryti:

BŪK ATVIRAS IR NUOŠIRDUS

Kad ir kokia tai bebūtų kančia, bet tarpusavio komunikacija yra būtina ir svarbi. Laikyti problemą užniaužta ir neišgvildenta veda į blogėjančią situaciją bei augantį nepasitenkinimą. Seksas „per sukąstus dantis“ ir blogai slepiamas susierzinimas taip pat neatrodo gerai. Nors pokalbiai apie seksą visada yra sunkūs ir labai gundo jų net nepradėti, taip išvengiant viso nepatogumo apie tai kalbant, visgi svarbu būti nuoširdžiu ir atviru su savo partnere kalbant apie viską, o ypač apie tai, kaip Tu jautiesi. Užtikrink, kad pokalbis yra abipusis, nes tai tema, kuri dažniausiai verčia vieną partnerį jaustis kaltinamuoju, tad svarbu palaikyti atvirą dialogą. Vien klausimas, ar Tavo partnerė nori daugiau sekso, ar mažiau, ir kodėl, gali padėti rasti visų problemų priežastį.

PASITIKĖK SAVIMI

Sumažėjęs sekso kiekis neabejotinai kerta per pasitikėjimą savimi, ir tai nėra atgaunama per vieną dieną ar net savaitę. Tačiau pabandyk skirti daugiau laiko sau. Sveikai maitinkis, sportuok, ilsėkis ir pasistenk jaustis gerai. Visada verta skirti laiko sau – jei esi patenkintas savimi, tai natūraliai atsilieps ir Jūsų santykiams.

ĮDĖK PASTANGŲ PADARYTI JĄ LAIMINGA

O tai yra kur kas daugiau nei romantiški poelgiai ar be pakartotinio reikalavimo išneštas šiukšlių kibiras. Ko iš tiesų nori Tavo antroji pusė? Ko jai ir Jums trūksta? Atviras pokalbis gali tai atskleisti. Daugiau nei pusė visų moterų mano, kad jų vyrai nedaro nieko, kad jas patenkintų, taigi, laikas susėsti ir paklausti, ko reikia, kad tokia nuostata pasikeistų?

RASK FIZINIŲ KONTAKTŲ ALTERNATYVĄ

Galbūt problema slypi Tavo rutinoje ir Jūsų kasdienybėje? Išeitis? Laikas pradėti liesti ją. Būti fiziškai artimais yra taip pat svarbu, kaip ir tradicinis seksas, nes daugelis žmonių sutinka, kad bučiniai ar lengvos glamonės kelia tokį pat malonumą. Jei seksas Tavo partnerei kelia nepasitenkinimą, rask kitą būdą – pabučiuok ją išeidamas į darbą šachtoje ar laikyk už rankos pasivaikščiojimo metu. Nenuvertink žmogiškojo prisilietimo reikšmės ir svarbos.

DIRBK

Juk žinojai, kad taip ir bus, ar ne? Kad ir ką bedarytum, greitų rezultatų nesitikėk. Tačiau, jei manai, kad Tavo santuoka gali būti kokybiškesnė, būk kantrus. Turi tuo gyventi. Nenusimink, jei niekas nesikeičia taip greitai, kaip norėtum, tačiau neleisk miegamojo problemoms paveikti kitų gyvenimo sričių. Arba galutinu atveju kreipkis į profesionalus – net jei ir ten nieko nepavyks pakeisti, bent jau žinosi, kad padare viską – o tai visada yra labai vyriška!